Какво означава Т без други симптоми?

  • 1 164
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Здравейте,
предполагам темата е обсъждана.Извинявам се,нямам време да търся.
Пиша от името на една приятелка.Детенцето и е на годинка и е изкарало грип преди 2 седмици с висока температура и кашлица.
От 2 дни Мила има температура от 37,5 до38,9 предимно вечер.Весела и енергична е.
Може ли това да са зъби?
Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 911
Може да са много неща. Може и да е т.нар тридневна треска - три-четири дена висока температура, когато спадне, обрив по телцето. Иначе никакви други симптоми. 95% от децата минават тази (безобидна) треска, преди да навършат две годинки. Тъй като може да се установи едва след появата на обрива, че е това, а в някои случаи обрив дори няма, все пак е хубаво да се консултират с лекар.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 983
Може да са много неща. Може и да е т.нар тридневна треска - три-четири дена висока температура, когато спадне, обрив по телцето. Иначе никакви други симптоми. 95% от децата минават тази (безобидна) треска, преди да навършат две годинки. Тъй като може да се установи едва след появата на обрива, че е това, а в някои случаи обрив дори няма, все пак е хубаво да се консултират с лекар.

Може би измествам малко темата на Темата, но...подобно на описаната в цитата "треска" последвана от обрив, изкара дъщеря ми през лятото. Но диагнозата беше Рубеола. Съмнения ме обземат и до ден днешен се питам какво всъщност изкара детето  Thinking newsm78.... А и при положение, че вече беше ваксинирана против рубеола 2 месеца преди това? Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 911
Може да са много неща. Може и да е т.нар тридневна треска - три-четири дена висока температура, когато спадне, обрив по телцето. Иначе никакви други симптоми. 95% от децата минават тази (безобидна) треска, преди да навършат две годинки. Тъй като може да се установи едва след появата на обрива, че е това, а в някои случаи обрив дори няма, все пак е хубаво да се консултират с лекар.

Може би измествам малко темата на Темата, но...подобно на описаната в цитата "треска" последвана от обрив, изкара дъщеря ми през лятото. Но диагнозата беше Рубеола. Съмнения ме обземат и до ден днешен се питам какво всъщност изкара детето  Thinking newsm78.... А и при положение, че вече беше ваксинирана против рубеола 2 месеца преди това? Rolling Eyes
Извинения и от мен за отклонението, но не мога да не отговоря на Еми - не винаги диагнозите на педиатрите са точни, а тази треска е наистина трудна за диагноза. На моя син пък бяха изписани антибиотици за същата.... #2gunfire Лошото е, че дори интуитивно да усещаме, че лекарят не е прав, отговорността, която носим, е твърде голяма, за да можем с лека ръка да кажем да се гледат работата. Сложно Confused

# 4
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
И дъщеря ми изкара подобно нещо през лятото, или по-точно началото на Август. От понеделник беше с постоянна висока температура над 38.5 и я смъкна чак в Четвъртък следобед. А в петък заминавахме на море. Давах само Панадол (беше под лекарско наблюдение). В петък все едно нищо не е било, но след обяд по крачетата и гръбчето се появи обрив, после мина отпред и на другия ден вече нямаше нищо. Според нашата лекарка е било летен вирус (вироза, както тя се изрази) и ако беше пила антибиотик, щяхме да препишем обрива на него.
Изкарахме супер на морето, малката спеше като "пън", ядеше като "слон" и плуваше като "риба"....

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 926
Наскоро изкарахме т.н. тридневна треска. Три дни беше с Т. Доктора каза , че се опзнава и по лимфните възли - дали са поддути.

# 6
  • Мнения: 280
А ако температурата продължи повече от 3-4 дена?
При нас педиатъра каза че е вирус и може да продължи 5-6 дена... Сега сме 5тия ден и още има висока температура. Без никакви други симптоми - само дето като спи се чува хъркане, но сополи няма ...

Общи условия

Активация на акаунт