Ясла с изучаване на език (предпочитан немски) в София

  • 1 825
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте!

Предварително се извинявам ако повтарям темата но въпреки, че претърсих всичко (или почти всичко) тук, не успях да открия това което ме интересува конкретно.
Нашето съкровище е на 1 годинка и 8 месеца и искаме да го дадем на ясла/детска градина, но по възможност с изучаване на немски език.
Може ли да ми препоръчате нещо? Вече намерих Увекинд и Пумукл, но за съжаление са доста далечко от нас. Ние търсим нещо в Широк Център.

Благодаря ви  Hug

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 11:08 от dessi007

# 1
  • Мнения: 2 567
Аз мога да ти препоръчам "Ерих Кестнер" - http://www.kestnerschool.com/
и Веда - http://www.alinadesign.net/veda/index3.html

Само, че те също не са в широк център, а и ясла поне Кестнер нямат.
"Ерих Кестнер" е в Люлин 6 , а Веда не мога точно да ти кажа, къде беше.

# 2
Благодаря ти  Simple Smile

Ерих Кестнер звучи много добре, въпреки че не е близо, а за Веда ...
направих проучвания:
Телеграф: "Базите на много детски заведения са под всякаква критика, някои от тях като Веда ... са вече предупредени да се местят ..."

Дъждовен Облак:
Цитат
В интерес на истината не много, но това, което виждам не ми допада - малък двор, никакви детски съоръжения, с изключение на една измислена пързалка, малка сграда /в която се помещават и училището и ДГ/, мрачни помещения.  За 350 лв на месец, как пък не успяха да намерят средства да боядисат оградат, да купят някое и друго детско съоръжение, да си почистят /от треволяци става дума/ и озеленят двора, да освежат сградата? Не зная какво е обучението, но за мен е без значение, че имат танци, музика и какви ли не още занимания, щом естетиката и красотата е оставена на заден план. И в една друга тема споменах - съдейки по фасадата, няма как да си създам особено добро мнение за това, което е зад нея. За четири години, през които минавах непрекъснато покрай "Веда" не се убедих да запиша сина си там - нищо, че ми е под носа.
Имаше дори периоди, в които оградата непрекъснато зееше с дупки и в пясъчника се намираха какви ли не неща /като влезат хора, улични и домашни кучета - сещай се/. Добре че беше държавната ДГ в съседство да смени оградата, та и те покрай тях.
Общо взето това е, което мога да ти кажа. За съжаление нямам информация за отношението към децата и цялостния възпитателен и образователен процес в градината, така че впечатленията ми в никакъв случай не са цялостни. Това, което виждам обаче, за мен е достатъчно.


# 3
  • Мнения: 2 567
Да, и аз за базата на Веда съм чувала не толкова добри неща, въпреки че обучението ми казваха било най-доброто от немските училища.

За "Ерих Кестнер" имам лични впечатления и там нещата са добре.... въпреки че винаги може да се желае и повече  Simple Smile

# 4
А в Ерих Кестнер какви са условията? Такси? От колко годишна възраст взимат деца?
Благодаря

# 5
  • Мнения: 2 567
Условията не са лоши. Градината и децата от 1 до 7 клас учат в сграда, която преди мисля е била детска градина. Вътре е добре направено, без да е някакъв лукс чак. Стаите са приятни.
Вънка има двор, но той е за учениците и затова няма някакви съоръжения за игри.

Отзад е друг по малък двор и там има за децата от детската градина направено за игра.

Помещенията на градината не ги знам как точно изглеждат, защото моята дъщеря беше само ученичка там. Казва ли са ми само, че са просторни и светли.

Таксата от първи клас до четвърти е 350 лв. на месец. Като транспорта е още 60-70 лева.

За градината сигурно е пак някъде около тази сума.

Мисля, че от три годишни ги взимат.

Имаше майки, които бяха проверявали и може те да се включат и да кажат.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
На "Плиска" има една ясла , държавна, с немски, но не си спомням нито номер, нито име, дано някоя майка се включи с повече инфо.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 456
На "Плиска" има една ясла , държавна, с немски, но не си спомням нито номер, нито име, дано някоя майка се включи с повече инфо.
Да, само че е ЦДГ. Wink
133 ЦДГ.
Синът ми от тази година е там- в предучилищната група към Сдружение "Шилер".
Разбрах, че предната година, т.е. 3-та група пак са имали занимания по немски език.
Но за яслена група не знам. Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 938
Ще следя темата с интерес, дъщеря ми е почти на възрастта на вашето дете. Ние също търсим ясла с немски. От всички проучвания до момента Уве кинд имат най-добри условия, но и мен ме притеснява факта, че са в Бояна. През зимата там няма качване, въпреки че не са на чак толкова забутано място. Дойче шуле и Веда са под всякаква критика, по други не съм ходила.

# 9
Нещо повече за дойче шуле яслата - ще бъда благодарен - намира се непосредствено до нас и се чудя дали това следва да е - отвън изглежда доста зле, имам и други недобри впечатления, но ще ми е ценна всякаква инф. за тази ясла/градина

# 10
  • Мнения: 1 258
Ако държиш на сериозно и адекватно обучение по немски език,ти препоръчвам Веда.Базата веднага отстъпва на второ място след добрата методика,дисциплина и професионализъм.Малко са все още частните училища и детски градина,които разполагат със собствена база.Май само ЕСПА.И това време ще дойде.Като всеки бизнес,който се развива.Все пак това е голямо капиталовложение.За мен детската градина беше много добре уредена вътре,чиста и уютна.

А и до колкото разбрах,Веда трябва да се преместят,поради факта,че няма места за децата в държавните детски градини и се налага да се прекрати договора за наем и помещенията да се предоставят на съседната държавна детска градина.

# 11
Е аз до колкото разбрах Веда е на другия край на София - Света троица или там някъде. Това по 2 часа загуба на време в път (час отиване и час връщане) ми се струва ...просто пропиляно време.

# 12
В Лозенец май има 3 ясла с английски. Провери тук: http://www.sofiadnes.com/modules.php?m=guide&cat=30

Общи условия

Активация на акаунт