Отговори
  • Мнения: 678
1.Кърмим се на поискване,което е през 3 часа горе долу,като не пропускаме и нощно време.След кърмене изцеждам гърдата от която съм кърмила-до кога да продължавам
2.Когато пропуснем да се събудим за хранене гърдата,на която и е ред,започва да капе доста обилно и аз я изцеждам,после храня от другата-така ли трябва
3.В първия момент когато захапе гърдата много ме боли,но преминава.Мажа се с гарместан и кремчето на авент като ги редувам.Болките са още от родилния дом-ще отшумят ли или да прилагам други методи на обезболяване
4.За целия ден изцеждам около 100 мл.(гледам да не прекалявам за да не предизвикам свръх лактация)как и колко често да стерилизирам помпата при положение,че съхранявам кърмата
5.Не пием вода,въпреки че сега пием чая на хип за колики.Само изплаквам устичката и с лъжичка-мога ли да преварявам вода на микровълновата и как и за колко време
6.Не носех сутиен до сега,но днес вече сложих защото много ми течеше кърма и забелязах че изцедих по малко възможно ли е носенето на сутиен да потисне лактацията
Много ще съм ви благодарна за отговорите   bouquet
Надявам се да кърмя успешно колкото е възможно по дълго.Благодарение на много от статиите  ви сега имам кърма и не съм посягала към АМ

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 11:33 от Бу

# 1
  • Мнения: 919
Здравей и честито ти слънчице Heart Eyes

1. Няма нужда да изцеждаш след кърмене освен ако няма неприятно усещане за препълване.. то и да го има най-вероятно ще е в другата гърда, не тази от която си кърмила. Не изцеждай до капка освен ако не искаш да си увеличиш лактацията или да правиш резерви
2. Не я изцеждай до край, изцеди само малко, колкото да не те притеснява и след това си я предложи нея, ако на бебо не му стигне дай и другата
3. Тази болка най вероятно е от неправилно поставяне на зърното, потърси техники за правилно поставяне на гърдата и дерзай, със сигурност ще се оправят нещата не се отчайвай дори да отнеме повечко време. Бих ти препоръчала да мажеш само с ланолин, той не се измива преди кърмене и така няма да ти се изсушават зърната което ги прави по-болезнени
4. според мен поне веднъж дневно трябва да се стерилизира като след всяко ползване се измива добре с вода и сапун... надявам се някой по-компетентен да вземе отношение по този въпрос
5. Не виждам причина да не може да се преварява водата в микровълновата, но това с изплакването на устичката е абсолютно безполезно, защото млечицата от която тази практика уж предпазва е всъщност гъбичка и изплакване с водичка няма да ви спаси от нея нито да предотврати появата и.
6. Да, стегнат сутиен може да намали млякото ти, но което според мен е по-лошо, може да причини запушване на каналите и от там проблеми с бучки и по-лошо. Ако задължително искаш да носиш сутиен, намери такъв който е без банели, и да не ти стяга. Аз сутиени нося само когато излизам, дори понякога и за навън не слагам.. но има много за и против по тази тема така че сама си прецени.

Дълго и успешно кърмене ти желая Grinning

# 2
  • Мнения: 4 242
Честита рожба!  bouquet

1- няма нужда да се цедиш изобщо, остави кърмата да се регулира от само себе си според нуждите на бебето, така ще си спестиш много време и усилия
2- цеди съвсем малко само ако усещаш дискомфорт, така че гърдата леко да поомекне и да не усещаш напрежение
3- и аз смятам че е неправилно слагане на гърдата, внимавай да не си направиш рагади и браво че до сега си ги избегнала (аз първите 10 дни бях в ужасни рани)а и неправилното сукане води до недостатъчно стимулиране на гърдите и от там намаляване на кърмата
4- аз лично когато си правех запаси стерилизирах помпата веднъж в денонощието, след цедене държах помпата с кърмата в хладилника до следващото изцеждане
5- водата трябва да ври около десетина минути което трудно ще стане в микровелето, но все пак нямам опит
за гъбичките съм съгласна с Гаргамелчо
6- всъщност и тук съм на същото мнение, важно е да е удобен и да не е стегнат сутиена, само да поддържа гърдите, в никакъв случай да не пристяга

Гаргамелчо повторих те душа Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 3 521
Аz стерилиzирах помпата креди всяко иzцеждане. Вода в микровелето преварявам 60 мл. zа 2мин. и половина на 1600 вата(трябва да е в по_дълбоко съдче, че като клокочи може да ти иzмие печката Embarassed). Сутиена е важно  да не стяга, а да поддържа гърдите отдолу и от страни...т.е. нещо с по широка долна част, стабилни преzрамки и мека чашка е най_удобно(моите ги предпочитам с един раzмер по_голяма чашка, zа да има къде да сложа подложките и да не ми стягат и притискат zърната)...по другите въпроси мамите са били много иzчерпателни  bouquet.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 227
    И мен леко ме боляха в началото, първите една две седмици и ползвах както те посъветваха Лансинох защото няма нужда от отмиване, но вече не усещам никаква болка. Ако проблема все още го има при теб може би наистина е от неправилно поставяне.
    Изцеждане само в случай на запаси или препълнени гърди. Аз също стерилизирам помпата веднъж дневно, а през останалото време е в хладилника.
    Това за изплакването на устичката съм напълно съгласна. Никога не съм им давала и нямат млечница, а доста мами които са им давали се оплакват че са хванали. Чай на Хип също не съм давала за да не почнат да сучат по-малко, а и от прочетеното схванах че май нищо не помага против колики. Аз лично пия българския лактогонен чай които действа и противоколикно. Давах капки Саб Симплекс няколко пъти, но много се запекоха и ги спрях и тях, а сериозни колики да чукна на дърво нямаме.
     Много поздрави на бебчо и дано скоро всичко се оправи  Grinning

# 5
  • Мнения: 2 381

1.Изцеждай само в случай, че чувстваш напрегнатост в гърдите.И то не докрай, а до толкова, че да ги облекчиш.
2.Щом започне да капе -цеди съвсем малко, после предложи тази същата гърда(щом на нея й е било ред).
3.Болките отшумяват с времето.
4.Стелиризирах помпата преди изцеждане.
5.Водата се преварява за 10 минути, в микровелето не съм преварявала.Но едва ли изплакването на устичката ще ви застрахова от млечицата.
6.При мен носенето на сутиен с банел предизвика запушване на каналче.

Успешно кърмене  bouquet

# 6
  • Мнения: 526
Аз пък някъде четох, че гърдите трябва да се цедят в началото до последна капка, за да не се образуват бучки и мастит. Как тогава в такъв случай ще подтиснем свръхлактацията?

# 7
  • Мнения: 3 521
Аз пък някъде четох, че гърдите трябва да се цедят в началото до последна капка, за да не се образуват бучки и мастит.

точно това е най_сигурният начин да си докараш zапушване и мастит...цеди се малко, zа да се облекчи, и ако има бучки се слагат топли компреси.

# 8
  • Мнения: 678
Момичета много ви благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт