Има ли майчета с астма

  • 1 030
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Здравейте Simple Smile
Чудя се има ли някой с моя проблем и какво е предприел за решаването му. Следващия месец започваме да опитваме за бебче, а аз взимам фликсотид 250 мг. два пъти на ден от 3 години. Днес за първи път попаднах на информация, че това би могло да навреди на бъдещото ми детенце и ми стана много неприятно. Кажете има ли някаква алтернатива? Ако сте взимали лекарствата си за астма през бременността това по някакъв начин отрази ли се на бебето ви и ако не сте - не ви ли се влоши състоянието  Sad Малко ми е тъжно и съм пред голяма чуденка. Моля споделете опита си Hug

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
И аз имам такъв проблем и щях да пускам тема...
 От 6 години живея в София и всичко си беше ОК, но ми се появи проблем преди 2 седмици и не мога сега без лекарство. Преди това съм страдала много, но живеех във Варна и си знаех, че е от влагата...
 Този месец правих стимулация и има голяма вероятност да забременея... Praynig, но много се притеснявам как ще се оправя без лекарство. Ако има някой, който е решил проблема да сподели. Четох в стари теми за хомеопатия, но никога не съм се интересувала достатъчно... Embarassed

# 2
  • София
  • Мнения: 505
Аз съм с астма. Тази пролет /вече бременна/ получих няколко пристъпа провокирани от цъфтежите. По препоръка на Mamma от форума се свързах с една лекарка - прегледа ме и след подробно разяснение за рисковете ми предписа терапия /съобразена със състоянието ми/ с Пулмикорт и Вентолин при нужда.
Състоянието ми се подобри много бързо и силно се надявам бебето ми да не се е увредило /все още не съм родила/!

# 3
  • Мнения: 256
Много Ви благодаря  за отговорите  Hug Вече си мислех, че само аз имам такъв проблем. Виждам, че и двечките имате по едно детенце . С първата ви бременност как бяха нещата? И изобщо кое е по- вредно - самите лекарства за астмата или пристъпа, който може да се появи ако не се взимат  лекарствата. bla_bla ще съм ти благодарна ако ми дадеш координатите на твоята лекарка, че моята на моменти е малко завеяна и незнам доколко да и имам доверие. Аз мислех да пробвам с хомеопатия, обаче най-вероятно сега не е най-подходящото време Thinking. При все че вие имате такъв проблем дечицата ви имат ли също астма или алергии? Ох, май ви зарих с  въпроси  Grinning . Спирам вече!

# 4
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Аз бях с астма, но честно казано последният ми пристъп беше в началото на бременността  и от тогава не ми се е случвало Simple Smile. Имам чувството, че и бремеността ми повлия положително върху болестта.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Днес бях на лекар. Забраниха ми изцяло Салбутамол-а ако съм бременна..Дори и една доза не била препоръчителна в това състояние. Предписаха ми също Пулмикорт /като на бла-бла/. Изобщо обяснението беше, че само кортизоновите препарати не влияят отрицателно на плода.
 

# 6
  • Мнения: 619
Да се запиша и аз при вас-имам астма откакто се помня.Пила съм какво ли не-от нофилини,кетотифени до флексотиди,млексотиди и т.н.Кандидатствах за Оранжева карта юни 2005,отпуснаха ми я и сега съм на Серетид-искам да ви кажа,че е много добро лекарство-и семейния лекар и гинеколога потвърдиха,че не е проблем за бебето.От както го пръскам нямам никакви пристъпи-мога да вървя бързо,да бягам,издържам на алергенни миризми и храни,абе какво да ви кажа,даже не съм сигурна вече дали все още имам астма...Бебето пък се развива чудесно!Педи каза,че се намалява почти до минимум шанса детето да наследи астмата,ако го кърмя минимум 6 месеца.
За сега това е от мен:  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 505
bla_bla ще съм ти благодарна ако ми дадеш координатите на твоята лекарка, че моята на моменти е малко завеяна и незнам доколко да и имам доверие.

Д-р Детелина ТОЛЕВА
Специалист белодробни и вътрешни болести
Тел.: 0888/978-401
Ул. Позитано №10
ет. 2, каб.207

понеделник и петък - 14:00 - 18:00
вторник, сряда и четвъртък - 9:00 - 12:30

При първата ми бременност не съм имала пристъпи и съответно не съм се лекувала с нищо. Синът ми за сега няма проявена алергия или астма.

# 8
  • Мнения: 256
bla_bla Благодаря ти Grinning

Общи условия

Активация на акаунт