Как се лекува Грипа с хомеопатия?

  • 11 704
  • 30
  •   1
Отговори
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Снощи и мен ме хвана грипа, болки в стомаха, болки в мускулите, липса на апетит, но без температура.
 - Какво да правя? - анализирах си състоянието и си взех 1 гранулка от подходящото за мен хомеопатично лекарство и само след 10 минути дойде и очаквания резултат Peace
 - Неудържимо повръщане, разстройство! Повръщането продължи на четири вълни, и когато вече нямаше нищо в стомаха, последва втрисане - предвестник на високата Температура. завих се с вълненото одеало, включих радиатора и след 30 минути дойде очакваното затопляне, стана ми приятно горещо и термометъра взе да отчита все по-високи стойности.
 Супер, казах си - всичко върви по ПЛАН и този план, благодарение  и на хомеопатичното лекарство, напълно съвпадаше с Плана на нашата велика Жизнена сила!
 - Молех се да вдигна поне 39С, но стигнах до 38.6 - Горях но настроението ми беше добро, защото виждах Победата!
 - И тя не закъсня, след 3 часа 38.6С настъпи обилно потене, и с него и тоталното отстъпление на вируса.
 - На другия ден- днес 1 Октомври, се събудих отпаднал, пих още 2 горещи чай с много мед и
стомаха ми този път се държа културно Laughing
 - Следобеда постепенно си възвръщах силите - и ето ме сега в офиса ми, пиша ви как трябва да се побеждават вирусите в хармония с природните закони.

 - Споделете и вашия опит в борбата с грипа Hug

# 1
  • Мнения: 46 504
... - Споделете и вашия опит в борбата с грипа Hug

Тази тема не е ли за "Здравословни проблеми, здравна каса, здравеопазване"  newsm78

Веднъж само ми се е случвало същото, само без разстройството и Т стигна до 38.5.
Не съм пробвала Хомеопатия, щях да прибегна до традиционната медицина, ако денонощната ни аптека не се оказа с работно време до 22:00 ч. Laughing
В крайна сметка сложих няколко кърпи с оцет и вода, свалих Т и това беше, на другия ден- кукуряк  Grinning

Съдейки по моя опит, ако не беше пил гранулката, щеше да се оправиш още сутринта  Mr. Green шегувам се, който, каквото иска да пие  Peace

# 2
  • Мнения: 5 539
Миналата сряда, около 5 часа следобед, усетих, че и мен ме напада същият вирус.
Купих си една опаковка Колдрекс Макс Грип и веднга изпих 1 прахче. Завих се с одеало и изчаках да се изпотя. Вдигнах малко над 38 Т. Преди лягане изпих още едно прахче.
Сутринта се чувствах много зле, с позиви за повръщане, с болки в мускулите и гърлото и 38 градуса Т. Пих 1 Колдрекс и почувствах облекчение. На обяд още 1 доза. Към 6 часа още една и в 8 вечерта се чувствах почти напълно здрава.
На другия ден ми нямаше нищо Grinning
Изводът: този вирус просто си минава за 1 ден Wink

# 3
  • Мнения: 3 456
Искренно се възхищавам на имунните ви системи. Мен , като ме хване подобна гадост не мога да вдигна повече от 37,2-37,4 и се влача със седмици като парцал.

# 4
  • Мнения: 3 537
Мина ми за един ден,но без температура.Аз почти никога не вдигам температура.Нищо не съм пила.Мина ми от самосебе си. Wink

# 5
  • Мнения: 4 150
С клиzма на дебелото черво и постене. Peace

# 6
  • Мнения: 677
Кога ще свикнете да не се сравнявате винаги с другите,при всеки е различно.
Главното е правилно лечение (хомеопатия,билки,чай,мисли и подобни).
Запитайте се, защо понякога у дома не сте всички болни от грипа и то по еднакъв начин.
Желая на всеки да се справи с проблема както му е дадено и както го разбира.
Успех и бъдете здрави.
 Hug

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
...Колдрекс и почувствах облекчение. На обяд още 1 доза. Към 6 часа още една и в 8 вечерта се чувствах почти напълно здрава.
На другия ден ми нямаше нищо Very Happy
Изводът: този вирус просто си минава за 1 ден
- Просто не си успяла да "победиш" и потиснеш Жизнената си Сила Peace

 

# 8
  • Мнения: 375
По съгласна съм с
С клиzма на дебелото черво и постене. Peace
Peace

# 9
Да си призная веднъж пробвах така, само че без хомеопатично, изобщо без лекарства.
Лежах си, по-скоро спах си 3-4 дни с 39, и единственото нещо, което ме оправи беше това че се насилих да стана и да се разходя.
Ще отбележа, че това беше първия и единствен път в живота ми, когато съм вдигала над 38,3, и се случи на възраст над 25 години.

Гледам ги по китайските филми как с тренировка се лекуват онези хора там, дето и чайове пият разни, и винаги има и тренировка  Wink. Някои препоръчват и секс  Embarassed

# 10
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Някои препоръчват и секс

 - Повечето жени се ободряват от секс, но на един мъж секса направо му изсмуква биоенергийката...  Mr. Green

# 11
Цитат
Някои препоръчват и секс

 - Повечето жени се ободряват от секс, но на един мъж секса направо му изсмуква биоенергийката...  Mr. Green



Бих заложила на стимула.

Ефекта е в по-голямото физическо натоварване, а при такъв стимул...

# 12
  • София
  • Мнения: 5 289
Като ученичка и на мен ми минаваше за един ден грипа чрез СЕКС,ама тогава го правехме по 4-5 пъти за три часа,а сега Tired.Иначе и аз сега съм грипава,започна се със среднощни болки в гърлото,после секрет от носа,днес леко започнах да кашлям и разбира се Т.По принцип пия Осцилококцинум,вит С дъвчащи,Олинт в носа,хомеопатичен сироп Стодал за кашлицата и хапчетата Бромхексин за кашлица.От тези хапченца кашлицата ми минава за 2 дни Peace.А също пия чай лайка с мед и лимон. Grinning

# 13
  • Мнения: 4 414
Ефекта е в по-голямото физическо натоварване...
ефектът при китайските, индийските и т.н. тренировки не е в по-голямото физическо натоварване, а в "наместването" на енергиите и възвръщането на баланса. китайците смятат, че най-голям разход на енергия за мъжа е еякулацията. в този смисъл, сексът не се препоръчва за лечение при мъжете.  Wink за жените не знам  newsm78 но по-голямото физическо натоварване стимулира кръвообращението, което принципно също има оздравяващ ефект...
аз лично лекувам подобни състояния с глад, чай с мед, лимони и  ябълки.

# 14
Ефекта е в по-голямото физическо натоварване...
ефектът при китайските, индийските и т.н. тренировки не е в по-голямото физическо натоварване, а в "наместването" на енергиите и възвръщането на баланса. китайците смятат, че най-голям разход на енергия за мъжа е еякулацията. в този смисъл, сексът не се препоръчва за лечение при мъжете.  Wink за жените не знам  newsm78 но по-голямото физическо натоварване стимулира кръвообращението, което принципно също има оздравяващ ефект...
аз лично лекувам подобни състояния с глад, чай с мед, лимони и евентуално ябълки.

От енергии не разбрирам много - винаги съм го твърдяла. По принцип съм много здрава и нямам проблеми със сърцето (чувала съм, че този метод на лечение товари много сърцето)...
Ходи обяснявай на мъжа ми, че сексът не се препоръчва в такива състояния  Embarassed, номера бил да се изпотиш -  ми поти си се човека (за моя радост, или удоволствие  Mr. Green).

Виж - за хремата - лек няма. Бях чела някъде, че който открие лекарство против грип ще му дадат нобелова награда. newsm78\
Тогава какво правят противогрипните ваксини newsm78

Плодовете са вкусно нещо, ама напоследък такива грипове ме ловят, дето не мога да стана от масата - все съм гладна ooooh!, а диета да пазя - трябва да ме вържеш и да ми запушиш устата да не вия от глад (определено не съм закръглена).

Общи условия

Активация на акаунт