Възможно ли е да повръща от имуностимулатора?!

  • 806
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
       Това ми е въпроса. Моя син е на 2г и 8м и лекарката му препоръча имуностимулатор - For kids, пие го вече две седмици, по 5 мл сутрин, а от две нощи ми повръща. Дано не прозвучи глупаво от моя страна, че сутрин го давам, пък той през нощта повръща, но искам да го изключа като евентуална причина... Водих го в петък вечерта на лекар и педиатърката ми каза, че нищо му няма - прегледа му коремчето, слуша го на слушалка, нищо, реши, че са колики и така. Поуспокоих се, събота не повръща, тази нощ пак...Че ще го водя пак на лекар - то е ясно. Но просто ми се искаше и малко информация да получа относно тази "специална формула за имунната система на детето", дали има някаква връзка... newsm78

# 1
  • Мнения: 8 585
Не давайте на деца такива неща.
Никога не са работили и няма да.
Няма колики при дете на тази възраст. Може да има гастрентерит или коремна болка от различен произход. Повръщането също може да има различни причини.

# 2
  • Мнения: 356
       Да, пропуснах да кажа, че го боли  коремчето и понеже болката е за момента, присвие го и го отпусне, затова може би ни каза, че е колики... Дори ми каза да му давам капки саб или еспумизан, каквото имам вкъщи... Вчера през деня беше спокоен, весел, няма вид на болно дете, но тази нощ пак ми повърна...

# 3
  • Мнения: 8 585
По принцип избягваме болкоуспокояващи при коремни болки с неясен произход.
Дали повръщането се съпровожда от гадене?
Има ли температура-мерихме ли я?
Къде точно го боли коремчето и дали се мести болката?
Може ли да спи спокойно или го боли цяла нощ?

Много въпроси на които трябва да имаме отговор...

# 4
  • Мнения: 356
     Мерих температурата, няма. Спи си спокойно през нощта, няма проблем, явно като му стане гадно - проплаква, вдигам  го от леглото и той повръща. Олеква му и сега спи. През деня не е повръщал, имаше един два пъти позиви за повръщане, но само позиви и казва, че го боли коремчето, но докато го попитам къде точно го боли, той или ми казва "ето  тук" и сочи стомахчето или казва "не ме боли"...

# 5
  • Мнения: 8 585
Наблюдаваме...
Ще стане ясно днес до следобяд...

Общи условия

Активация на акаунт