Противогрипна ваксина

  • 815
  • 2
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 98
Имам син на година и осем месеца,ходим от три седмици на ясла и за сега нямаме никакви проблеми.Имам един конкретен въпрос към вас.Вчера в яслата ни предложиха да направят на децата противогрипна ваксина,по желание.Личната лекарка ми каза,че не е противопоказно,но аз се двоумя.Ще ме посъветвате ли какво решение да взема?

# 1
  • Мнения: 323
Аз прочетох следното по въпроса-може да се пролага на деца,над 6 месеца,като се поставя по 0,25 мл.от нея(говоря за Vaxigrip), двукратно през 30 дни.ако скоро имате имунизация с жаксина,съдържаща коклюшна компонента,трябва да има поне 3 дни интервал между двете ваксини.иначе стр.реакции на ваксината са следните -зачервяване,оток на мястото,болка,повишена т,отпадналост ,главоболие и др.какво мисли по въпроса детската му лекарка,какво би ви посъветвала тя като специалист.може би е добре да се сложи такава,като се има впредвид ,4е ще бъде в затворен колектив цяла зима.аз като майка също бих се двоумила много на твое място.успех!

# 2
  • Мнения: 167
Sled vsi4ki tezi protiv vaksinite az ne posmqh da sloga na moqta du6terq takava.Nie minalata godina trugnahme na qsla na 1g i 8m i mnogo se pritesnqvah ot bolestite.Pediatura ni izpisa bronhovaxom-imunomodulator(priema se oralno 3 meseca za po 10 dni)Mnogo sum dovolna piem si go i sega

Общи условия

Активация на акаунт