Разнообразие в зеленчуковите пюрета ?

  • 670
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
Майчета, как разнообразявате менюто на бебоците? Ние сме на 6 и половина. Не ядем все още месо, млечни продукти и глутен. Всички пюрета правя на основата на картоф и добавям разл. зеленчуци. Редно ли е да го държа на тиква, морков и грах. Как ги комбинирате тези пусти пюрета  newsm78 Правите ли обяд само от два зеленчука примерно?

# 1
  • Мнения: 2 897
За домашно приготвено пюре става въпрос,нали?
Освен тиква,морков,грах и картоф,може да даваш и карфиол(пюрето става едно пухкаво...направо да си оближеш пръстите-моят дребчо го обожава),чушка-червената чушка е много богата на витамин С,спанак,тиквичка,по-нататък може да добавиш и броколи...
За домати е рано Naughty
Можеш да комбинираш повече от два
зеленчука,напр:картоф,карфиол,чушка,морковче+магданоз Peace
Аз процедирам по следния начин:зеленчуците ги готвя на пара,после ги смилам с робота,добавям зехтин и магданоз,освен всичко останало.Не използвам други подправки.
Детето ги яде с голям апетит и отдавна забрави за готовите Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 2 157
За домашно приготвено пюре става въпрос,нали?
Освен тиква,морков,грах и картоф,може да даваш и карфиол(пюрето става едно пухкаво...направо да си оближеш пръстите-моят дребчо го обожава),чушка-червената чушка е много богата на витамин С,спанак,тиквичка,по-нататък може да добавиш и броколи...
За домати е рано Naughty
Можеш да комбинираш повече от два
зеленчука,напр:картоф,карфиол,чушка,морковче+магданоз Peace
Аз процедирам по следния начин:зеленчуците ги готвя на пара,после ги смилам с робота,добавям зехтин и магданоз,освен всичко останало.Не използвам други подправки.
Детето ги яде с голям апетит и отдавна забрави за готовите Grinning

Подкрепям...... smile3521а можеш да слагаш  вместо картофи, ориз т.е основата да е ориз. Аз понякога слагам по малко праз или лук feeding



опа, sorry  че го вмъкнах така.... Embarassed

# 3
  • Мнения: 2 897


Подкрепям...... smile3521а можеш да слагаш  вместо картофи, ориз т.е основата да е ориз. Аз понякога слагам по малко праз или лук feeding



опа, sorry  че го вмъкнах така.... Embarassed

И аз добавям парченце праз,става много вкусно и на дребния му харесва Peace
Също и маслини 1-2,придават приятен вкус,освен че са полезни Simple Smile

# 4
  • Мнения: 7 803
има и безглутенови макарони по диетичнити магазини

# 5
  • Мнения: 1 186
Аз смесвам по принцип всички зеленчуци дори понякога правя и плодово-зеленчуково пюре като добавя и ябълка и става муцка  love001chefнапример:картоф+чушка+цвекло и ябълка ......и т.н

# 6
  • Мнения: 1 448
Може да слагаш и елда,  просо, пресен/печен пипер, мисля че и броколи може /не съм съвсем сигурна/   bouquet

# 7
  • Мнения: 361
И моята бебка яде само домашни пюрета. На 7 месеца е и не е захранена с глутен, но от два дни яде месо(пилешко). Пониякога и аз се чудя как да разнообразя, но в общи линии  ползвам  картоф, морков, тиквички, червена чушка, грах, няколко пъти се прстра6их да сложа и малко домат. Тия дни ще пробвам карфиол. А някой слагал ли е зелен боб в пюрето?  newsm78

# 8
  • Мнения: 124
А някой слагал ли е зелен боб в пюрето?  newsm78
Аз слагам - от 6 месеца и половина - по едно кубче, понася се доста добре, по-добре от граха, например, който въведох наскоро.

# 9
  • Мнения: 361
Palindrom само зърната на боба ли слагаш или цялата шушулка? Аз имам бланширан зелен  боб, който съм замразила на порцийки, но е в шушулката и не знам дали трябва да го отделям?  newsm78

# 10
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
За домашно приготвено пюре става въпрос,нали?
Освен тиква,морков,грах и картоф,може да даваш и карфиол(пюрето става едно пухкаво...направо да си оближеш пръстите-моят дребчо го обожава),чушка-червената чушка е много богата на витамин С,спанак,тиквичка,по-нататък може да добавиш и броколи...
За домати е рано Naughty
Можеш да комбинираш повече от два
зеленчука,напр:картоф,карфиол,чушка,морковче+магданоз Peace
Аз процедирам по следния начин:зеленчуците ги готвя на пара,после ги смилам с робота,добавям зехтин и магданоз,освен всичко останало.Не използвам други подправки.
Детето ги яде с голям апетит и отдавна забрави за готовите Grinning
  newsm10 Осен това можеш да добавяш и червено цвекло-изключително полезно е.

Общи условия

Активация на акаунт