колко кг сте отгоре вече?

  • 21 180
  • 258
  •   1
Отговори
здравейте момичета,
вече сме в началото на седмия месец и вчера се качих на кантара ......3кг зая 1 седмица, а общо 8.
като си помисля не сам се хранила повече от преди незнам как става така чвно всичко ти се лепи...а и се чувствам някакси надута като топка...
как стоят нещата при вас?

# 1
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 416
Здравей, Руми! Май трябваше да пуснеш темата в "бъдещи майки" или каквото там беше, за да ти отговорят повече бременни мами.   love001
Аз мога да ти кажа следното: наскоро четох, че в случаите на покачване на теглото с над 2 кг. на седмица, става дума за задържане на вода, което може да е най-невинно, но може и да е опасно (напр. да е свързано с т. нар. късна токсикоза). Ти не се оплакваш от отоци, но може би си пропуснала да споменеш. Ако случаят е такъв, тичай при доки ВЕДНАГА...  doctor
Аз съм доста по-назад от тебе (към средата на 5 месец), така че моето покачване ще е ирелевантно, а и не съм се мерила/теглила скоро, но напоследък и аз чувствам напрежение в кръста и раменете, а понякога и болки в гърба... smile3511
Е, хайде, малко ни остана (на мен половината, на теб само два месеца). Леко бременеене и раждане, мила.   bouquet

# 2
МЯУЧЕ, благодаря ти.
ами нямам никакви отоци или проблеми с краката, но на моменти се чустваш много дебела и подута , на моменти - не.не ти ли се е случвало?

# 3
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 416
Да, случвало ми се е да се чувствам дебела и подута  cry (е, не чак МНОГО). Но това отминава като се пораздвижа и други такива трикове (напр. по-широки дрехи и нежни материи).  Или пък като мисля за нещо друго, но задължително приятно, напр. как скоро ще съм на ЖК и ще видя бебка или пък как на 24 октомври, ако се не лъжа, ще ходя на концерт на Любе, ако здравето ми позволи, естествето!  newsm44
Всъщност, осем кг. не ми се струват чак толкова много за седми месец. Ти защо драматизираш?  smile3513
Майтап, знам колко е гадно, но си намирай занимавки... а пропуснах най-важната -- срещите с приятели!   bigdance2

# 4
  • Мнения: 69
Аз 1во свалих 8кг,сега съм качила 2.

# 5
  • Мнения: 104
Споко Руми,аз с парвата си бременност бях като теб,но би трябвало да го споделиш и с лекаря си.Сега сам+3-4кг.и съм за 17 януари.Мажи се яко да не се нацепиш много Simple Smile

# 6
  • Мнения: 242
качила съм 7-8 кг. като за последния месец 3  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 117
До сега 3 кг. отгоре!

# 8
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
преди 3 седмици бях +9, сега сигурно поне +11, ама хич не ми пука

# 9
  • Мнения: 41
Аз съм + 8.5 кг Sad Rolling Eyes
само последния месец качих 3 кг Embarassed, но най страшното идва, така че съм се предала вече ooooh! и не ги мисля  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 159
момичета аз спрях да се меря в края на 8-мия месец тогава бях +12кг. сега не ми се мисли ooooh!

# 11
  • Мнения: 2 274
+13,5 за 8 месеца  Embarassed!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 199
И аз се чувствам дебела и подута и съм вече цели 22 кг отгоре!  Sad
Слава богу при мен остава още малко и това е единственото, което ме успокоява в момента. Иначе татито се опитва да ме успокоява, че и такава пухкавка си ме харесва много. Но като се погледна в огледалото...  Cry
При мен се откри наличие на албумин и се оказа че задържам вода. Чувствам краката и ръцете си ужасно подути и тежки. Иначе и аз не съм забелязала да ми се е покачил апетита, откакто съм бременна. Хапвам си по абсолютно същия начин както преди, само че с тази разлика че сега всичко ми се трупа.
Не го мисли Руми, бебчо си заслужава тези малки жертвички. Важното е всичко да бъде наред, а после като родим ще се погрижим да си върнем предишните фигури.

# 13
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Аз съм качила общо 8, от които 6 за последния месец!! Докторът почна да цъка: "Лошо, много лошо" и каза да спра веднага сладкото, тестеното и соленото, че и кръвното ми беше в горните граници. Аз също се стреснах и за три седмици изобщо не хапнах захар, брашно или нещо твърде солено и основно на плодове, месо и кисело мляко карах. Свалих три кг, даже сама си се учедих колко добре се чувствам. Но нещо ми поомръзна и пак се върнах към старите си пороци. Така че явно е възможно понякога да е просто от прехранване, особено ако си ял повече няколко дни подред. Поне при мен винаги качването и свалянето на няколко кила в рамките на два-три дни е нещо съвсем обичайно (не твърдя че е хубаво де).
Но с предишната ми бременност определено в деветия месец  имах подуване и оттичане, високо кръвно и близо 7 качени килограми само за деветия месец. Не знам дали само безразборното ми хранене и тъпчене бяха довели до това. Въпреки дебелеенето ми тя се роди на термин малко под три кг (тоест не добре охранена) и имаше много замърсени, направо зелени околоплодни води. По същото време имах позната, която беше наддала само 7 кг за цялата си бременност (а и самата тя си е доста финна като телосложение), хранеше се основно с плодове и зеленчуци, изобщо не ядеше хляб и сладко, роди хубаво бебе две седмици преди термин с тегло 3200.

# 14
Преди да забременнея бях 49кг а сега съм 58кг но аз започнах да качвам килограми към края на 5-тия месец и не ги качвам постепено ами за една седмица по 2-3кг Heart Eyes Grinning


Общи условия

Активация на акаунт