Някой прилагал ли си е процедурата"изпиране на коса"?

  • 11 261
  • 31
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Тъй като съм преминала през различни нюанси на червено и оранжево, а сега ми се ще да бъда светло кафява, фризьорката ми ми обясни за "изпиране на коса", т.е. третиране с някакви препарати (убеди ме, че няма да ми опада косата),от които се свалят всички наслагвани цветове и чак тогава се избира цвят, с който ще се боядиса косата и ще се постигне желания нюанс.

Та да питам, чували ли сте за подобно нещо? Може  да не съм много в час и затова да не знам.  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Не съм чувала за изпиране. Но това, което ти предлагат, ми звучи като обезцветяване. Ако се прави от опитен професионалист и с хубави препарати, наистина не изтощава твърде много косата, но все пак си е агресивен метод и ако може да се избегне - по-добре. А пък направено с обикновен обезцветител, си е направо убийство Sad Сестра ми си маха червен оттенък при една луда жаба и косата й определено после изглеждаже ужасно изтощена, суха и като почна едно цъфтене ooooh!

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Има специален препарат за целта. Понеже съм с черна боя, фризьора ми предложи ако искам да я просветлявам да й "смъкне" боята по този начин. Заедно с боядисването после цялата процедура продължавала около 3-3,5 часа.

# 3
  • Мнения: 1 045
Има ремувър който сваля боята до основния цвят ама за изпиране на коса не съм си представяла , че може да става и дума  ooooh!

# 4
  • Мнения: 2 211
Не само съм чувала, но съм и потърпевша. Почти нямаше ефект от въпросния препарат, а и косата ми се изтощи след тези процедури. Но все пак, може би зависи от косъма.

# 5
  • Мнения: 235
Не съм чувала , дори като видях заглавието си помислих , че ще си перем прикачените коси , и си викам , ей тва ще е интересно.
Чувала съм за обезцветители ама май бая изтощават косата

# 6
  • Мнения: 6 167
до колкото знам, обезцветяването играе тази роля.
сваля цветовете до естествения.
ако се решиш на такова нещо приготви си пари и отиди в
добър салон
не бих седнала на всеки фризьорски стол за такава процедура.

# 7
  • Мнения: 6 243
не съм чувала за "изпиране", но от обяснението разбирам, че ти предлагат да ти сложат римувър (както са писали по-горе).

Аз съм го използвала и няма нищо общо с обезцветяването. Обезцветявана съм достатъчно, знам какво е и мога да направя и разлика между двете  Wink.

Римувърът (colour remover) е специален препарат, който сваля нанесените бои, но не нарушава структурата на косъма и е далеч по-щадящ от изрусяването. Ако се притесняваш за резултата - би трябвало да нямаш проблеми с косата. Аз разбира се, не зная в какво състояние ти е косата в момента, но моята беше изрусявана (обезцветявана), третирана с кестеньво за 4 - 5 месеца и след това слагах римувър. Нищо лошо не й стана. Ако имам оплаквания, то те са от старото обезцветяване, не от римувъра.

Другото, което искам да ти кажа е, че самият препарат едоста скъп - при моят афризьорка само препарата е 12 лева. продава се в кутии по 20 бр, така че за да го зареди една фризьорка, трябва да е бая "оборотна" - съответно го няма във всички салони. В повечето не само не го предлагат, ами и се правят, че не са го чували и вместо това обезцветяват юнашки.

Самата процедурла като продължителност е колкото едно боядисване - нанася се с четка на кичури, стои се с него, после се мие. След това вече те боядисват с новия цвят, миене, подстригване, сешоар... там каквото си си наумила.

Аз не бих се колебала да се подложа пак на тая процедура, повтарям ти, че препаратът е максимално щадящ и като ми писне да съм червена, няма да се стрижа до корен, ами ще отида и ще повторя упражнението. щото върху червена боя който е боясисвал, знае какво става Grinning

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 378
sladka hapka , явно става въпрос точно за това. Защото със сигурност ми каза, че не е обезцветяването, известно от дълбока древност. Благодаря за информацията!

# 9
  • Мнения: 9 659
Има препарат на L'Oreal Prof., който се казваше Ефасор и е точно за тази цел - измива или "изпира" нежеланите оттенъци от стари боядисвания. Инфото ми е отпреди доста време и може сега да си има друго име, но съм виждала как се работи с него и според мен не е опасно за косата.

# 10
  • Мнения: 6 243
Това, което ползва моята фризьорка, със сигурност не е на лореал. Беше някаква италианска професионална линия, която аз не замопних. Но вероятно има различни марки римувъри. Тя поначало работи с професионалните продукти на Шварцкопф, ама защо това е италианско, не знам newsm78

# 11
  • Мнения: 2 211
 Най - вероятно става дума за Christian of Roma /не съм сигурна в спелинга/. Поне с това се изгавриха върху косата ми.

# 12
  • Мнения: 6 243
Категорична съм, четакова нещо не са ми слагали. Тая марка винаги ми е звучала много долнопробно, още от времето, когато ме спираха разни жени по улиците да ми продават тяхна козметика... Абсурд да го ползва тая фризьорка, при която ходя. Жената си държи на името и на занаята Sick Беше нещо италианско, но не помня какво, това е. Тя ми го каза,ама професионален продукт, не го запомних newsm78

# 13
  • Мнения: 2 663
И аз съм си правила изпиране.Наложи ми се ,когато си сменях цвета на косата и беше точно с някакъв продукт на Лореал.Правиха ме при Кало , резултата беше много добър и най-важното не ми се подиграха с косата, стана си супер!

# 14
  • Мнения: 2 211

Категорична съм, четакова нещо не са ми слагали. Тая марка винаги ми е звучала много долнопробно, още от времето, когато ме спираха разни жени по улиците да ми продават тяхна козметика... Абсурд да го ползва тая фризьорка, при която ходя. Жената си държи на името и на занаята Sick Беше нещо италианско, но не помня какво, това е. Тя ми го каза,ама професионален продукт, не го запомних newsm78
Това е професионална козметика, не се продава по улиците. Същата фирма предлага боите BESS.

Общи условия

Активация на акаунт