защо бебо не може да спи?

  • 503
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
от около 3-4 месеца бебо не спи като хората-стане ли 4,5-6 часа сутринта почва да се върти,стомаха му къркори, и пъшка все едно ще ака но не го прави....и така около 1 час докато го приспя с водичка...направо не знам ?!Дали има газове или...и аз не знам...с когото споделя -никой няма чак такива проблеми.Забравих да кажа че се буди към 12 и към 3 но бързо заспива,но стане ли 5 става ужас!!!помогнете и дайте идеи защо не може да спи? Cry

# 1
  • Мнения: 1 029
Да не е гладничък?  newsm78
Всъщност сега виждам, че е на 11 месеца, така че едва ли това е причината, нито пък обичайното за по-малки бебета - коликите ... Съжалявам, че не мога да бъда полезна. Дано някоя мама с по-голямо бебе да се включи. Успех!  Hug

# 2
  • Мнения: 46 438
Пробвай различни неща- жажда, глад, студено, топло ...

София се будеше от време на време от глад, винаги помагаше една доза мляко и заспиваше като къпана.

# 3
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Мисля, че е глад...Моят син от време на време става нощно време и нито вода, нито залъгалка помагат - само цица  Laughing

# 4
  • Мнения: 2 952
Гладно е детето , каква водичка WinkОстави теориите за почасово хранене , планове и т.н.Гладен Саги не заспива....Ние  сме на шишенце , защото не кърмя...но по принцип - хранене.

# 5
  • София
  • Мнения: 480


Не си написала обикновено към колко часа става и в колко си ляга. Може би просто се е наспало вече детето. Моят син се събужда към 5-6 часа. Преди да стане започва да му къркори коремчето и като се поразсъни пълни пампата/гърнето. Закусва чак към 9 (по негово желание) и се кърмиме цяла нощ.

# 6
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Пробвай да му даваш по малко млекце. Моето дете винаги се е хранило през нощта. Дори и сега, усетя ли го,че започва да се върти и да пъшка значи е гладен. Водата му запълва стомахчето за момента,но от нея може да огладнее още повече. Остави ги тези режими, детето само си показва от какво има нужда.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 914
Както е писала една мама пробвай различни неща. Много вероятно да е зъбче. Не си писала как сте със зъбчетата.
Моят Марти пъшка и се върти когато е жаден. По принцип не съм привърженик на даването вода нощем, но като му се пие.... 

# 8
  • Мнения: 2 271
И моята приплаква понякога ,но най-много да и дам вода и да я гушна ако не помогне предното.От втори месец не храня нощем!

# 9
  • Мнения: 3 929
Ами щом му къркори стомахчето, вероятно е гладно детето. Може да е някое по-упорито зъбче. Имай предвид, че не всички зъби никнат еднакво. Може да е превъзбуждане, което се отразява за някакъв период от време и отминава. Моят син е на 11,5 месеца. Кърмя го още на поискване, разбира се яде и твърда храна. Но до скоро се будеше поне два пъти нощем в най-добрите случаи, кърмех го и заспиваше пак. Когато започнаха да му никнат зъби се будеше по-често, стряскаше се, мрънкаше на сън. Вероятно е моментно състояние и ще отмине. Въпросът е да откриеш как да помогнеш на детето.

Общи условия

Активация на акаунт