Теглото при СПКЯ

  • 757
  • 3
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте момичета!
Извинете ме първо, че започвам нова тема, при положение, че доста е писано за СПКЯ, но... дано е полезно.
Аз имам СПКЯ. Знам че това е генетично и трайно излекуване няма. Освен това аз самата съм лекар (макар че не съм гинеколог) и съм се занимавала доста време с диетология и спортна медицина. И въпреки това, на принципа "Обущарят ходи бос", не мога да се справя със собственото си наднормено тегло. То датира от 8 годишна възраст. Освен това имах нередовна менструация, високо кръвно и кръвна захар на горната граница. Преди 4 год. ми правиха лапароскопска фенестрация на яйчниците. Ефекта беше страхотен. От тогава цикълът ми е като часовник, нямам кръвно. Освен това свалих 50 кг (но пих след операцията Mazindol, който подтиска апетита, но за съжаление не се внася вече). В продължение на 2-3 год. се чувствах и изглеждах страхотно. След това обаче (както ми обясниха ефекта на операцията се изчерпва, но тогава никой не ми го каза) малко по малко си върнах всички кг. Освен това 1,5 год. правим неуспешни опити за забременяване. Цикълът ми още е редовен но явно е ановулаторен. Пила съм и редуктил почти без ефект.
Та мисълта ми беше - момичета със СПКЯ, които са се справили успешно с наднорменото тегло - МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ ОПИТ!

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 199
на приливи и отливи на мен ми помага Сиофор+нисковъглехидратна диета.
Но ако захарта ми се вдигне лепя и от въздуха килограми.
Никакво сладко, никакви бели брашна, картофи, ориз.
Много ми е трудно, защото все се изкушавам, но като трябва да се диетосва това е положението

# 2
  • Мнения: 769
Аз бях със същата диагноза, като сега положението ми е под съмнение - или имам подобрение или не съм... Както и да е. Бях 3 години на Сиофор и навсякъде пише че регулира теглото.
Лично съм нямала проблеми с теглото, но ще следя темата, защото ме интересува. Със сестра ми сме на една височина и 35кг разлика.. хич не е за пренебрегване...

# 3
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
...на мен ми помага Сиофор+нисковъглехидратна диета.
И аз свалих 15-тина килца по този метод - диетата беше специално разработена за мен от гастро-ентеролог, профил диетолог. Повиших двигателната си активност - колоездене, ходене пеш ежедневно и всяка седмица занимания по йога.

Общи условия

Активация на акаунт