нож или.... за хернията

  • 591
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Може би ще повторя много мами (и татковци) с темата, която отварям, но се обърках в търсенето  Sad . Значи... едното ми момченце (2г. 8 мес.) е с ингвинална херния. Ходихме на лекар и.. "операция", каза доктора (д-р Танев от Детска хирургия в Пирогов, ако знаете нещо за него, дайте мнение). Детето имало и пъпна херния, трябвало да се оперира.
Дали хирурзите просто са свикнали така, веднага да режат?! Ако има някой, който се е разминал с операцията, кажете ми как  Praynig? Да ходим ли при друг лекар  newsm78... това ходене от един специалист на друг понякога само обърква нещата.
Въобще.. кажете нещо

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Без да претендирам, че много знам по темата, но мой познати така ходиха от лекар на лекар и повечето казаха, че е най-добре операция. Те също я направиха в Пирогов, но при кой лекар не знам, ако те интересува ще питам.

# 2
  • Мнения: 242
Моят син беше на 6 месеца когато се наложи операция на херния. Направихме я точно там. Хирургът е доктор Пенушлиев.
Не се притеснявай. Всичко мина много лесно и бързо. Даже следобяд ни пуснаха да си ходим.
Ние ходихме на 2-3 лекари преди това и всички казаха че е неизбежно. Така и не стана ясно дали я е получил от много рев или така се е родил. Както и да е...аз лично ти препоръчвам този лекар. Успех! Всичко ще бъде наред.

# 3
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
На нас ни казаха ,4е нямаме нужда от операция.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Обърнете се към доц. Бранков! Той е лекар от Пирогов и се занимава точно с хернии. Но, ако си мислиш, че има друг лек за това състояние, освен ножа - лъжеш се. И хич не губи време, ми действай.

Късмет  Peace

П.П: доцента списва тук. Опитай да му пуснеш ЛС!

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да, и аз не знам много за ингвиналната херния, но не си представям начин за лекуване на херния без операция

# 6
  • Мнения: 99
За хернията няма друг начин на лечение, освен оперативния. Трябва да се наблюдава, защото ако хернията се "заклещи", което винаги може да стане, особенно при напън, се налага спешна операция. Понякога хирургът успява да я репонира, да избегне спешната операция, но това не значи, че следващият път ще успее. Така че, най- добре е , както казват и другите момичета, планово оперативно лечение.

# 7
  • Мнения: 57
Благодаря на всички ви! Зная, че няма лечение, но може да премине с времето... просто коремните мускули да заякнат и да се прибере. Зная и за заклещването и се чудим да рискуваме ли или.. да го оперираме и да спрем да мисли за това. Братчето му имаше като бебенце херния, неговата беше в торбичката и сега вече я няма. Ей на това се надяваме, макар че на Ангел е по-големичка. А и миналата седмица вадихме трета сливица, не искаме пак операция Sad.
Благодаря ви още веднъж  Hug

Общи условия

Активация на акаунт