различните видове сокчета-как точно се въвеждат?

  • 672
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
искам да попитам как точно става въвеждането на плодовите сокчета?ясно е,че в началото се дава по 1 лъжичка и така постепенно се стига до 20-30 мл.,но с всеки плод ли е така?така изиза,че месеци наред трябва да се въвеждат(да речем първо-ябълка,после-морков,след това-круша и т.н.)

# 1
  • Мнения: 145
Аз примерно въведох първо ябълка и след това започнах да давам към нея и останалите плодове,без да ги въвеждам отделно,нямаше никакъв проблем,надявам се и при вас да е така.

# 2
  • Мнения: 46 489
Да, с всеки плод и следиш дали има реакция.



Плодовите киселини обаче дразнят стомаха, ако бебето ти не е захранено, не му давай.
По-добрият варинат е да даваш цели плодове или на парчета, когато започне да дъвче, а преди това плодови пюрета, сокове не.

Защо нашите майки са започвали захранването със сокчета и защо н …  да не го правим?


# 3
  • Мнения: 509
Започнахме със сок от ябълка,след нея морков и след това всички останали,но не съм ги въвеждала по отделно.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 932
Соковете и плодовите пюрета не са от най-препоръчваните за захранване храни (поне според мен), но не е необходимо отделно захранване за всеки плод. Иначе не само със соковете ами с всякаква храна ще трябва да свиквате поотделно, а това не е така.

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Първия плодов сок въведах постепенно, след това с другите плодове само наблюдавах за реакция
Но имахме страшни колики от тези сокове, моя съвет е да послушаш Никол  Peace

# 6
  • Мнения: 27 524
Подкрепям Никол  Peace

# 7
# 8

Аз- newsm25!Първо въведох ябълка,после морков,от 4 месеца започнах с готовите на Хип.Бях и взела от всички видове и не съм я захранвала постепенно с всяко едно от тях!

# 9
  • Мнения: 27 524
Аз- newsm25!Първо въведох ябълка,после морков,от 4 месеца започнах с готовите на Хип.Бях и взела от всички видове и не съм я захранвала постепенно с всяко едно от тях!

Така си е, колкото по-малко знае човек - толкова по-лесно е  Wink

Надявам се да се вслушват в съветите ти колкото се може по-малко мами  Peace

# 10
  • Мнения: 6 472
Аз- newsm25!Първо въведох ябълка,после морков,от 4 месеца започнах с готовите на Хип.Бях и взела от всички видове и не съм я захранвала постепенно с всяко едно от тях!

Така си е, колкото по-малко знае човек - толкова по-лесно е  Wink

Надявам се да се вслушват в съветите ти колкото се може по-малко мами  Peace

 newsm10 newsm10 Мммм дааа точно така си е Grinning Понеже аз въведох на голямата щерка рано, рано първо сокчета и имахме проблеми се убедих, че по- добре захранването да се почне с плодово пюре (рано, късно, няма значение - според личните възгледи и разбирания на майката Grinning )

Общи условия

Активация на акаунт