Как да сготвя заек?

  • 4 511
  • 4
  •   1
Отговори
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Приемам идеи всякакви, имам доста зайци за готвене. Искам да ви кажа, че не са диви, домашни са.

И е възможно да има другаде рецепти, но в момента ми дава съобщение, че не мога да ползвам търсачката.

# 1
  • Мнения: 603
Аз имам един голям глинен гювеч и слагам заека в него, като го намазвам с олио и с различни подправки - чубрица, сол, червен и черен пипер, ако имаш и някоя от зеленчуковите подправки или 1 кубче бульон. Нарязвам лук на по - едро, слагам картофи и др. зеленчуци каквито решиш (например гъби или пък патладжан, може също и червена пиперка, грах или зелен боб, изобщо каквото решиш). Задължително е домати (аз лично го настъргвам) и морков. Заека може да е на парчета, а може и цял.
Пека го в умерена фурна на не повече от 200 градуса за около 2 часа до 2 и половина часа е готов.

# 2
  • Мнения: 1 352
Аз имам един голям глинен гювеч и слагам заека в него, като го намазвам с олио и с различни подправки - чубрица, сол, червен и черен пипер, ако имаш и някоя от зеленчуковите подправки или 1 кубче бульон. Нарязвам лук на по - едро, слагам картофи и др. зеленчуци каквито решиш (например гъби или пък патладжан, може също и червена пиперка, грах или зелен боб, изобщо каквото решиш). Задължително е домати (аз лично го настъргвам) и морков. Заека може да е на парчета, а може и цял.
Пека го в умерена фурна на не повече от 200 градуса за около 2 часа до 2 и половина часа е готов.

Аз бих добавила и чаша бяло вино Peace.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 575
Аз го пълня с ориз и дреболиите, домати. Завивам във фолио и пека. По някое време го отвивам да се запече. Мажа обилно с масло.

# 4
  • Мнения: 4 176
Варя в тенджера под налягане. Още топъл го беля.

1 вариант:
запържвам с масло и слагам кашкавал му всяко готово парче. т.е. като ги вадя поне 3 слоя език да има. да стане като сандвич.

2. сварения език.
в тиган запържвам гъби. Като останат на масло слагам 1с.л. брашно, малко бяло вино и вода+ червен пипер. Да стане лек сос. + чесън и червен пипер.

Може и сварения език и варант 2 да се сложи всичко в гювеч да покъкри 30 мин., но тогава по-малко вода, че гъбите пускат допълнително.

Извинете за грешките н0о малкия ми дрърпа клавиатурата

Общи условия

Активация на акаунт