Проблеми с ходенето на ясла

  • 591
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 891
Здравейте момичета,

Имам голяма молба към вас. Дайте, моля ви, съвет! Praynig Сашко ходи на ясла от 2 седмици и вместо да свиква, всеки ден става все по-зле. Стигна се до там, че сутрин се прави на заспал, само и само да не ходи. А пък да видите само какъв ад настава, когато стигнем до ОДЗ-то. Тръшка се на земята и започва да прави истерии. Толкова се уплаших, че спрях да го водя аз и оставих тази грижа на баща му. Днес успях да го чуя как реве дори в колата, паркирана поне на двеста метра от яслата, даже през затворените и врати. Опитах се да поговоря с таткото за проблема и да обмислим варианта Сашко да си остане в къщи, за да не се получат някакви травми в малката му душичка, но срещнах твърд отпор и твърдо желание за въвеждане на "казармен ред".
Майка ми е педагог и се опитахме всячески да придумаме детето. Иначе с него там се отнасят добре, играе с децата, спи, храни се, но стане ли време за взимане е готов да си тръгне със всеки чужд родител, който се почви на вратата.
Много зле се чувствам, още повече, като знам как го оставих днес, да гледа жално през прозореца след отдалечаващата се кола и да плаче  Cry
Какво да направч, кажете!!!  Praynig

# 1
  • Мнения: 1 835
Наложително ли е детето на ходи на ясла? Ако имаш възможност да си го гледаш, или някоя баба да го гледа, според мен е по-добре да си остане вкъщи. Ако продължавате да го водите, детето в един момент ще свикне, но... лично аз не бих издържала да гледам как плаче - нали никой не плаче, защото му е много хубаво. Сигурно няма да ти бъда много полезна с моето мнение, но на твое място аз така бих постъпила. Успех и дано да свикне по-бързо!!!

# 2
  • Мнения: 259
И ние бях така, но гледам че започва да свиква .
Говорете му колко е хубаво във яслата ,че ще си играе цял ден със децата, колко са добри лелките ,носете му някоя любима играчка, купувайте му някакво малко подараче като бонбонки, близалка и т.н., като го взимате от ясла за това че е бил послушен.
Пожелавам ви бързо адаптиране успех

# 3
  • Мнения: 2 891
Работата е там, че баби няма. Има леля, но тя сега завърши училище и се опитва да си намери "нормелна" работа. До преди яслата го гледаше тя, а аз и плащах заплата - 300 лв, което мисля е достатъчно, но не мога да я ангажирам, ако тя реши да си търси късмета Sad

# 4
  • Мнения: 2 891
Правим всичко това! Носим мечо Ани, говорим за приятелите му там, още повече, че в групата има 2 деца, с които е израсъл пред блока, и нищо......

# 5
  • Мнения: 2 757
Затова ще си дам детето на ясла или градина когато започне да говори и да си казва какво иска, какво не, какво харесва, какво не и изобщо да се изясняват проблемите. Строгостта е хубаво нещо ама всеки си има лимит и ако се прекрачи не се знае какви ще са последствията и дали няма да травмират детето за цял живот. Мисля, че майката трябва да ползва майчината си интуиция за целта, а не да пита другите какво да прави, защото всички майки и всички деца са различни.

# 6
  • Мнения: 259
Правим всичко това! Носим мечо Ани, говорим за приятелите му там, още повече, че в групата има 2 деца, с които е израсъл пред блока, и нищо......
Дайте му малко време ,ако видите че след месец например, продължава да прави така, тогава може да помислите за друг вариант.
Може да поговорите със лелките да ви дадат някакъв съвет. 

# 7
  • Мнения: 397
Правим всичко това! Носим мечо Ани, говорим за приятелите му там, още повече, че в групата има 2 деца, с които е израсъл пред блока, и нищо......
Дайте му малко време ,ако видите че след месец например, продължава да прави така, тогава може да помислите за друг вариант.

И аз съм на това мнение! В началото всички реват, тръшкат се, все пак за тях това е някаква промяна, раздяла с мама, тати...., но трябва да мине известно време за да се адаптират, за да свикнат с мисълта за тази раздяла. И ние бяхме така докато не мина почти един месец за да свикне - сега му обясняваме, че както мама и тати ходят на работа - той трябва да ходи на ДГ и по този начин се чувства горд, че един вид и той има задължение!!!! Laughing

# 8
  • Мнения: 153
Много зле се чувствам, още повече, като знам как го оставих днес, да гледа жално през прозореца след отдалечаващата се кола и да плаче  Cry
Какво да направч, кажете!!!  Praynig

Ако може помоли лелите да не го пускат до прозореца, за да не гледа как си тръгвате, защото малките деца трудно си представят как ще се върнете пак.

Общи условия

Активация на акаунт