Изпит за държавен служител - помощ!!!

  • 674
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 064
Моля за вашата помощ. Кандидатствам за експертно място в държавната администрация - за първи път ми е!, и ще държа тест. Немога дори да си представя какъв е този тест, при положение, че за мястото няма изисквания за знания в някаква определена област. А и чиновничката, която прие документите, каза, че не се изисква никаква предварителна подготовка. Ако някой е минавал през това, много ще ми помогне... Поне какво представляват тези държавни тестове... Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 1 671
Би трябвало да засяга законодателната материя. Например, ако кандидастваш за експерт по общинска собственот, трябва да познаваш Закона за общинската собственост, Правилника за прилагане на ЗОС и други законови и нормативни актове, свързани с естеството на работата.

Експертно място в какъв отдел?

# 2
  • Мнения: 1 064
Не, не. Няма такива изисквания. Отделът е за регионални планове и програми - работата е свързана с набирането на информация, а в това съм повече от професионалист. По скоро си мисля, че ще са някакви психологически тестове...

# 3
  • Мнения: 495
така е - има си изпити, за да станеш държавен служител  Peace
ако са психологически тестове - по книжните пазари има много книжки с тестове и верни  Wink отговори
Стискам палци  Peace

Общи условия

Активация на акаунт