Много спешно, моля помогнете - струва ми се, че се отбива!

  • 496
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
здравейте, опитни мами-кърмачки!
тъкмо направихме 6 месеца изключително кърмене, започнахме захранването и проблемите започнаха.
днес бебо отказа да цока повече от 7 часа (от преди 7 сутринта, когато стана до след 14) и накрая го нахраних с 300 зора с изцедена кърма + пюре от круша от лъжица. отказваше не само да цока, но и самата изцедена кърма от лъжичка, докато не прибавих пюрето. то е едва 2рата храна, която съм въвела и то днес ни е 4ти ден, откакто го започнахме!!! не знам стачка ли е или какво, но направо се побърквам - не знам как да го нахраня. от няколко дни се помотна на днесвните хранения и яде предимно нощем и като го издебна мого сънен. но такова тотално отказване не сме имали досега! само като го приближа до гърдата си и или блъска и се дърпа, или цоква веднъж и същата процедура. пробвах различни пози, пробвах различни обстановки, а най ме притеснява, че и изцедена от лъжица не я иска, ако не е с тъпото пюре!! махнах му бибата-залъгалка вече...
не знам дали това може да има отношение към проблема, но ни никнат зъби, освен това вчера падна , но след това си яде и всичко му беше ок. иначе пък е в добро настроение и стана кисел само когато вече доста огладня, но пак ми отказа да цока.
МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ, какво да направя - не иска да се отбие, или да мина на адапте. а и трябва да го нахраня след няколко часа пак - ако пак откаже какво да правя - не мога повеече  круша да му давам - вече изяде почти 80гр, страх ме е да не направи разстройство, защото не е ял много кърма. иначе тази нощ си яде 3 пъти добре и се надявам това да му държи донякъде. не знам вече, страшноо съм притеснена и много разчитам на вас, защото просто няма кой друг да попитам. благодаря ви, момичета  Hug

Последна редакция: нд, 01 окт 2006, 17:36 от Бу

# 1
  • Мнения: 2 553
Не се притеснявай. При дъщеря ми имаше 3 такива периода на отказване на гърдата. Издебвай го когато е сънен или много гладен или жаден и го кърми, а пюретата или ги спри или давай по малко след кърмене.Ако не иска да суче не му давай пюре, за да огладнее хубаво и тогава няма къде да ходи - ще суче.Поне при нас мина номера.Успех и спокойно  Peace

# 2
  • Мнения: 1 559
    Ще ти кажа как бих постъпила аз на твое място - бих прекратила захранването, докато бебчето не се върне отново към гърдата.  Това, че си махнала биберона-залагалка ще спомогне бебето да утолява сукателния си рефлекс само и единствено на гърда. Ако не му даваш твърда храна, докато проблемът отшуми, ще започне пак да си суче добре, няма къде да иде Grinning
   В библиотеката на форума (намира се на първа страница, закована тема) има статии за преодоляване на кърмаческата стачка, може да ги прегледаш. Повечето мами тук са минали през нея, някои не веднъж. Ще се справите и вие.

# 3
Да не би да е от зъбките  newsm78 ние още нямаме такива, но съм чувала от други мами, че губят апетит. Иначе за отбиването той не само ще се дърпа ами ще реве и ще пищи като му даваш гърдата да суче. Поне моят така правеше. Моят се отби на 2-3 месеца. Но не напълно аз и до ден днешен се цедя и пак му давам кърма, вече само сутрин и вечер защото той е захранен и е на детска кухня. После има такъв момент, че другата храна може повече да му е харесела. Но само не се притеснявай защото и детето го усеща. Спокойно пробвай с малко пюре смесено в кърмата но само в случай, че отказва да яде чиста кърма. По - малко по -малко му намалявай количеството докато си остане пак чиста кърма. Аз моя например го захраних, като му давах пюре 1-2 лъжички и така увеличавах с по 1 лъжичка всеки ден, но преди да хапва кърма. Ако опитах да дам след като се е нацокал добре само при близването на пюрето повръщаше защото му ставаше тежко. Всяко дете е различно, просто експериментирай, но не се отказвай да му предлагаш кърма. Не му давай все още адаптирано, поне небързай с това ако не е наложително. Защото някои деца харесват повече адаптираните- те са с различни вкусове, ванилия и тн. Ние като вас също имахме такъв период след захранване. Отказваше да яде кърма или ако глътнеше беше малко като количество и май той беше на възрастта на твоя бебо. Тогава се видях и аз в чудо. Звънях на познати доктори питах разни познати и разбрах, че трябва да се водя по детето. Например 6 месец той ми отказваше биберона в 18 часа. И след консултация с гастроентеоролог разбрах, че човека иска друг режим. Въведох каша след нея почивка 4 часа, после зеленчуково пюре и мина на 5 хранения. И вече нямаше ревове и чудесии а се чуваше ам - ам. Исках само да ти кажа не бързай с нищо, просто намери какво на твоето бебче му харесва.  

Последна редакция: нд, 01 окт 2006, 22:21 от Lauretta

# 4
виж както каза MammaEli може пък наистина да е от кърмаческите стачки. Желая ти успех!

# 5
  • Мнения: 160
момичета, благодаря ви  Hug
както винаги - експресно и изключително полезно !слава богу, келешът прояде  Grinning поне за днес. хапна в 16 - около час и малко след прословутата борба-хранене и заспа както ядеше. след това до 20 часа яде още два пъти, така че в момента спи доволен и сит, неговата кожичка  Laughing мисля да послушам Виличка и да преустановя захранването за 2-3 дни за всеки случай, а иначе, предполагам, че е от зъбите, защото днес през цялото време ръцете са му в устата и сумти и си търка устичката.
Лаурета, благодаря, и твоят постинг ми беше много полезен  Hug аз съм го забелязала моят, че предпочита да яде през нощта и вечер и не му се впечатлявах досега, но просто ми изкара акъла днес. ще видя какъв режим ще предпочете с въвеждането на твърдата храна, ще се нагодя към него и ще спра паниката все по някое време  Grinning
но адапте не съм давала, няма и да дам лесно - първо ще пробвам с изцеждане на кърма, даже ако трябва да е замаскирана с пюре и чак ако няма изход - тогава адаптето!
благодаря ви, още веднъж момичета! дано с днешното изпълнение да са приключили хранителните ни вълнения  Laughing

# 6
  • Madrid
  • Мнения: 514
Самуил ми погоди същата стачка,когато започнах захранването и спрях за около 10 дни,докато започна да си суче като преди и така HugПросто период,не се притеснявай!

Общи условия

Активация на акаунт