Първото паднало зъбче- как и кога?

  • 714
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 526
Вчера на Меди й падна първото млечно зъбче. Мен ме беше повече страх от нея ( затова й го извади татко й). Излезна много лесно. Тя дори се смя и се радваше, че е пораснала. Вечерта разбира се ни посети феята на зъбките с подарък.
При повечето ни познати деца, смяната започна след 6 год. Знам, че това е индивидуално и че е в нормата, но ми се иска да попитам кога ( на колко год.) се случи това при вашите деца?

# 1
  • Мнения: 15 168
Преди да навърши 6 години на дъщеря ми падна първото зъбче. Сега имаме 8 паднали и 2 пораснали, 2 полупораснали и 2 почти пробили. Сина има 2 паднали и пораснали. Много бавно пробиват. 

# 2
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
на дъщеря ми и падна малко преди да навърши 6 годинки. Много лесно го издърпа татко и с конец, но бяха големи увещания ,че няма да боли. Събирам ги в една малка дървена кутийка във формата на зъбче. ( купих я от Азриели център в един детски магазин, потърси, ако те интересува много е сладка)

# 3
  • Мнения: 2 332
Бием ви по възраст за първо паднало зъбче  Laughing... На Йоана и падна 1 седмица преди да направи 4г. и 10 м - почти веднага отдолу се показа постоянното зъбче, а сега сме в очакване да смени и 2-ро зъбче... Ето темата, в която се похвалих със това събитие  Peace.

# 4
  • Мнения: 1 526
Роси74 , мерси за линка   bouquet, сега ще гопрегледам. Настина биете  Joy...
jakinik, ние вече го сложихме под възглавницата и получихме подарък от феята... но може аз да ги събирам там, защото официално зъбчето вече не е у нас...
чета си аз и гледам- Азриели- кенион аШалом...  Joy
Хич не бях погледнала в под аватара...

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Първото зъбче ни падна преди 3 седмици, като е излезло вече другото зъбче до половината, а второто падна миналата седмица. И на мен рано ми се струва и питах в една тема, но се оказва че възрастта е нормална  Wink
Като гледам и децата са почти на една и съща възраст, но пък Роси74 твоята госпожица много е бързала да стане голяма кака  Grinning

# 6
  • софия
  • Мнения: 181
 Моя син си ги вади сам.Първото падна на 6г и 3м.

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Роси74 , мерси за линка   bouquet, сега ще гопрегледам. Настина биете  Joy...
jakinik, ние вече го сложихме под възглавницата и получихме подарък от феята... но може аз да ги събирам там, защото официално зъбчето вече не е у нас...
чета си аз и гледам- Азриели- кенион аШалом...  Joy
Хич не бях погледнала в под аватара...

ти сега ме подсети, че в градината и бяха дали подарък по този повод и една съседка също. Аз не бях чувала до този момент за такава традиция.

# 8
  • Мнения: 179
Моята дъщеря е на 5г. и 4м. и сме в очакване на падане на първото зъбче.Но предните и горни зъбки са вече изцяло черни и разядени.За зъболекар не иска и да чуе.Как мислите дали ще имаме проблеми с това?

# 9
  • Мнения: 2 332
Роси74 , мерси за линка   bouquet, сега ще гопрегледам. Настина биете  Joy...
...
Пак заповядай!  Hug

...Като гледам и децата са почти на една и съща възраст, но пък Роси74 твоята госпожица много е бързала да стане голяма кака  Grinning
Мда, направо ме хваща страх понякога... Wink

Моята дъщеря е на 5г. и 4м. и сме в очакване на падане на първото зъбче.Но предните и горни зъбки са вече изцяло черни и разядени.За зъболекар не иска и да чуе.Как мислите дали ще имаме проблеми с това?
В "здравословни проблеми..." има регистриран един зъболекар - беше дал и адреса на зъб. сайт - би могла да го попиташ направо него - аз лично съм чела, не е е хубаво да не се лекуват млечните зъби, защото се отразява на постоянните... Ето - намерих го форума - успех!

Последна редакция: вт, 03 окт 2006, 10:40 от Роси74

# 10
  • Мнения: 1 329
Казват че при развалени млечни , постоянните също така се развалят бързо.Може да поникнат здрави , но след време да започнат да се нуждаят от пломби.

Общи условия

Активация на акаунт