Сиропиран сладкиш с компот от кайсии, help

  • 3 885
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 952
Преди време от тук съм взимала рецептата за един сладкиш, но сега не успявам да я открия.

Накратко: Карамелизира се захар, отгоре се слага малко масло и се нареждат плодове от компот. Залива се с тесто тип реване и след като се изпече се сиропира със сиропа от компот.

Може ли някой да ми каже пропорциите за тестото? Помня, че яйцата бяха 4, но колко захар, брашно, мазнина?

10х!

# 1
  • Мнения: 7 106
Аз го правя, обаче с 3 яйца, 1ч.ч. захар, 1 ч.ч. брашно, 1 бакпулвер и 1 ванилия. Нататък е както си го описала. Слагам и натрошени орехи измежду кайсиите  Simple Smile.
Когато е изстинал сладкишът, го заливам със сока от компот или разбивам 1 кисело мляко+малко захар и заливам сладкиша. Млякото се "отцежда" и сиропира блата, а отгоре остава един сметанов пласт и става много интересно на вкус.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 952
Много благодаря за помощта Grinning!

# 3
  • Мнения: 408
Аз правя нещо подобно, само че с пресни плодове-карамелизирана захар на дъното, върху нея нарязани плодове/круши, кайсии, праскови, ябълки-пресни/-може даже да си направите формички и отгоре пухкавия кекс на Арина. Не го сиропирам, че не съм по тия работи, ама пак става много вкусно и леко Peace

Общи условия

Активация на акаунт