Съмнение за погълнато топче от дрънкалка

  • 647
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 429
Майчета моя синковец днес е счупил дрънкалката си,която беше с две топчета,едното го намерих,но другото го няма и се притеснявам,че може да го е погълнал.Изаках го,но го нямаше.След колко време ако е погълнато ще излезе или ако недай си Боже е заседнало за какви симптоми да следя.Да го водя ли на ренген по спешност,колко време е максимално да се чака?

# 1
  • София
  • Мнения: 38 211
Спокойно, и потърси по-добре из къщи!

# 2
  • Мнения: 1 671
Спокойно, моят беше погълнал стрелка от часовник, изака я на другия ден. за всеки случай давай картофена храна. А щом е топче, не се притеснявай, обло е и трудно би могло да заседне.

# 3
  • София
  • Мнения: 429
Много е малък за картофена храна,още не съм го захранила и затова ще чакам поне до утре пък дано се появи

# 4
  • София
  • Мнения: 679
Ние си бяхме глътнали пластмасовата свирка на една гумена играчка и аз паниката в Пирогов. Там ми се изсмяха и ми казаха да давам картофено пюре, да ама ние не ядохме картофено пюре, принцесата е с характер, тогава опитваше по малко супа и основно бяхме на кърма бяхме на 8 месеца, та на втория ден я намерихме в акото.
Ти говориш за топче, изобщо не се притеснявай като нищо ще излезе, ако въобще го е глътнал.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Щом не се е задавил страшно няма,ще го изака.По страшно е да не заседне на гърлото,а щом е минало... Simple Smile

# 6
  • Мнения: 286
Ще го изака юнака, споко! ТЪрси внимателно и май предвид, че топчето няма да е със същия цвят каквото е било, ще е окислено.

# 7
  • Мнения: 69
Не мисля , че го е глътнал, потърси добре там дето е бил - чаршафчета , одеала , други играчки .Добре ли държи , слага ли в устата играчките , струва ми се , че е малък,чак да го глътне.

# 8
  • Мнения: 3 116
И аз знам картофено пюре Simple Smile

Ренген няма смисъл да правите, освен ако топчето не е метално, защото само метал се вижда на ренген Simple Smile

Най-вероятно не сте го глътнали, но ако сте успели, чакай го да излезе до 48 часа Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 35 817
Не се притеснявай - няма къде да отиде- ще излезе.
Проблема, ако се глътне нещо е то да не попадне в трахеята, но след като няма такъв проблем другото не е страшно.

# 10
  • Мнения: 1 353
Илина си беше глътнала обицата.Педито каза да я водим в детска хирургия за да направят снимка да се види къде е Thinking.Хирурга каза,че е опасно когато предмета е по голям и не може да премине през дванадесетопръстника в дебелото черво понеже там имало някакво стеснение.Обичакта се видя на снимката,че е там-след два дена ровене в памперса най-накрая я изака Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 429
Благодаря ви мами за отзивчивостта,сега ще чакам дано излезе.

Общи условия

Активация на акаунт