Бойкот не искаме вече кърма, да хапваме ли супа вечертта?

  • 525
  • 12
  •   1
Отговори
Мамчета дайте съвет моля ви! Моят дребчо вече е почти на 9 месеца, но от половин месец яде със зор кърмата вечер. Снощи пробвах да му дам супа със сухар и я омете цялата. Преди това изпи със зор 100 млл. кърма. Струва ли ви се че е малък за супа? Ако не кажете колко сухар слагате в супата и слагате ли мляко или изкиснато сиренце вътре?

# 1
  • Мнения: 79
Възможно е просто да е период. Иначе пък моя симпатяга хапва по малко супа и след това си суче доволно за заспиване. Но както разбирам ти цедиш и моя вариант не е подходящ за вас. А по колко кърма поема на ден?

# 2
  • Мнения: 271
Според мен не е толкова малък, че да не може да яде супичка. И при нас отскоро първо е супичката, а след около 2 часа цока кърма и така заспива. На другия въпрос - да слагам сухар(1 или 2 филийки в зависимост гъстотата на супата) и не слагам мляко или сирене.

# 3
Да за жалост се цедя. От както навърши 3 месеца се отказа да суче и така до ден днешен. До скоро нямахме проблем с пиенето на кърма, но сега накараш ли го да яде кърма за вечеря - глътне 2-3 глътки изправя се или сяда и почва да си играе. После пак 2-3 глътки в различни пози, седнал, прав, легнал по корем. Реших да пробвам супа преди 2 вечери като изпи преди това 90 млл. кърма. Изяде супата безапелативно. Та за това се чудех как точно да му давам супа и въобще да давам ли за да му е тежко вечерта.

# 4
  • Мнения: 127
Щом я харесва, давай му на човека! Не е чак толкова малък (някои на три месеца боб и кюфтета ядат, а ти половин година го мъчиш с шишета с кърма  Laughing - ей, майтапя се, да не се вържеш  Peace). Според мен супата без месо не е чак толкова тежка, за да се притесняваш. Аз лично слагам сухар-сухар и половина на около 200 мл супа (така свикнахме покрай детската кухня) и това дълго време ни беше вечерята, а след около половин-един час - кърмене преди заспиване. Според мен може да пробваш да му даваш супа по-раничко като вечеря, а преди заспиване - кърма. Ако пък ти откаже, не го преживявай толкова тежко - може би наистина имаш едно пораснало момче  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 3 042
Щом вече си дала супа може да яде, но задължително след това си давай кърма.

Моят син понеже не искаше да пие никакво мляко му слагам  АМ в супата откакто стана на 11,5 м. Тогава го захраних със супа. Сега е вече на 2г и още си яде  супата вечер с АМ в нея. Понякога слагам и 1 сухар.

# 6
Щом вече си дала супа може да яде, но задължително след това си давай кърма.

Моят син понеже не искаше да пие никакво мляко му слагам  АМ в супата откакто стана на 11,5 м. Тогава го захраних със супа. Сега е вече на 2г и още си яде  супата вечер с АМ в нея. Понякога слагам и 1 сухар.

Добре, кърма ще пробвам да му давам, но няма ли да му стане доста и супа и кърма? Освен това колкото и да се опитвам да спазвам някакви часове на хранене, той обича да си поспива. И например днес заспа в 11.30 часа и се събуди в 3. Хапна пюре с пилешко, сега ще правим закуска с плодово пюре към 7 часа защото поне 3 часа и половина трябва да има след местното пюре. Ако дам супа към 9.30 часа защото след плодовото пюре ще е огладнял по -рано то ако трябва и кърма да дам ще стане "утре".

# 7
  • Мнения: 3 042

Добре, кърма ще пробвам да му давам, но няма ли да му стане доста и супа и кърма? Освен това колкото и да се опитвам да спазвам някакви часове на хранене, той обича да си поспива. И например днес заспа в 11.30 часа и се събуди в 3. Хапна пюре с пилешко, сега ще правим закуска с плодово пюре към 7 часа защото поне 3 часа и половина трябва да има след местното пюре. Ако дам супа към 9.30 часа защото след плодовото пюре ще е огладнял по -рано то ако трябва и кърма да дам ще стане "утре".

Много деца ядат първо супа и после пият мляко. Мойте деца не са го правили това нещо, защото:
-щерката не искаше да яде супа, а си пиеше само мляко до 2г8м, когато отказа млякото и започна да яде от нашата храна за вечеря.
-малкият отказа да пие мляко / адаптирано  - в края на 9м, а кисело през 11м/ и за това започнах да му давам супа за вечеря. И понеже има нужда и от мляко му го разтварям в нея. Той не е много по яденето и не би изял първо супата, а после да пие мляко /дори и да го пиеше все още/. Така пробутвам млякото вече 1г и смятам да го правя още 1 докато стане на 3 г.

Твоето бебенце е още малко и е добре да пие колкото се може повече мляко. Кърмата няма как да я разтвориш в супата, за това може да пробваш да му правиш безмлечна каша с кърма ако продължава да не иска да пие вечер.

# 8
А ако пробвам да давам през вечер и кисело мляко, мисля, че няма да е зле. Хем ще го разнообразявам хем ще поема нужният за него калций. 

# 9
  • Мнения: 3 042
А ако пробвам да давам през вечер и кисело мляко, мисля, че няма да е зле. Хем ще го разнообразявам хем ще поема нужният за него калций. 

По-добре изчакай с киселото мляко до годинка. Аз дадох на малкият на 10 м, но само защото ми отказа АМ. Иначе нямаше да му дам /на щерката дадох чак на 1г 2-3м/.

# 10
А ако пробвам да давам през вечер и кисело мляко, мисля, че няма да е зле. Хем ще го разнообразявам хем ще поема нужният за него калций. 

По-добре изчакай с киселото мляко до годинка. Аз дадох на малкият на 10 м, но само защото ми отказа АМ. Иначе нямаше да му дам /на щерката дадох чак на 1г 2-3м/.

Аз вече съм му давала кисело мляко и той го харесва, но не съм се осмелявала да давам вечер. А виж ти ми даде идея: ако не иска кърма ще слагам в супата аптамил. Да ти кажа честно знам че кърмата е много полезна, но моята вече не е чак толкова гъста и хранителна както преди пък и нали се цедя, да ти кажа честно уморявам се да изпомпвам вече нужното количество. Даже обмислях идеята ако не спре сама кърмата скоро да отида при лекар дами изпише хапчета за спирането и.

# 11
  • Мнения: 3 042
Аз вече съм му давала кисело мляко и той го харесва, но не съм се осмелявала да давам вечер.

Щом вече си давала кисело мляко и не е имало проблеми може да даваш за разнообразие и вечер. Peace

# 12
Ей такава подкрепа чаках  newsm10 Много ти благодаря за съветите  smile3521

Общи условия

Активация на акаунт