3-месечно се кърми на поискване - на често. Нормално ли е?

  • 874
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 549
Емма е на три месеца и се кърмим на поискване.Да обаче това поискване е доста често!На около два часа.Дали е нормално или кърмата ми е малко?Доста се притеснявам,защото и през ноща си се буди да яде през около три часа.

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 11:32 от Бу

# 1
  • Мнения: 115
Ние също сме три месеца и се храним на поискавне, вечер също се храним по няколко пъти. Никога до сега не съм му отказавала. Не дей да мислиш че ти е намаляла кърмата, защото колкото повече суче, толкова повече мляко "поизвеждаш", просто бебчето се нуждае от това- да те усеща, да си тренра сукателния рефлекс. Не се отчайвай, а продължавай все така и можете да искарате доста дълго на кърма. А за лично успокоение, купи си лактогонен чай - български, аз лично съм по доволна от него, пък и по ефтин. Успех!!!  Wink

# 2
  • Мнения: 8 242
Тони вече е на 4 месеца, а понякога яде час по час  Crazy вечер особено ме прави луда калинка - не слиза от циците. Не съм се замисляла нормално ли е или не - защото знам, че Е. Той си решава кога и колко да яде.. Понякога е само за поцокване, понякога за глезотене.. Рядко яде повече от 2-3 минути, тъй че го приемам напълно нормално да иска по-начесто.

# 3
  • Мнения: 3 521
нормално е и още как...а като имате криzа в раzтежа и още по_често ще си търси манджата.

# 4
  • Мнения: 419
Нормално е ,и моят юнак папкаше 4есто докато го кърмех Peace

# 5
  • Мнения: 942
Тони вече е на 4 месеца, а понякога яде час по час  Crazy вечер особено ме прави луда калинка - не слиза от циците. Не съм се замисляла нормално ли е или не - защото знам, че Е. Той си решава кога и колко да яде.. Понякога е само за поцокване, понякога за глезотене.. Рядко яде повече от 2-3 минути, тъй че го приемам напълно нормално да иска по-начесто.
И ние сме така и мисля че това е напълно нормално Peace

# 6
  • Мнения: 144
И през 15 минути сме се кърмили, ако поиска. Естествено, че е нормално, още повече, ако наистина има криза на растежа ще иска и нон-стоп да суче.
Никола никога не е издържал 3 часа без храна и ето вече 8 месеца кърмя  и то на поискване и сме ОК.
Успех!

# 7
  • Мнения: 2 309
Големи жени сте,акъли няма да давам,просто ще си оставя мнението по темата...
Какво значи на поискване?
Като ревне било то от болка,жажда,колики,пълен памперси т.н.вие давате да суче ли?
Така,че е по-добре да яде под час,така няма да ви правят луди и ще знаете кога за какво крънка...
За кърменето съм ,но в никакъв случай на поискване. Naughty
Нощното хранене на честичко е абсурдно за мен...

# 8
  • Мнения: 3 521
Така,че е по-добре да яде под час,така няма да ви правят луди и ще знаете кога за какво крънка...


Ще ме прощаваш, но всяка нормална майка след като се поокопити(т.е. когато бебето навърши 3_4 седмици) се научава да раzпоzнава ЗАЩО плаче бебето и_от глад, от болка, от топло/студено или просто zащото му е криво...така че zа какво правене на луди говориш? Кърменето не е само хранене/пиене zа бебето, а и начин да общува с теб...може да ме "прави на луда", но на мен си ми е кеф да се гушка в мен, когато и е криво и не бих се лишила от това удоволствие. Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 3 092
Големи жени сте,акъли няма да давам,просто ще си оставя мнението по темата...
Какво значи на поискване?
Като ревне било то от болка,жажда,колики,пълен памперси т.н.вие давате да суче ли?
Така,че е по-добре да яде под час,така няма да ви правят луди и ще знаете кога за какво крънка...
За кърменето съм ,но в никакъв случай на поискване. Naughty
Нощното хранене на честичко е абсурдно за мен...

Първо никой не иска акъл -а споделяме.
А какво значи на поискване можеш да разбереш като прочетеш в Библиотеката.
И ако е удобно - но само ако е удобно смени тона , може ли?
А нощното хранене може и да е абсурдно за теб , но лично за мен не е .За мен е абсурдно изказването ти , но голяма жена си акъли няма да давам.

# 10
  • Мнения: 549
много ви благодаря за отговорите!Сега се мерихме и е натдала 550гр. за месец-как ви се струва

# 11
  • Мнения: 3 521
много ви благодаря за отговорите!Сега се мерихме и е натдала 550гр. за месец-как ви се струва

Ами екстра ми се струва...особенно zа момиченце. Моето наддаваше по 450_750 грама месечно първите 6 месеца, а след 6тия и по по_малко Peace...освен килограмите се гледа и см., че понякога малките човечета растът интенzивно на дължина, а не само на "ширина" Mr. Green.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Повече от нормално е. Peace Ние сме на 4 мес. и половина и все още папаме на същия интервал.

# 13
  • Мнения: 549
дълги сме 58см.Миналия месец бяхме 55см. и 5кг.На дължина май е добре

# 14
  • Мнения: 619
Като ревне било то от болка,жажда,колики,пълен памперси т.н.вие давате да суче ли?
Така,че е по-добре да яде под час,така няма да ви правят луди и ще знаете кога за какво крънка...
Казва се кърмене на поискване,защото се кърми когато бебето поиска да суче,а не когато реве.
Винаги правя разлика,когато е гладна,жадна или е за сменяне на памперс или просто е изнервена и иска да се успокои.

По темата-Ави не винаги издържа по 3 часа,от както сама си махна всички нощни хранения забелязвам,че през деня яде повече и по-често..значи:на 2 часа.

Общи условия

Активация на акаунт