Какво е "ашоре"?

  • 3 312
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 390
Госпожата от детската градина казала, че племенницата ми не харесала "ашоре"-то, което са й предложили днес за хапване?Може ли някой да ме светне какво е това? Embarassed Embarassed Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
ашуре - сварено жито с канела и орехи. моите деца си умират за такова. както и аз.

# 2
  • Мнения: 3 216
Аз сьм забелязала,че в северна Бьлгария не е така известно както в останалата част на страната. Това е турски десерт. Основата му е сварено жито ,ако искаш слагаш канела, орехи ,сладолед и каквото още ти харесва.

# 3
# 4
  • Мнения: 3 447
ашуре - сварено жито с канела и орехи. моите деца си умират за такова. както и аз.
В детската градина обаче го правят с нишесте - поне по мое време беше така. Яркорозово нишесте с варено жито вътре, още ми е пред очите Sick

# 5
  • София
  • Мнения: 3 390
Много благодаря!Ще мога да спя спокойно  Hug

# 6
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145

 ммммм - много е вкусно със сладолед eat eat

# 7
  • Мнения: 6 206
Или портокалови кори вътре.
Мъжът ми прави най-чудното ашуре евър.

# 8
  • Сливен
  • Мнения: 382
Ашурето е един от най-невероятните десерти, които съм яла, но ашуре направено по турска рецепта. Ей в тази тема бях пуснала рецепта за онова ашуре, за което като си спомня ми потичат лигите. После го направих и е наистина божествено!
Иначе като дете и аз не харесвах ашурето, което даваха по столовете. Правеха го с варено жито и нишесте. Не беше хубаво.

# 9
  • Мнения: 377
Освен свареното жито може да се добви и малко от сладката царевица, дори и сварен боб  и всякакви сушени плодове.
А гарниран с топка сладолед става фантазия.

# 10
  • Мнения: 264
Ашурето се прави от сварено жито, сварен боб,нарязана на малки парченца ябълка и канела> Много е вкусно!!!  Crazy

# 11
  • Мнения: 1 427
Боб ли? Shocked Не бях чувала да се слага боб в ашурето.Нито пък съм опитвала такова с боб.Бобът все съм си го представяла в солен вариант.

# 12
  • Сливен
  • Мнения: 382
Да, да и боб.
Там в рецептата, която съм дала има и боб и лешници и стафиди и фъстъци и нахут и портокалови корички и розова вода сякаш имаше (но аз не намерих да сложа). На времето в едно турско кафене в Пловдив сякаш слагаха и цели зърна грозде, но може и някаква специална, доста по-голяма, стафида да е била, която като е набъбнала да прилича на прясно грозде.
И не се слага нишесте. Става прозрачно, а се сгъстява от многото варене (май бяха 5 часа).
Всъщност е СЪВСЕМ различно от онази щуротия дето ни я предлагаха в столовете на времето.

# 13
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Когато учех в Пловдив, моята хазяйка правеше страхотно ашуре. И в никакъв случай не се слага нишесте. Житото докато се вари, достатъчно сгъстява течността.

# 14
  • Мнения: 8 917
Ашурето се прави от сварено жито, сварен боб,нарязана на малки парченца ябълка и канела> Много е вкусно!!!  Crazy
Странен вариант на ашуре Shocked newsm78

Общи условия

Активация на акаунт