кисти след лапаро

  • 652
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
 Правиха ми лапаро през юни, при която се оказа , че имам поликистозни яйчници, но ги оправиха и лекаря каза ,че това е най-доброто от всичко което биха могли да открият.До тук добре след това на втория месец след лапаро ходих на фоликулометрия и имах в левия яйчник фоликул 26 мм и той каза , че е големичък  но нищо се незнае но нищо не се получи.Сега следващия месец ми откри киста в десния 46 мм  което много ме притеснява и сега 3 месеца трябва да пия регулон .Кажете ако знаете това нормална реакция ли е след лапаро лекаря каза, че това е нормална бурна реакция 

# 1
  • Мнения: 769
Правиха ми лапароскопия миналата година - отстранена киста 7 см. Препоръката на лекарите беше да забременея възможно най-скоро за да се предотврати поява на нови кисти. Работим по върпоса, кисти не са ми се появявали. Мисля че не е необичайно да правиш кисти, ако не се провежда лечение. Явно става въпрос за ПКЯ, която трябва да се следи. В много случаи изписват противозачатъчни за няколко месеца и след това се правят нови опити бебе.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 912
Това не е нормална реакция след Лапароскопия.
Може би имаш  СПКЯ, и от там образуваш кисти.  Трябва да се лекуваш.
Дано скоро се похвалиш с най-прекрасната новина.  Wink

# 3
  • Мнения: 27
какво трябва да е лечението срещу образуването на кисти, това ,че ще пия регулон 3 месеца лечение ли е ?Но мене друго ме притеснява повреме на приемането на регулон се подтиска овулацията и след като спра да ги пия няма ли отново яйчниците ми да реагират бурно и да образувам кисти вместо нормални фоликули?Този препарат регулон лекували нещо или само предпазва от забременяване

# 4
  • София
  • Мнения: 35 912
За това трябва да говориш с лекар.
Причините /ако въобще имаш СПКЯ/ може да са най-различни
/като има и определен процент неизяснени/
Колкото до Регулон-а, това е хормонален контрацеприв и като всеки такъв, той подтиска О. Това е начин, който се прилага при 'лечение' на СПКЯ.
След прекратяване на приема доста често има спонтанна /нормална/ О.
Просто слушай лекарят си и успех  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт