Лечение на ранички на шийката по време на кърмене

  • 2 950
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте,

Искам да попитам някой ползвал ли е Braunovidon?
Гинеколожката ми се съмнява за ранички на лигавицата на маточната шийка и ми го изписа. Каза, че ако не помогне ще се наложи изгаряне. На опаковката на това лекарство обаче пише, че не трябва да се прилага при кърмене. Аз все още кърмя и се притеснявам да вземам това лекарство. Лекарството представлява свещички за вагинално приложение.
Ако сте провеждали лечение на маточната шийка по време на кърмене , моля да ми пишете с какви медикаменти ?

# 1
  • Мнения: 2 529
Мен направо ще ме горят Cry
Виж по-долу темата за цитонамазката след раждане.
И аз още кърмя и изрично питах гинеколожката дали ще мога да продължавам при лечението, но тя беше категорична, че медикаментозното лечение няма смисъл да се прилага при мен, а горенето нямало да ми попречи да си кърмя...
Попитай гинеколога си, дали все пак всички медикаменти са противопоказни при кърмене.  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 185
При мен направо отложихме горенето на рани4ката за времето, когато спра да кърмя... Не ми е предлагано лечение със свещички?!

# 3
  • Мнения: 356
И на мен ми предстои горене. Гинекологът ми каза, че медикаментозното лечение не винаги е успешно. Аз също кърмя и отлагам момента - пък и честно казано ме е страх. В крайна сметка трябва да го направя, защото може да има усложнения.

# 4
Цитат на: andulina
И на мен ми предстои горене. Гинекологът ми каза, че медикаментозното лечение не винаги е успешно. Аз също кърмя и отлагам момента - пък и честно казано ме е страх. В крайна сметка трябва да го направя, защото може да има усложнения.

Няма нищо страшно в горенето.И по-добре е да не отлагате,защото може да има много по-лошо развитие.Зависи коя група е изследването.

# 5
  • Мнения: 2 529
Само да допълня, че горенето не пречи на кърменето, изрично попитах гинеколожката си, защото при мен положението е много сериозно и няма как да отлагам. Освен това, когато ми взимаше биопсия, се наложи да изгори един кръвоносен съд, който кървеше - ами не боли, но разбира се хич не е приятно Sad
Кърмя си вече 7м и малко и не смятам да спирам заради горенето.
Шийката на матката няма рецептори за топлина освен това.

# 6
Abe mami vseki sluchai e razlichen - nali za tova hodite na lekar. Stom ti e izpisala svestichki slagai gi. Tova sa predrakovi zaboliavania i triabva da ste izkluchitelno seriozni kam problema. Na maika mi 2 pacientki umriaha ot rak na shiikata zaradi neserioznost i babini divetini. Decata im sa malki. Taka che ne se podvezdaite po drugite mami - kwoto sa vi izpisali slagaite. I goreneto e zadalzitelno sled tova. Rana koiato ne se lekuva stava rak ne go li znaete?

# 7
Здравейте мами!
Можете ли да ми кажете за ранички на лигавицата на маточната шийка .
От какво се получават,когато родихте децата си ли ги получихте.
Благодаря ви предварително.

# 8
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Anonymous
Здравейте мами!
Можете ли да ми кажете за ранички на лигавицата на маточната шийка .
От какво се получават,когато родихте децата си ли ги получихте.
Благодаря ви предварително.


Профилактика на рака на маточната шийка

Навременното диагностициране на рака на маточната шийка и успешното лечение на преканцерозите е възможно само чрезРедовни профилактични гинекологични прегледи. Това се осъществява чрез съвременните диагностични методи /цитодиагНостика, колпоскопия, прицелна биопсия / и съвместната работа на гинеколози, цитолози и хистолози.
Ракът на маточната шийка е едно от най-честите злокачествени заболяванияу жените и е водеща онкологична причина за Тяхната смъртност. Всяка година у нас заболяват повече от 700 жени и умират повече ооот 200 на възраст между 30 и 50 г.
Рискови групи са жените с ранен сексуален живот; жени, които често сменят сексуалните си партньори; жени със сексуално-трансмисивни заболявания, като особенно опасна е инфекцията с HPV - ЧОВЕШКИ ПАПИЛОМА ВИРУСИ.
Благоприятното при този вид рак е това, че никога не възниква върху здрава тъкан, а започва развитието си постепенно като се предшествува от редица стадий- така наречените преканцерози/ известни сред жените като " Ранички " / .С диагностициране и лекуване на преканцерозите , се прекъсва звеното за развитие на рака на маточната шийка т.е. 100% профилактика на канцерогенезата.
Преканцерозните изменения протичат безсимптомно, без оплаквания. При Рака също няма ранни симптоми. Първите симптоми като контактни кръвотечения са вече късни симптоми. Болките и уросепсис се появяват при напреднал стадий на злокачествения процес.
Диагностицирането на предраковите изменения и тяхното лечение е бързо, безболезнено и финансово достъпно.
Оптималният период за профилактични цитонамазки е 6 - 12 месеца.

# 9
  • Мнения: 17 402
Цитат на: Anonymous
Rana koiato ne se lekuva stava rak ne go li znaete?


Не е задължително.

# 10
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Anonymous
Abe mami vseki sluchai e razlichen - nali za tova hodite na lekar. Stom ti e izpisala svestichki slagai gi. Tova sa predrakovi zaboliavania i triabva da ste izkluchitelno seriozni kam problema. Na maika mi 2 pacientki umriaha ot rak na shiikata zaradi neserioznost i babini divetini. Decata im sa malki. Taka che ne se podvezdaite po drugite mami - kwoto sa vi izpisali slagaite. I goreneto e zadalzitelno sled tova. Rana koiato ne se lekuva stava rak ne go li znaete?


Не стига, че е написан на латиница, ами и като съдържание постингът не съдържа абсолютно никаква градивна или полезна информация. Безцелен е.
Тук в този форум не сме лекари да си изписваме рецепти, а просто коментираме различни здравословни проблеми и начините за лечението им.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
И докога с тия гости  - диагностици

И докога с тия гости - "диагностици" (а и не само)? #Cussing out













9

# 12
здравеите мами!
искам само още нещо да ви питам,
значи ако си направя профилактични цитонамазки  и от тях мога да разбера дали имам рак на маточната шийка.
Така ли е.
Благодаря ви много сте ценни вие тука.

# 13
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Anonymous
здравеите мами!
искам само още нещо да ви питам,
значи ако си направя профилактични цитонамазки  и от тях мога да разбера дали имам рак на маточната шийка.
Така ли е.
Благодаря ви много сте ценни вие тука.


Така е. Но всъщност ако има съмнения за рак се правят още ред други изследвания и консултации.

Ето още за това "Що е цитонамазка":

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=655

# 14
Здравейте мами! И на мен ми откриха раничката още като бях бременна и ми казаха, че мога да я лекувам като родя. Не бях спряла да кармя и ми я изгориха с едно намазване с доста скапо лекарство. След това всичко си е наред. Сега съм бременна в 5 месец с второто си бебе. Не се тревожете излишно. ако със сигурност не е установено, че има причина за това. Няма нищо по-лошо от страховете ни. Абе я не дарпайте дявола за опашката! И аз потварждавам със сигурност, че не е вредно да се обгори раничката и това е добър метод. Целувам ви и ви желая много радости с вашите бебчовци и дечица през новата година!

Общи условия

Активация на акаунт