Колегата или приятеля?

  • 2 979
  • 41
  •   1
Отговори
На 24 години съм. От близо 3 години съм с мъжа, с когото живея. От около месец вече и двамата май ни стана ясно, че ще е трудно да живеем заедно, но не искаме да се отказваме, защото се обичаме, колкото и странно да звучи. В работата ми от няколко месеца има човек, който очевидно ме харесва, но на когото аз не обръщах внимение. След поредните проблеми с приятеля ми, аз реших за разнообразие и вдигане на самочуствието да отвърна на закачките на колегата. Целунахме се. И така всеки ден дебнем момент да го направим отново. И успяваме. И на мен страшно ми харесва. Разбрах че за него това не е просто закачка. Изпитва чувства към мен и това не е само защото иска да ме вкара в леглото. Убедена съм, но няма да се впускам в подробности защо. Той е страхотен! Той е всичко, което искам от един мъж, за разлика за жалост от приятеля ми. И все пак тръпката към моя е голяма и не мисля, че ще мога да я превъзмогна скоро. А и колегата е с 10 год по голям от мен. На какво да заложа - на тръпката и първобитните чувства или на олегналия, идеален мъж??? newsm78

# 1
  • Мнения: 53
В началото винаги има тръпка и всичко изглежда страхотно Simple Smile
А после - минава известно време и забелязваме само проблемите и недостатъците.
Предполагам и с твоя приятел всичко е било супер в началото...

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На какво да заложа - на тръпката и първобитните чувства или на олегналия, идеален мъж??? newsm78
Остави сърцето да реши!

# 3
  • Мнения: 431
Хвърляй ези-тура, ясно е, че не обичаш нито един от двамата. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 178
Наистина Лизбет има право. Аз ще добавя само,че когато имаш съмнения в чувствата си към някой, то явно не го обичаш. Стигне ли се до там, нещата са повече от ясни.

# 5
  • Мнения: 9 063
Ако си изживееш тръпката с колегата, ще ти мине бързо. И ще видиш че забраненото нещо е сладко само докато е забранено. Ще видиш, че нещата няма да са такива, каквито си ги мислиш във въображението си...
Колкото до приятеля ти...защо сте решили, че не можете да живеете заедно?
Само да не стане накрая от два стола да седнеш на земята Confused

# 6
Не е вярно, че не обича и двамата (поне теоретично)- знам го от опит, попадала съм в същата ситуация. Аз си изживях тръпката с колегата и се върнах при приятеля.

# 7
  • Мнения: 9 063
Аз си изживях тръпката с колегата и се върнах при приятеля.

Ей за т'ва става съпрос Simple Smile Доказано и изпробвано във времето Laughing

# 8
  • Мнения: 6 167
аз бих избрала улегналия мъж.
но аз съм на 32. малко съм.... по-сложна, откъм избор.
незнам как човек може да обича двама души, явно не е и такъв случая.
няма лошо да видиш и друго освен приятеля ти.
 все пак си на 24.
щом сте от 3 г заедно си била на 21.
според мен имаш право да си даваш шансове докато намериш голямата любоффф.

# 9
  • Мнения: 1 517
Амиии, пробвай с колегата, поне ще разбереш дали наистина обичаш приятеля си, или с него вече всичко опира до навика. Пък и като минат първоначалните трепети и бурни страсти с колегата, пак ще си дадеш сметка по-реално за чувствата си към него.
Успех каквото и да решиш   bouquet

# 10
  • Мнения: 397
Амиии, пробвай с колегата, поне ще разбереш дали наистина обичаш приятеля си, или с него вече всичко опира до навика. Пък и като минат първоначалните трепети и бурни страсти с колегата, пак ще си дадеш сметка по-реално за чувствата си към него.
Peace В началото на всяка връзка има трепети и свиване "под лъжичката", после идва обичта, уважението....важното е да не остане само навика!!! Затова според мен трябва времето да покаже и какво ти диктува сърцето!!!!

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Затворен кръг е това- ако останеш при приятеля си  ще те гложди мисълта, че си изпуснала тръпката.....ако се поддадеш на тръпката пък, ще дойде момент, в който ще разбереш, че си изпуснала много, като си се разделила с приятеля си.......но докато не го изживееш, това ще ти звучи като празни приказки......

# 12
  • Мнения: 569
Наистина Избит има право. Аз ще добавя само,че когато имаш съмнения в чувствата си към някой, то явно не го обичаш. Стигне ли се до там, нещата са повече от ясни.



Не съм съгласна. Аз също съм имала влечение към друг, мислех само за него, а в същото време бях с приятеля си когото обичах. Изживях цял един романс, но в съзнанието си. Всичко отшумя бързо, това не навреди на връзката ми, напротив, бях още по влюбена и обичаща приятеля си. Само този на когото се е случвало може да разбере какво имам предвид.

# 13
  • Мнения: 9 063
Изживях цял един романс, но в съзнанието си.

За съжаление, това малцина го могат, когато става въпрос за подобен случай и влечението е много силно, даже съпроводено с мисли за раздяла и разни такива. Иначе, невинните романси са си в съзнанието на човек постоянно Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 1 244
Ами затова всеки сам трябва да си прецени.
Аз съм била и в двете ситуации, романс в съзнанието и втората - като тази, която доведе до брак с колегата ми  Mr. Green
Така че сама си решавай.

Освен това не винаги бурните страсти са подвеждащи, човек просто разбира, когато Го е срещнал.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт