Раждане без заплащане-има ли такова нещо?

  • 1 604
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Чета навсякъде за цени на раждания и т.н.изобщо някоя жена раждала ли е в АГ или Окръжна болница без да дава пари?
В крайна сметка съм   осигорена в ЗК, възмутена съм от корупцията , ама ние сме си виновни!Смятам да не плащам, какво ще ми се случи тогава?
Кажете ми и лекар как да си избера, защото съм избрала Окр.болница!

# 1
  • Мнения: 3 089
ами като не искаш - не плащай. пак ще родиш. и мисля, че няма да родиш по-трудно поради злобата лекарска. хората избират да си платят най-вече за да са сигурни, че каквото могат са направили. а самото раждене си е божа работа. въпреки че един некадърен лекар може и да пообърка значително божиите дела, така да се каже.
виж белия списък в здравния форум за да избереш лекар. аз лично не бих се доверила на мнение на позната - фризьорите и аг-лекартите винаги са колкото харесвани от едни, толкова оплювани от други. в този смисъл, безпристрастно правене на списък с плюсове и минуси съобразно прочетените мнения би довело до най-обективно решение.

# 2
  • Мнения: 8 505
Има,разбира се!
Аз родих без да избирам лекар/акушерка.И за миг не съжалявам.

# 3
  • Мнения: 3 537
Има,разбира се!
Аз родих без да избирам лекар/акушерка.И за миг не съжалявам.
И аз така Wink,в Св.София и бях доволна Peace

# 4
  • Мнения: 2 211
Да, има! В стаята в родилното бяхме пет жени и всички без мен бяха без протекции. Която поиска получи упойка /платена/ и изобщо се отнасяха добре към тях. Парадоксът е, че от всички аз получих най - лошо обслужване. Не е гаранция, че като платиш ще се отнесат с теб както подобава. Лично аз, съжалявам за избора на лекар и за това че му платих - не оправда доверието ми.

# 5
Аз раждах в Окръжна-София и не съм плащала нищо, само това което аз си реших.Персонала се държи мн. добре и са много мили хора!А доктор Жекова е най-добрия специалист!!!Сестра ми в петък също роди там!!! Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 3 643
Има- аз родих така-въпреки настъпилите усложнение,никой не ме остави ,а и никой не ми поиска и стотинка...Да добавя,че когато раждах в Шейново за 24часа се родиха около 30 бебета- представете си какво им е било на дежурните-но не забелязах лошо отношение от никого Peace

# 7
  • Мнения: 942
ами като не искаш - не плащай. пак ще родиш. и мисля, че няма да родиш по-трудно поради злобата лекарска. хората избират да си платят най-вече за да са сигурни, че каквото могат са направили. а самото раждене си е божа работа. въпреки че един некадърен лекар може и да пообърка значително божиите дела, така да се каже.
виж белия списък в здравния форум за да избереш лекар. аз лично не бих се доверила на мнение на позната - фризьорите и аг-лекартите винаги са колкото харесвани от едни, толкова оплювани от други. в този смисъл, безпристрастно правене на списък с плюсове и минуси съобразно прочетените мнения би довело до най-обективно решение.
Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 056
Поздравявам те за решението, мисля точно като теб, и постъпих точно така.
Само, че аз раждах в Майчин дом. Изтекоха ми водите без контракции и болки и аз отидох там вечерта на 12-ти януари, 2 седмици преди термина. Изобщо не знаех кой е на смяна, нито ме интересуваше, защото предварително бях решила да не дам стотинка на никого.
Сложиха ми система окситоцин да предизвикат раждане, защото имаше опасност от инфекция както съм без води, но уви, 24 часа не получих почти никакво разкритие-2 см.
Смениха се 3 смени доктори - нощната, която ме пое, сутрешната и следобедната. Доста жени родиха покрай мен по за 1/2 - 1,1/2 час всяка. И никоя от тях не я изражда различен доктор/ка, освен тези,които си бяха на смяна. В крайна сметка се наложи спешна операция и извадиха бебо на 13-ти вечерта, след доста мъки последните 7-8 часа. Може да се каже, че родих и по двата начина.
Седем дни стояхме с Мър в болницата на антибиотици и за нищо една стотинка не дадох.
Тъй, де, опитах се да ти разкажа по-неутрално какво стана с мен, ати да си прецениш как ще постъпиш. Не искам да ти давам съвет, просто споделям.
Само едно нещо още, което си мисля : човек не може да избяга от съдбата си, ако ти е писано да родиш трудно и при най-добрия и скъпоплатен доктор ще ти е трудно, ако ти е писано да родиш леко, то ще стане и при най-световно неизвестния!
Пожелавам ти леко раждане, стискам палци! 

# 9
  • Мнения: 1 272
Принципно няма такова нещо, защото както и ти си написала си плащаш осигуровките... Joy Joy Joy
Иначе и аз родих без уговорка и без да плащам и не само че бях доволна, а дори много доволна. За разлика от момичетата, които си избират лекар при мен имаше трима лекари...просто ей така, без да ги кара никой!
Успех и леко раждане!

# 10
  • Мнения: 992
и аъ родих така, без избор ма лекар/акушерка и съм доволна много от обърнатото ми внимание

# 11
  • София
  • Мнения: 978
Това си е лично твоя работа.
Аз не съм на твоето мнение и то защото ми се е налагало да лежа доста по болници преди да забременея и не споделям твоето становище, че това е корупция, но това си е направо друга тема. Всеки решава сам за себе си с всички плюсове и минуси.
Аз имам уговорка с лекаря, който ми следи бремеността и не намирам нищо неестествено да си платя за раждането. Това си е сериозен ангажимент и аз ще направя всичко , което зависи от мен за да родя живо и здраво дете.
Желая ти леко раждане и успех

# 12
  • София
  • Мнения: 177
не съм много съгласна с
Поздравявам те за решението, мисля точно като теб, и постъпих точно така.
Само, че аз раждах в Майчин дом. Изтекоха ми водите без контракции и болки и аз отидох там вечерта на 12-ти януари, 2 седмици преди термина. Изобщо не знаех кой е на смяна, нито ме интересуваше, защото предварително бях решила да не дам стотинка на никого.
Сложиха ми система окситоцин да предизвикат раждане, защото имаше опасност от инфекция както съм без води, но уви, 24 часа не получих почти никакво разкритие-2 см.
Смениха се 3 смени доктори - нощната, която ме пое, сутрешната и следобедната. Доста жени родиха покрай мен по за 1/2 - 1,1/2 час всяка. И никоя от тях не я изражда различен доктор/ка, освен тези,които си бяха на смяна. В крайна сметка се наложи спешна операция и извадиха бебо на 13-ти вечерта, след доста мъки последните 7-8 часа. Може да се каже, че родих и по двата начина.
Седем дни стояхме с Мър в болницата на антибиотици и за нищо една стотинка не дадох.
Тъй, де, опитах се да ти разкажа по-неутрално какво стана с мен, ати да си прецениш как ще постъпиш. Не искам да ти давам съвет, просто споделям.
Само едно нещо още, което си мисля : човек не може да избяга от съдбата си, ако ти е писано да родиш трудно и при най-добрия и скъпоплатен доктор ще ти е трудно, ако ти е писано да родиш леко, то ще стане и при най-световно неизвестния!
Пожелавам ти леко раждане, стискам палци! 
-аз бях по същия начин с изтекли води и без контракции,но понеже си бях платила ме оперираха веднага.Аз лично не бих рискувала и разчитала  на късмет и съдба.Но за щастие живеем в т.н.демокрация и всеки има право на избор.

# 13
  • Мнения: 8 242
Не съм плащала нищо  Peace Нито съм се уговаряла, нито са ми искали пари. Отидох с контракции на 2 мин., родих за 2 часа и всичко беше ОК  Wink
И пак не бих платила  Sunglasses

# 14
  • Мнения: 619
Не съм плащала нищо  Peace Нито съм се уговаряла, нито са ми искали пари. Отидох с контракции на 2 мин.
И при мен беше абсолютно същото.

Общи условия

Активация на акаунт