Въпроси а честото повръщане

  • 700
  • 3
  •   1
Отговори
 ConfusedСинът ми е на 1г и 7 месеца и е много злояд.Не стига това, ами и често се случва да повръща когато се разплаче силно, ако си бръкне със сламка в устата, а напоследък и когато се опитвам да му дам лекарство с мерителна лъжичка. От 6 дни е болен от грипа с диарията и повръщането и не може да задържи никаква храна. Отчаях се, защото много отслабна.Давам му церукал и свещички vomitushll, които ми преписа педиатъра, но пак повръща по 2 пъти на ден. Има ли някой с подобен проблем, който да ми даде съвет или повече информация. Praynig

# 1
  • Мнения: 2 211
А ти водила ли си го на гастроентеролог?

# 2
  • Мнения: 3 042
Като по-малък /бебе/ имал ли е такива проблеми с повръщането. Да не би да става дума за рефлукс!?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здрасти Katerina:) Относно повръщането - знам какво е, защото и на мен ми беше писнало от повръщането при дъщеря ми. Когато беше бебе не е повръщала, но след това беше чудо. Също като твоя син, тя не е от много ящните и като се закашля много лесно връща поръчката. Водила съм я на гастроентеролог, оказа се няма проблем с рефлукс и стомах. Казаха ми, че някои деца просто по-лесно повръщат, даже малко и до тип нервна система. Гастроентероложката ми каза да се изследвам за хеликобактерпилори - причинителя на гастрита, защото може и от това да повръща. При възрастните се взима кръвен тест, докато при децата е от изпражненията. Аз да ти кажа не съм се изследвала, защото тя престана да повръща. Давала съм й мотилиум за по-бързо усвояване на храната, спи на малко повдигнат дюшек, преди лягане гледам да не я тъпча много и да има достатъчно време да се смели храната, защото тя обикновено, когато има сополи и заспива в един момент се закашля и тогава повръща.
Твоят син сега като е болничък и като пие разни лекарства от тях също може да се раздразни стомахчето и по-лесно да повръща. Поне при нас е така. Ние също сме с Т, сополи и АБ и от време на време дъщеря ми се оплаква, че я боли коремчето и доста често се уригва. Може би по-диетична храна, течности, за да не се обезводни и ако не се оправи да го заведеш на гастроентеролог, поне за твое успокоение. Стискам ти палци, по-бързо да се оправяте, защото знам какъв е ужас с това повръщане! Успех Heart Eyes Praynig

Общи условия

Активация на акаунт