Криво ми е

  • 4 177
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 983
Започвам с малко предистория, за да разберете за какво иде реч.
Преди около 7 месеца се зажени колега на мъж ми, и двамата бяхме поканени, но заради финансовите ни затруднения отиде само мъж ми, с извинението, че няма кой да гледа малката и затова е сам, тогава той в прав текст ми каза, че сме затруднени финансово, но той няма как да не иде и аз останах, много криво ми стана, цупех се Cry, но всичко мина и замина.
Вчера най-добрата ми приятелка имаше рожден ден и ме покани в събота, нищо не спомена за него, той много не я харесва, пък и тя него. Confused
И тази вечер се заговорихме и той ми вика "Значи трябва майка ми да гледа малката в събота?", а аз отвърнах "А ти не можеш ли да я гледаш?", при което на него му стана ясно, че той не е поканен и си го каза, нацупи се.
Доста пъти съм излизала сама, защото на него никога не му се излиза, а пък сега иска да се заяжда.
Криво ми е, защото явно още не осъзнава какво ми причини тогава, а на всичкото отгоре иска да бъде желан някъде, където знае, че не го харесват  и той не харесва въпросните хора, визирам приятелката ми.
Сподлих си мъката, малко ми олекна, ама явно аз няма никъде да ходя, защото все ме е страх да не ми се разсърди, но пък и приятелката ми ще се разсърди. Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 478
Според мен отиди сама на рождения ден на приятелката - не за да му го връщаш по някакъв начин, а защото сама казваш - те не се харесват... аз и не виждам смисъл той да настоява да присъства.

Всеки трябва да има малко свобода и малко повече лично пространство с приятели, които са си само негови  Peace

# 2
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Все така ще ти е криво като си траеш и не си отстояваш правата...Казвай навреме какво те е заболяло-няма как да знае,че си толкова обидена оттогава.А за този рожден ден-трябвало е директно да му кажеш,че не е поканен.

# 3
  • Мнения: 2 070
Мъжа ти нещо ме усъмни с този аргумент за сватбата... Финансови затруднения!!! Недоумявам! С ккаво ще си натоварите семейния бюджет, ако отидете да се повеселите? На сватба се подалява някакъв подарък там, но ако той е подарили ти си щяла да си включена, това е ясно... това е някакъв мн странен начин да си изрази това, че не иска да си там... Не ти вкарвам разни неща в главата, но мн тъпо ми звучи тва обяснение неговото... Иначе - защо не си си казала това, че си обидена на момента?

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Слава Богу, такъв род проблеми с мъжа ми нямаме. Но ако бях на твое място, щях да отида на въпросния рожден ден. Щях да му обясня кротко, че не искам да дойде с мен, защото за всички е ясно, че не се понасят с приятелката ми, а в крайна сметка-тя има празник и не бих искала да й го развалям като й заведа човек, който би могъл дори и неволно да я подразни.
Т.е. той не би дошъл, за да я тормози съзнателно, но така или иначе отношенията им са проблемни някакви такива, и дори и той да се постарае поне този път да се държи миролюбиво, малко би било достатъчно да възникнат неприятни ситуации.....
Такива някакви неща бих му казала на този мой мъж.
А приятелката ти вероятно ще се почувства пренебрегната-и основателно. И не я знам лесно ли прощава newsm78

# 5
  • Мнения: 1 983
Мъжа ти нещо ме усъмни с този аргумент за сватбата... Финансови затруднения!!! Недоумявам! С ккаво ще си натоварите семейния бюджет, ако отидете да се повеселите? На сватба се подалява някакъв подарък там, но ако той е подарили ти си щяла да си включена, това е ясно... това е някакъв мн странен начин да си изрази това, че не иска да си там... Не ти вкарвам разни неща в главата, но мн тъпо ми звучи тва обяснение неговото... Иначе - защо не си си казала това, че си обидена на момента?

може да прозвучи тъпо, обаче всички около него се бяха разбрали да дават по 50 лв от човек, демек ние двамата=100 лв, и понеже тогава, пак повтарям, бяхме доста затруднени финансово той си реши, че има само за него, мен това ме обиди и му го казах, ако толкова много исках да отида щях да намеря тия тъпи 50 лв и пак да ида, но за мен не е въпроса в това Naughty
според мен, когато двама души са затруднени финансово трябва и двамата да се лишават, ама айде спирам, че се ядосах #Cussing out
отделно, че ги надживях тия с подозренията и въпросите "ама той защо не ме взе?" и т.н., така че това ми е най-малкия проблем
яд ме е, че така постъпва, и ако продължи още малко да ме подразни наистина ще ида сама, пък той да си прави каквото иска, аз ще намеря на кой да оставя малката, за да е свободен и той Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 1 983
е много се ядосах #Cussing out
1.знае колко ми е натоварено, майка ми я оперираха, сега пак ще я оперират, а от него грам подкрепа нямам, той може и да ме подкрепя, ама аз не го разбирам Confused
2.започвам нова работа и пак ми е напрегнато и нервно Confused
3.толкова съм изнервена, че ще експлоадирам, имам нужда да изляза и да забравя за няколко часа за всичко, обаче и това не разбира #Cussing out

# 7
  • Мнения: 9 063
Баси рождения ден, по 50 лв от човек Shocked Crazy

Виж сега, тука във форума надали някой ще ти помогне, най-много да си вкараш филми в главата, а това е по-лошо. Седни и говори с мъжа ти, обясни му всичко това, което написа дотук и се опитай наистина кротко да му представиш нещата както ти ги виждаш, а после и той на свой ред. Проблемите се оправят с говорене. Ако това не проработи, ще му мислим после Simple Smile Успех и споко, има и такива моменти, за съжаление...

# 8
  • Мнения: 3 861
Миличка, отиди на р.д. на приятелката си и не обръщай внимание. Това, че си омъжена, не означава, чеси залепена за него. Всеки има нужда от своето лично пространство и ако ти не си го извоюваш сама, винаги ще се държи така с теб. Част от уважението между двама души е в това да съумеете да си предоставите по малко лично пространство

# 9
  • Мнения: 8 917
е много се ядосах #Cussing out
1.знае колко ми е натоварено, майка ми я оперираха, сега пак ще я оперират, а от него грам подкрепа нямам, той може и да ме подкрепя, ама аз не го разбирам Confused
2.започвам нова работа и пак ми е напрегнато и нервно Confused
3.толкова съм изнервена, че ще експлоадирам, имам нужда да изляза и да забравя за няколко часа за всичко, обаче и това не разбира #Cussing out

Миличка, сигурна ли си, че нещата са точно такива, каквито ги виждаш в момента...извини ме за съмнението, но прочетох в другата тема за предстоящата  операция на майка ти - предполагам, че си изнервена, по-скоро "духовно изтощена"  и всичко ти се вижда в тъмни краски....както виждаш има далеч по-смислени / и за съжаление по-тъжни неща/ за които да се нервираш - не си го причинявай сама. Отиди, позабавлявай се доколкото можеш и не давай обяснения на човек, който явно няма да ги разбере, та би бил той и съпругът ти. Не се натоварвай излишно Peace Стискам палци за понеделник Hug

# 10
  • Мнения: 1 983
е много се ядосах #Cussing out
1.знае колко ми е натоварено, майка ми я оперираха, сега пак ще я оперират, а от него грам подкрепа нямам, той може и да ме подкрепя, ама аз не го разбирам Confused
2.започвам нова работа и пак ми е напрегнато и нервно Confused
3.толкова съм изнервена, че ще експлоадирам, имам нужда да изляза и да забравя за няколко часа за всичко, обаче и това не разбира #Cussing out

Миличка, сигурна ли си, че нещата са точно такива, каквито ги виждаш в момента...извини ме за съмнението, но прочетох в другата тема за предстоящата  операция на майка ти - предполагам, че си изнервена, по-скоро "духовно изтощена"  и всичко ти се вижда в тъмни краски....както виждаш има далеч по-смислени / и за съжаление по-тъжни неща/ за които да се нервираш - не си го причинявай сама. Отиди, позабавлявай се доколкото можеш и не давай обяснения на човек, който явно няма да ги разбере, та би бил той и съпругът ти. Не се натоварвай излишно Peace Стискам палци за понеделник Hug

права си за абсолютно всичко, което написа  bouquet

# 11
  • Мнения: 677
А бе я си излизай!
Аз с удоволствие гледам бебето ни,когато Тя излиза и се забавлява..

# 12
  • Мнения: 8 917
е много се ядосах #Cussing out
1.знае колко ми е натоварено, майка ми я оперираха, сега пак ще я оперират, а от него грам подкрепа нямам, той може и да ме подкрепя, ама аз не го разбирам Confused
2.започвам нова работа и пак ми е напрегнато и нервно Confused
3.толкова съм изнервена, че ще експлоадирам, имам нужда да изляза и да забравя за няколко часа за всичко, обаче и това не разбира #Cussing out

Миличка, сигурна ли си, че нещата са точно такива, каквито ги виждаш в момента...извини ме за съмнението, но прочетох в другата тема за предстоящата  операция на майка ти - предполагам, че си изнервена, по-скоро "духовно изтощена"  и всичко ти се вижда в тъмни краски....както виждаш има далеч по-смислени / и за съжаление по-тъжни неща/ за които да се нервираш - не си го причинявай сама. Отиди, позабавлявай се доколкото можеш и не давай обяснения на човек, който явно няма да ги разбере, та би бил той и съпругът ти. Не се натоварвай излишно Peace Стискам палци за понеделник Hug

права си за абсолютно всичко, което написа  bouquet

Хайде тогава, не се ядосвай с глупости, а направете нещо заедно, което ще ви донесе удовлетворение на двамата и ще ви помогне вместо да се карате, да заздравите разбирането си помежду ви - изгледайте филм гушнати, отидете на разходка, кино, театър или просто отидете на спокойно и тихо местенце през уикенда - а можете да вземете и мама - и тя ще се отърси малко от мислите, които е напълно нормално да я притискат преди операцията....има нужда да вижда в твое лице спокоен,уверен и щастлив човек, а не напрегнат и нещастен Hug

# 13
  • Мнения: 918
Разсърди му се, преди той да го е направил и беж да те няма Laughing

Сега сериозно, отивай и се забавлявай, човек трябва да обича себе си, за да го обичат и другите. Това ти го казвам като КаКа Hug

# 14
  • Мнения: 46 436
И на мен ми е странно това извинение за сватбата  Crazy ти тогава каза ли му, че искаш да отидеш newsm78

Щом не и е приятно да излизате отделно, не го правете  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт