Въпрос към мамите, които са давали Хамомила при зъбоникнене

  • 3 120
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 666
Здравейте!
Ще се радвам да споделите каква потенция на Хамомила сте давали на децата си, с каква дозировка, колко пъти, с каква продължителност на приема и имаше ли ефект! Защото оставам с впечатление, че всеки е давал различна потенция с различни дозировки, та чак до степен тотално разминаване, а нали проблема е все един и същ. Или така трябва... newsm78

# 1
  • Мнения: 7 803
много си права за  разминаването, но то в бг за всичко е така  Confused не мога да ти помогна конкретно, защото тук ползваме вид, който го няма в бг - Chamomilla recute D3 изписан ни беше за коликите 3 х 5 гранулки директно в устата, без значение преди или след ядене  Peace

# 2
  • Мнения: 8 769
Защото оставам с впечатление, че всеки е давал различна потенция с различни дозировки, та чак до степен тотално разминаване, а нали проблема е все един и същ. Или така трябва... newsm78
С правилно впечатление си останала. Това е така, защото хомеопатичното лекарство се изписва от лекар хомеопат, в съответствие спецификата на детето като цяло. Затова, вместо да се чудиш каква потенция да даваш (и дали точно Хамомила да бъде), иди при хомеопат-класически. Може да се окаже, че детето ти е друго лекарство. За повече информация за хомеопатията виж темите в Здравословния форум.
Аз също съм давала Хамомила, но само на синът ми - от 30 СН до 200 СН и 1М. Но дъщеря ми например не е за това лекарство и не е пила до сега от него. Grinning

# 3
  • Мнения: 1 353
Давах Хамомила CH 30

# 4
  • Мнения: 1 666
Аз не се чудя какво да дам на сина ми!
Просто питам за сравнение, защото това което ми беше казано на мен тотално се разминава с това, което съм срещала из форумите. Та ми стана интересно...

# 5
  • Мнения: 8 769
Ами нормално е да е различно. Твоят хомеопат не ти ли обясни?

# 6
  • Мнения: 47 973
9 сн по 3 гранулки при нужда,ефект не съм забелязала,въобще май трябва да си се ходи на хомеопат,иначе нищо не става Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 679
Ние давахме 15сн по 3 гранулки на 3-4 приема по 5 дни.

# 8
  • Мнения: 948
Ние давахме 15 СН по 2 гранулки, 3 пъти на ден, но всичко си е строго индивидуално.Най- добре е да се посъветваш за това с хомеопат. Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Давах 15 CH веднъж на ден,вечер по 5 гранулки Peace

Общи условия

Активация на акаунт