Гъбен сос

  • 94 843
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 266
Как го правите ,момичета?На мен никога не ми излиза.

# 1
  • Мнения: 22 867
Аз запържвам нарязаните гъбки, слагам лъжица /или повече, зависи околко сос ще правя/ брашно, после разреждам със студена вода, варя 5-6 мин., добавям черен пипер, може и пилешко или гъбено бульонче, понякога чесън и копър. Слагала съм и соев сос, но става по-тъмен, иначе е вкусен. Изобщо разни вариации, зависи какви подправки имам вкъщи. Заливаме с него печено пиле с картофи или свински пържоли и става вкусно.

# 2
  • Мнения: 7 091
Запържвам гъбките в масло( не в олио!). В друг съд запържвам брашно, докато стане златисто, добавям прясно мляко, черен пипер и 1 лъжица сметана. Изсипвам това в гъбките и оставям да поври 15 минути, като преди това подправям със сол и черен пипер.

# 3
  • Мнения: 6 390
Аз запържвам гъбите в масло, слагам лъжица брашно, забърквам, да се запече леко, заливам със сметана, и долива прясно мляко за получаване на желаната гъстота.
Подправки и сол според вкуса, аз почти нищо не слагам

# 4
  • Мнения: 2 266
Благодаря ви момичета.

# 5
  • Мнения: 2 211
Първо сварявам гъбите. След това, запържвам лук в масло, прибавям 1 с.л. препечено брашно при непрекъснато разбъркване и доливам гъбен бульон и сол. Бъркам до желаната гъстота, свалям от огъня и добавям гъбите + черен пипер.

# 6
  • Мнения: 525
А пък аз купувам гъбена крем супа и слагам по-малко вода отколкото пише.

# 7
  • Мнения: 4 546
А пък аз купувам гъбена крем супа и слагам по-малко вода отколкото пише.
това и аз съм го пробвала, но става или рядко, или солено, ако пък искам да е гъсто!

# 8
  • София
  • Мнения: 378
Слагам гъбите да се пържат, заедно с малко праз лук(или червен).След няколко минути добавям около 40 гр бяло вино и чакам да се поизпари.Тогава слагам 1-2с.л. брашно да се запържи и 1ч.ч. бульон (какъвто имам).След минутки е готово-може да се добави течна сметана или кисело мляко накрая.Подправки-черен пипер и тарос по щипка.

# 9
  • Мнения: 1 352
И аз запържвам гъбите с масло. Добавям чаша бяло вино, бял пипер, един бульон (гъбен или пилешки) и сметана. Ако ми е рядък сгъстявам с нишесте.

# 10
  • Мнения: 2 266
Ле-лее,много сте писали,момичета за тоя сос.Всеки ден ще пробвам по една рецепта. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт