Дългокърмещи майки - да пообщуваме

  • 15 394
  • 293
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Поздрав на всички дългокърмещи* майки (и на всички останали четящи тук, разбира се).

Мая е на 3г 2м и още суче - от много време само вечер преди сън (и преди обедния сън, ако сме заедно). Ходя на работа от една година и няколко месеца, тя - на ясла (и вече на градина).
Инволюцията на лактацията при мен започна отдавна, но кога ще приключи - не знам, решила съм да оставя детето само да се отбие (толкова време съм изчакала, няма сега да давам зор, я  Laughing).

Как са нещата при вас?

*където 'дългокърмещи' са всички, кърмещи над годинката.

# 1
  • Мнения: 3 447
Ми как... суче като невидЕл Blush Не знам кога ще се отбие сам, но не виждам намеци. Не че ми пречи, де Simple Smile Всъщност наистина оцених кърменето преди един месец, като го хвана ентеровируса и изкара 4 дни само на кърма... не знам как щях да се справя, ако не кърмех Rolling Eyes
Когато е навън и се е залисал в игра, не се сеща да си иска. Сети ли се обаче, го иска тук и веднага - рови ми в блузата и врещи, ако не давам ooooh!
Кърма си имам бол Blush

# 2
  • Мнения: 1 547
Хъхъ.

Поздрав, поЗдрав  Mr. Green

Кърмя Кольо от една година осем месеца и няколко дни. Много е мило, приятно и прекрасно. Леко ми е писнало, разбира се, но няма да го правим на въпрос. И аз си мисля, че човекът сам ще се откаже, въпреки че не виждам никакви подобни намерения у него.
Кърма имам, за моя изненада. За всеобща също.
Колегата, слава богу, не ме тормози навън. Разбира се, ако е наложително, ще му предложа, но предпочитам да сме по дискретни, защото е висок 85 см все пак  Mr. Green
Кърмим се 3-4 пъти в денонощието. При заспиване - абсолютно задължително, защото инак няма да спим. Продължава да се буди и по веднъж през нощта, но, честно, ме мързи да предприемам мерки. Предпочитам да спя.  Crazy
Имам тревоги по повод двудневния ни опит с яслата - много трудна адаптация. Детето много страда, държи всичко в себе си. Спря да спи, буди се с плач, непрекъснато виси на гърда, буди се по 100 пъти нощем да суче.
Ще направим втори опит, но се чудя струва ли си усилията.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 316
На моята дребосъчка й доставя такова удоволствие, че е грехота да я лиша от него при положение, че природата е благосклонна към нас. Ние се кърмим след следобедния сън, за приспиване вечер, през нощта /един път/ и сутрин рано. Понякога разбира се и повече. Когато поиска. Никога не сме имали режим. Така е от почти една година и три месеца.
За сега нямаме зъбки и се притеснявам като ни излязат как ще продължим, но знам, че винаги мога да погледна за инфо тук и съм по-спокойна.

Много съм щастлива, че и аз мога да участвам в тази темичка newsm68

# 4
  • Мнения: 6 243
Приятно ми е, аз съм анонимна дългокърмеща. Имам пристрастена кърмена дъщеря на две години и почти 6 месеца.

Върнах се на работа, когато тя беше на 6 м. Имам опит с рагади, запушени канали, мастит, хиперлактация, обънат режим, цедене, стоене на глава и още петдесет вида кърмачески аномалии.

Освен това съм ошлайфана в отговаряне на въпросите "Ама ти имаш ли ОЩЕ кърма; не те ли хапе; докога мислиш да я кърмиш", както и в репликиране на възклицанията "Майка-героиня" и "Не знаех, че е възможно да се кърми толкова голямо дете".

При мен никога няма да настъпи инволюция на лактацията, защото Ирина суче по милион пъти на ден и на нощ. Вероятно ще кърмя до пенсия.

Като допълнителрна полза от кърменето пога да изтъкна и това, че се научих да пиша с една ръка, докато с другата подпирам голямото магаре. Като в момента, например.

Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 22:38 от sladka hapka

# 5
  • Мнения: 264
И ние се кърмим, въпреки че уж се отбива от двумесечна и беше голяма борба, за да суче. Аз съм на работа, откакто навърши годинка, и сега като се прибера, ме подхваща от вратата. "Ти-ти" и ме съблича и мрънка, докато не й дам. Вечер не знам колко пъти суче, зависи от нея, през нощта също си иска. Засега ми е много приятно и продължаваме, но докога ...

# 6
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Здравейте и от мен!
Ние вече 2год и 3мес се кърмим! Въпреки всичко и всички успях да я науча да суче в началото и от хранене само с адапте минахме само на кърма Laughing До 1 год съм изцеждала след всяко кърмене. Имах проблеми с дразнеща болка около зърното няколко пъти по 1-2 месеца след годинката, но благодарение на Iva_D, Бу, и Svetlana79  newsm51  и форума успяхме да продължим с кърменето. Сега суче само вечер преди заспиване и само от едната гърда, ама суче! След това ме гали по гърдата и казва "Ту-ту дава мляко, вкусно, мамо ме'си (мерси). Това Ту-ту на Лина, другото на бебе". От известно време я информирам, че може да имаме бебе (надявам се да стане скоро) и тя решила да сподели едното Ту-ту с бебето Laughing.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 381
Да запиша още едно дълго кърмено детенце. Девойката е на 2г.1м. В началото не искаше да суче, но сега си наваксва здраво. Откакто сме на работа и ясла, суче само сутрин, вечер и през нощта, но събота и неделя са безброй пъти. Скоро не се очертава да настъпи инволюция на лактацията. Heart Eyes

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Ей ме на и мен  - кърмеща активно една маймуна на година и 9 месеца и по-рядко един горил на 3,5 годнини, който така и не забрави що е това правилно сучене  Mr. Green

Малката от 2 месеца ходи на ясла и и се отразява чудесно, като изключим неспиращите сополи и редовната кашлица.
През деня не ме търси, за почуда на повечето ми познати, които не вярваха, че кърмено дете може да ходи и на ясла. Лелите не са се оплакали до сега да им е бъркала по деколтетата... НО следобед като я взема задължително съм поне половин час нейна, след това рядко се присеща да си поиска. Заспива сама, без да я кърмя. Вече почти не се буди вечер.
Сутрин също не давам, защото ми се спи и перспективата да стана 10-15 минути по-рано заради кърменето нещо не ме блазни  Rolling Eyes
Отказахме и кърменето навън, понеже от дискретно сучене се беше превърнало в активно мачкане и показване на прелестите на света около нас.

Имаме си обаче ритуали, които не минават без "мене цици". Такава е например прическата сутрин - няма как да и сложа ластик на косата, ако цицата не е в устата и. Изпада в ужас от вида на лекарска слушалка и единствения начин да я преслушат нормално е докато виси на мен, а педито е надупена и слуша бързо hahaha


Ми то май... аз съм станала от най-неактивните кърмачки, ама хич не ми тежи да знаете  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 737
Я разкажете интересни случки като Джейд - разни житейски ситуации и как говорещите кърмачета си искат да сучат - аз за това най-ви завиждам!  Embarassed

# 10
  • Мнения: 2 959
Привет, и от мен с Дана, на всички пристрастени кърмачки и голями кърмачета!
Ние се кърмим вече почти две годинки. Началото беше трудно, болезнено и продължително, но сега е удоволствие! И на нас са ни познати всички приятни и недотам изживявания покрай кърменето както и на всички Ви. Кърмим се още на поискване навсякъде/ по  летища, чакални, заведения в самолети и коли, където ни дойде "музата"/, денем и нощем. От инволюцията сме много далеч засега. Та това е засега ситуацията при нас! Hug

За всички кърмещи мами и дечица, както и за виновницата за хубавата темичка  bouquet

# 11
  • България
  • Мнения: 224
Малко ме е срам да се наредя сред вас Embarassedс нашата 1г и 7дни,но смятам да ви достигна стажа като кърмачки.От 1мес ходя на работа и като се прибера тя вече ме чака за "ам-ам".Заспива винаги на гърда и цяла вечер съм само нейна BlushВъпреки ,че е само на 1г и 7дни,моята бебка има 16зъба в устата си Mr. GreenЗа погледите и коментариите на околните няма да коментирам Shocked Shocked Shocked

# 12
  • Мнения: 4 242
С огромно удоволствие се включвам и аз Hug
Ивелина е на 1г и почти 11 месеца, хипер-активно кърмаче Crazy Няма начин да няма начин е при нас положението, денонощно съм на разположение и рядко успявам да откажа забаламосвайки я... до след 5мин когато започва ровене в деколтето ми придружено от "тити аам" с тон все едно е примрял от глад каторжник. Не ми е ясно как ще я отделя за да започне да ходи на ясли а аз на работа, при положение че не е отделяна от мен дори за час. Знам че ще е много трудно.
Минали сме през почти всички трудности освен запушени канали (там си взех пая с баткото)- хиперлактация, рагади, хапане, огромен стрес поне 3 пъти, неправилно сукане, стачки и кризи... Решавала съм проблемите благодарение на форума за което винаги ще съм безкрайно благодарна. Изчела съм почти целия кърмачески форум и библиотеката и бях здраво подкована за това какво би могло да ми се случи.
Бях голям скептик по отношение на кърменето, тъй като с баткото имах хиперлактация цял месец, но по тогавашните препоръки продължавах да цедя всеки път, така една сутрин се събудих с буци, висока Т и зверски болки. На втория ден вече бях с мастит и препоръката на лекарите беше веднага да спра да кърмя, за да не си тровя детето. Много трудно си спрях кърмата с притискане на гърдите (нямаше хапчета преди 15г). Знаех че сега пак ще имам много кърма и ще има нов мастит, буците в гърдите не се разнесоха 14г и смятах че пак ще се възпалят и няма да мога да кърмя. Започнах да ровя нета за инфо още в началото на бременността си и така намерих бг-мамма, от там и чата където попаднах на Бу  bouquet която на лични ми даваше доста кураж и инфо- безкрайно, огромно благодаря! защото ако не беше ти нямаше да изпитаме с Ива това щастие вече толкова дълго време Heart Eyes
Куриоза при нас е, че Ива винаги е била трудна с храненето, освен че манджите не ги дъвче и винаги трябва да са пасирани, яде и по минимални количества (примерно по стотина грама храна) 3 пъти дневно, но качва по половин кило на месец от половин година насам. Извода на всички около мен е че "си имам много и то явно хранителна кърма" hahaha
До сега не е боледувала освен от хрема за по 1 ден няколко пъти, като здравето отдавам на закаляването и най-вече на кърменето.
Много ме радва тази наша близост и от ден на ден ми става все по свидно и мило това кърмене, нямам идея как ще се отказваме един ден. Моля се да е постепенно и двете да сме готови за това за да няма тъга. И си пожелавам да не ми е за последно (дано Бог е благосклонен)! Praynig

# 13
  • Мнения: 1 586
Привет и от мен и моето кърмаче на 2г и 9 месеца! Simple Smile

Малката суче когато поиска, стига да сме заедно. От около година ходя на работа, а през другото време се кърмим Simple Smile. И двете сме доволни и щастливи от този вид общение.

"Цици" и при нас е ключовата дума за кърмене, а командата е "Ай цици!". Същата дума употребява и за любимото й сиренце, но няма опасност да се объркам - контекстът на мисълта й винаги е ясно изразен. До скоро ми носеше играчките си да ги кърмя, но от няколко дни имаме голям напредък - вече тя ги кърми сама Simple Smile. Тази вечер я забелязах да се катери на фотьойла пред огледалото, да си съблича потника и да "кърми" куклата бебе - явно пред огледалото има по-добър поглед над процеса  Laughing.

Напоследък не знам защо понякога ми показва млякото, което изсуква - насмуква се и отваря пълна уста да надникна или пък изплюва доволна малко млекце наоколо Simple Smile.

Бу, много свежа идея за виртуална раздумка на дългокърмещите!  thumbsup

# 14
  • Мнения: 4 242
На мен ми е любопитно с ревността как сте? Примерно таткото казва Иве дай и на мен малко тити тя се ухилва, хваща го за косата и му тика главата до гърдата ми, но отстрани, далече от източника. Ако пък той се приближи застрашително близо го избутва като биче с глава и се намества да суче.
Имаме си дружка която проявява интерес към сукането (но не знае как става) , към нея държанието е същото.
Извода при нас е "Титите са неприкосновени!"
Иначе и ние кърмим отдавна всички кукли и любими играчки, като поставянето на куклата за кърмене на гърдите си Ива съпровожда със смучещ звук и гледа сериозно Joy

Общи условия

Активация на акаунт