Защо ни растат развалени зъбките?

  • 709
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Защо ни растат развалени зъбките?....Първото зъбче излезе на 9 месеца и малко след това се отчупи кафеникавата част от него, после ни излязоха 2 зъбчета здрави и сега ни пробива горен резец и ми жълтее, което значи ,че и той може би е развален....... къде греша...давам флуор,сирене, кашкавал, кисели мляко по-малко, сладките неща ги избягваме какво друго мога да направя, сблъсквали ли сте се с такъв проблем?

# 1
  • Мнения: 816
Бебенцето заспивало ли е с шише с млекце в устата?
Много често това е причината, както и даването на подсладена вода още от раждането.
Понякога проблемът е наследтвено обусновен, попитай бибате как сте били вие с таткото, т.е. как са били вашите зъбки.
И не на последно място - консултация с детски стоматолог ( а може и не детски).  bouquet

# 2
  • Мнения: 161
Може да се дължи на прием на антибиотици по време на бременността или като бебе.Сигурна ли си,че дава6 правилно и флуорните таблетки-предозирането има обратен ефект NaughtyМоже и да е нещо наследствено.Консултирайте се с детски стоматолог!

# 3
  • Мнения: 346
Доротеа не е заспивала с шише,но се кърмим все още нощно време.С таткото сме горе-долу добре със зъбите.

Дентсмаил не сме приемали антибиотици и двете.

Правих консултация с два стоматолога...зъбките трябва да израснат,  за да може да се предприеме нещо.

# 4
  • Мнения: 2 821
Пишеш, че избягваш да даваш сладко, а да си давала преди залъгалка топната в мед? Често това е една от причините. Иначе най-добре се обърни към специалист. Успех!

# 5
  • Мнения: 161
Доротеа не е заспивала с шише,но се кърмим все още нощно време.С таткото сме горе-долу добре със зъбите.

Дентсмаил не сме приемали антибиотици и двете.

Правих консултация с два стоматолога...зъбките трябва да израснат,  за да може да се предприеме нещо.
А за флуора?Причините наистина могат да са много и да не може точно да се установят.А иначе наистина трябва зъбите да израснат,за да се предприеме нещо профилактично локално.

# 6
  • Мнения: 5 525
И ние имахме същият проблем.Започнах да водя Мария на зъболекар на 1,4г.Сега е на 4г  и има 9 пломби и коронка на предно зъбче.И се усмихва доста чаровно Laughing.Но задължително се консултираите с детски стоматолог.Ние сменихме 3-ма докато попаднеме на добър стоматолог.

# 7
# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Питаи стоматолог най-ве4е.
Аз мисля 4е от много флоур зъбите пак пожълтяват, то е някакво заболяване незнам точно как се казва. Не е ли малко дете4ецето за таблетки флуор Rolling Eyes.

# 9
  • Мнения: 2 274
Питаи стоматолог най-ве4е.
Аз мисля 4е от много флоур зъбите пак пожълтяват, то е някакво заболяване незнам точно как се казва. Не е ли малко дете4ецето за таблетки флуор Rolling Eyes.
  Да от прекомерната употреба на флуор зъбите наистина пожълтяват и се получава обратен ефект! Нашата зъболекарка ни предупреди за това още докато малкия беше бебе! Моят син беше с алергия и отказваше да пие специалното АМ и за това съм му давала! Ако обаче детето яде достатъчно млечни продукти - няма нужда от допълнителен прием на флуор!

# 10
  • Мнения: 830
здравей не съм имала твоя проблем с зъбките,но в дебелите книги пише че млечните зъбки на детето се оформят още през първите месеци на бременноста,а постоянните през последният.Не знам дали причината не е в храната която си приемала като си била бременна.Пила ли си редовно витамините ако въобще са  са се сетили да ти изпишат такива? newsm78

# 11
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Ние сме 2.6г и отгоре всички зъбки са се оронили,долните са здрави.Казаха ,че е отсилни антибиотици сега ходим да ги мажем при зъболекар,но само като я гледам как се мъчи като яде направо.......Има още много време докато ги смени,но дано всичко е наред!

# 12
  • Мнения: 1 858
А биберона, лъжичката, шишето облизвала ли си? Казват, че бактериите причинители на кариес проникват през венеца и заразяват още не поникналите зъбки...

Общи условия

Активация на акаунт