Помощ, не наддаваме

  • 475
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Здравейте, моето бебче е на месец и за последните 10 дни не е наддала нищо. Педиатърката ми предписа дохранване с адаптирано мляко по 60гр. след всяко кърмене, но бебока не го иска и това е. Не изглежда гладна и си спи добре, но и не ака - според лекарката това означава, че храната стига да живее, но не и да расте. Как да я накарам да яде, как мислите, колко трябва да се притеснявам?

# 1
  • Мнения: 2 614
Здравей, Честито бебче да ти е живо и здраво!  bouquet
Добре дошла в отбора!
Първо се успокой и напиши колко се роди бебо, колко е наддало до момента, откога не е акало, и колко пъти на ден ака по принцип? Как се кърмите, по колко пъти на ден, а нощем и по колко пъти? Това за да видим дали дотук нещата вървят добре, защото ако бебче на 1 месец е гладно ще разбереш не само ти, ами и съседите!

# 2
  • Мнения: 47
Благодаря ти за интереса. Дара се роди 2800кг. месец преди термина си. Стигна до 3300кг. за първите 20 дни, следващите 10 - нищо. Кърмя през 3 часа, включително нощем. Доскоро пълнеше памперса на всяко сменяне, а от седмица насам само леко го зацапва или нищо. Може и да не и достига кърмата, но и 60гр. АМ не мога да я накарам да изпие. Иначе тя изглежда спокойна, и лекарката каза, че няма вид на гладно бебе, но факт е, че за 10 дни не е наддала и грам. Това е, аз бих я оставила да яде колкото иска, то си знае бебчето, но не искам да рискувам да изостане в растежа си.

# 3
  • Мнения: 3 092
А защо е на тричасов режим - ти ли и го налагаш или тя сама се събужда да яде на три часа.
И искам още нещо да те попитам - храни ли се нощем?

# 4
  • Мнения: 3 521
а на см. как е била преz въпросния период?

# 5
  • София
  • Мнения: 12 228
    В началото си е наддала доста добре. Чувала съм че кърмените бебета си наддават скокообразно. И мен ме паникъоса педиатърката че не наддават, тоест само 200 грама за две седмици а след още две вече бяха над 800 грама. Щом не реве и изглежда нормално не мисля че има какво да се притесняваш. Едната мадама нямаше наакан памперс цели пет дни, но не се притесних особено. Даже и да не и е достигала манджа то тя си я заработи по-късно и сега вече всичко отново е наред. Освен това спрях и да давам капките Саб Симплекс защото те запичат и може и това да е бил проблема.
    Щом бебчо не изглежда гладен не се притеснявай, важното е на месец колко качва, а и може в момента да расте на дължина  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 614
Aila е права за скокообразното нанддаване на кърмачетата. Не мисля, че имаш повод за съмнение, а и не смятам че има нужда да дохранваш. Педиатърката се презастрахова, нали все пак и тя е на мнение, че детето изглежда спокойно - т.е. нямаш повод за притеснения.
По повод режима на хранене на 3 часа - за детето е по-добре да го храниш "на поискване" - т.е. винаги, когато видиш, че бебчето е неспокойно го слагаш на гърдата, така лактацията ти ще се регулира според нуждите на бебо.
Даваш ли вода (подсладена)? Ако да - спри, всяка течност, различна от кърма, заема мястото на ценната за бебето храна и така то не може да се храни пълноценно.
За нощното кърмене - нивото на пролактина (хормона отговорен за лактацията) е най-високо между 3 и 8 сутринта, това че храниш бебето през нощта е много добре, защото няма опасност да ти намалее кърмата. Не премахвай нощното кърмене.
Дано това помогне!
Но най-важното е да си спокойна - нямаш повод за притеснение!  bouquet

# 7
  • Мнения: 3 886
Здравей и от мен честито бебе.Ние си наддавахме добре до 4 месец после за 3 месеца ми беше качила общо 390 гря по 130гря на месец  .От бебе повръща но чак след 4 месец педи то обърна внимание оказа се че имаме рефлекс.Почнахме прах че та и сега за 2 седмици качихме 250 грама.А  какво сухо мляко даваш може би трепва да го смениш .попи таи педито ви .И не се притеснявали.Успех  ::  ::  ::

# 8
  • Мнения: 942
Благодаря ти за интереса. Дара се роди 2800кг. месец преди термина си. Стигна до 3300кг. за първите 20 дни, следващите 10 - нищо. Кърмя през 3 часа, включително нощем. Доскоро пълнеше памперса на всяко сменяне, а от седмица насам само леко го зацапва или нищо. Може и да не и достига кърмата, но и 60гр. АМ не мога да я накарам да изпие. Иначе тя изглежда спокойна, и лекарката каза, че няма вид на гладно бебе, но факт е, че за 10 дни не е наддала и грам. Това е, аз бих я оставила да яде колкото иска, то си знае бебчето, но не искам да рискувам да изостане в растежа си.
Първо честито бебче!  bouquetДа ти е живо и здраво и много да те радва  bouquet
И ние по абсолютно същия начин и искам да ти кажа,че следващите седем дни това дете направо ме хвърли в тъча - за седем дни наддаде около 500 гр. #Crazy(Аз не се изкуших да й давам АМ.)За твое успокоение може да направите едно пробно кърмене.Изчакай още няколко дни и пак я претеглете.(и не е показателно колко цапа памперсите,а колко ги мокри) Ако не иска Ам не й давай тя самата си знае най-добре(според мен кърмата й стига и затова не иска АМ-щом е спокойно детето не мисля,че има проблем Peace)
Надявам се скоро да се включиш с добри новини HugИ Дара да е наддала доста(пък тогава ще се чудиш защо наддава толкова и нормално ли е това Laughing)

# 9
  • Мнения: 2 614
За твое успокоение може да направите едно пробно кърмене.Изчакай още няколко дни и пак я претеглете.(и не е показателно колко цапа памперсите,а колко ги мокри)
НЕ бих те посъветвала да правите пробно кърмене (не го казвам , за да стават спорове), т.к. дори и възрастен не изяжда едно и също количество храна на всяко ядене. Другата причина е, че ти ще си притеснена от резултатите на пробното кърмене, нервността ти ще се предаде и на бебето и е по-вероятно тя въобще да не суче, което ще донесе още повече притеснения и на теб!  bouquet

# 10
  • Мнения: 535
Мисля, че всички майки са ти дали добри съвети. Аз мога да ти кажа само- Успокой се! Поеми дълбоко дъх, нищо лошо не е станало, детенцето ти си е добре и не можеш по никакъв начин да му навредиш на развитието. Неговото развитие си има определен ход PeaceА ти му се радваш и му се наслаждаваш Heart Eyes Трябва просто да приемеш, че не всичко става като по план, бебетата наддават скокообразно и това, че за десет дни не е наддала, не значи, че след 10 или 20 дни няма да е  Flutter Hug
Поздрави и успех   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
Преди няколко седмици и моята принцеса наддаваше съвсем малко - 350 гр. за третия месец. Притесних се много, но не послушах педиатърката да дохранвам с АМ. По съвет на момичетата тук се опитах да увелича кърмата си - започнах да се храня по-пълноценно и увеличих кърменията с още едно. За следващата седмица Ени беше качила само 20 гр. и аз щях да полудея от притеснение, но пак не дадох АМ. Продължих да я кърмя, а за следващата седмица Ени беше качила 120 гр.
Така че, моят съвет е да си кърмиш бебчето и да не бързаш още с АМ. Пък и щом е весело и изглежда добре, значи всичко е наред. Уверих се във верността на твърдението, че бебетата наддават скокообразно. Затова е добре да се мерят не през седмица, а през месец.
Ако пробното кърмене ще те успокои, направи го. Но ако се окаже, че бебето не изсуква много, не се притеснявай, защото и това не е критерий.

Успех! И скоро да пишеш как сте!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт