Проблем с изцеждането

  • 461
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 030
Предстои ми връщане на работа и затова започнах да "тренирам" като се изцеждам. Обаче съм притеснена, че с триста зора успявам да изцедя 100 мл от едната гърда /понеже редувам гърдите при кърмене/. За цеденето използвам помпа Авент Исис, като цедя и на ръка, когато в помпата струйката изчезне и после пак с помпата и така редувам. Всичко това продължава повече от половин час. Пробвах да дам на бебето да доизсуче каквото е останало, но явно няма нищо, защото дърпа, дърпа и най-много 1-2 пъти да преглътне. Не знам как ще се справя с това цедене на работа, защото работя в офис, има само 1 стая и тоалетна, която е студена и неуютна..Притеснявам се, че изцедената кърма няма да стига за следващия ден на бебето. В такъв случай, би трябвало да се дохранва с АМ / на 1 от храненията/.
Как да направя изцеждането по-бързо и ефективно?
И какво АМ да избера? / за всеки случай да има, ако много огладнее, а количеството не стига/
Инфо за възрастта и килограмите на бебето може да видите в подписа ми

# 1
  • Мнения: 111
Ами за да ти стига кърмата за бебо си мисля, че ще трябва да се цедиш по същото време, по което иначе си хапва той, т.е. на по 3-4 часа, като събраното количество събираш в хладилника в офиса си и вечерта го носиш вкъщи за следващия ден на бебо. И така всеки следващ ден... Знам ли? Не ми се е налагало...
За АМ немога да те посъветвам, защото не сме използвали, но мои приятелки ползват на Фризолак, по препоръки на педиатър. Знам ли....
Дано успееш да се справиш. Успех!!!!!

# 2
  • Мнения: 1 737
От колко време тренираш?
То не е никак лесна работа. Първата седмица, след като родих, казах, че помпата на авент е пълен боклук и щах да я зарязвам, но такава хиперлактация имах, че бързо се научих да изкарвам 250 мл за 10 мин.
Трябва да си спокойна, да не се нервираш. Аз както имам изключителни изцеждащи умения  Grinning, така като съм се скарвала с мъжа си докато цедя - край, нито капка не пускат, а имам кърма...
Ако искаш да поддържаш добро количество, трябва да цедиш по-често и да кърмиш много и през нощта и докато си с бебето. Дано не се отбие Peace.

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
За успешно изцеждане трябва да си напълно спокойна. Всяко едно притеснение стяга каналите и нищо не излиза, ако ще и да ползваш най-луксозната помпа.
Когато цедиш, отпусни се, и си мисли как суче бебо, мисли си всякакви неща за бебето, които те умиляват, мисли си благодарния поглед, който ти хвърля, когато го кърмиш, за мили усмивки, за розови пръстенца, за боси крачета...

# 4
  • Мнения: 3 499
И аз хич не можех да изцеждам.Също съм ползвала Авент Исис.В болницата се цедях е давах на беба, защото беше в кувиоз и ставаше лесно, после като се прибрах много дълго време не се бях изцеждала и като опитах няколко пъти да се цедя и не ставаше - 2 часа - 10 мл. ShockedЗнам, че е ефективно, ако по време на цеденето си мислиш за бебето и си много спокойна.Успех!

# 5
  • Мнения: 102
Аз се изчеждам откакто се е родил, така че ако си упорита и търпелива ще си храниш детенцето с кърма. Просто се изцеждай на 3 часа, за да стимулираш лактацията, пий много вода и можеш да си вземеш още една помпа, за да става по бързо. Аз например се изцеждам едновременно с 2 помпи на Камера, като за 20-30 минути изцеждам 200-250 мл.Пожелавам ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт