Някой отоплява ли си банята с ел. лира?

  • 20 616
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 736
Въпросът ми е всъщност достатъчна ли е такава лира да отопли една средно голяма баня? Хвърлила съм око ето на тези: http://www.viptherm.com/content/view/123/27/ , но чух мнения, че по принцип такива лири ставали по-скоро за сушене на дрехи и по-добре да съм си вземела печка. Някой може ли да ми помогне с опит от първа ръка?

# 1
  • Мнения: 1 289
Здравей.Ще следя темата с интерес ,защото и мъжа ми иска да слага лира в банята - но нашата е малка и предполагам,че ще се отоля добре. newsm78 Колко ви е голяма на вас банята?

# 2
  • София
  • Мнения: 736
Ходих да я меря ей сега  Grinning, 2.80 на 1.40, а вашата Мими?

# 3
  • Мнения: 1 289
Чакай ще се обадя на мъжа ми да го питам.Сега: нашата баня е 1.50 на 2.00. А мъжа ми каза ,че има различна големина лири и вашата баня "ще се отопли и още как"(цитат).Той се занимава с такива разни неща и напълно му се доверявам.

# 4
  • София
  • Мнения: 736
Това, което казва мъжа ти е обнадеждаващо! То е ясно, че има различни по мощност и големина лири, ама все пак се чудя между лирата и ей тази печка, която си е точно за баня и не е много по-спъпа: http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=695011&cat=39

# 5
  • Мнения: 1 289
Май само ние двете ще си пишем  Grinning  Да , хубава е печката , но ние сме с парно и той мисля,че ще я свързва с парното (не съм на ясно).А ми каза,че лирата е 90 лв. и по размер е достатъчна за банята.Като му казах размера на вашата баня каза "ОХОООО,ще им топли и още как".

# 6
  • Мнения: 1 547
И аз ще пиша, и аз...  Hug

Лирата е страхотно съоръжение!! Банята ни е 3 на 2, отопляваме я с лира 0.40 на 0.70 /само че ребрата са на гъсто/. Постига се идеална температура, въпреки че живеем в къща и двете стени на банята - северна и западна - са външни, плюс наличие на голям прозорец в помещението. Не само че топли и че изглежда добре, ами и суши разни работи за нула време! Така де... да живеят лирите за баня!  Joy


P.S. Друго предимство - може да я оцветиш както си искаш и да я превърнеш в идеален аксесоар! Нашата е оранжева.

# 7
  • София
  • Мнения: 736
Crazy chick, мерси, че се включи по темата!
Искам да те питам още дали държите лирата включена непрекъснато?

# 8
  • Мнения: 1 547
Ами нашата лира е вързана към локално парно на дърва. Докато гори камината, лирата грее - сиреч по цял ден, нощем - не. Доколкото зная, електрическите имат регулатор.

# 9
  • в къщи
  • Мнения: 467
когато ние си прекарвахме парно,майсторът ни ни посъветва да си сложим радиатор(като в стаите-алуминиев),лирите ръждясват(виждала съм у приятели) и не топлели достатъчно,а и били по-скъпи.Но ти решаваш. newsm78

# 10
  • Мнения: 1 547
когато ние си прекарвахме парно,майсторът ни ни посъветва да си сложим радиатор(като в стаите-алуминиев),лирите ръждясват(виждала съм у приятели) и не топлели достатъчно,а и били по-скъпи.Но ти решаваш. newsm78


Е защо алуминиева лира ще ръждяса, а алуминиев радиатор - не??  newsm78

# 11
  • в къщи
  • Мнения: 467
Ами незнам,но приятелите ни си я смениха с радиатор.Цялата им беше олющена.А нашият радиатор не е мръднал. Thinking

# 12
  • Мнения: 1 289
Незнам дали ръждясват или не Thinking,но вчера мъжа ми купи лира.При условие ,че се занимава с това и е навит за лира,аз му гласувам пълно доверие... bowuuА лирата струва 90 лв.Не мисля ,че е скъпа! newsm78

# 13
  • Мнения: 3 322
Имам тъй наречения сушилник за баня на ADAX който е много подобен но е хоризонтален. Върши отлична работа - хем топли, хем суши. Хаби 150 вата , аз го държа включен непрекъснато - той си има термо реле. За печка не съм и помисляла защото не ми вдъхват доверие особено "делана" в България, Китай или незнайно къде.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Тази година правихме ремонт, вкл. на баня и сложихме такова нещо:



малка духалка за баня, върши ми чудесна работа - минута, две преди да къпя малкия човек я пускам и банята /4м2/ се стопля.
Това радиаторче е 2000W.

Общи условия

Активация на акаунт