За снимките и личните данни по бележниците...

  • 754
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 251
За това иде реч...Аз не съм съгласна с поставянето на снимка на личната карта и бележника на детето ми, при условие,че вътре е вписан адреса ни/на детето и на настойника му-в случая единият от родителите/. Вчера са му върнали бележника неподпечатан,точно поради това изискване-липсва снимката му. В градината в която работя предоставихме на родителите декларации, които да попълнят /съгласни или не/ за предоставяне и защита на личните данни и закона свързан с тях. А тук при условие, че никой не може да ми гарантира, че тези, един вид документи на детето ми, няма да попаднат в чужди ръце/загубен, забравен бележник или раница/ и никой няма да се възползва от това, не говоря за учител или директор...
Вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 3 740
Това са личните документи на детето. Нормално е в тях да има данни за него. Ако, пази боже, стане нещастен случай или детето се забърка в неприятности, по тази информация могат да се свържат с родител или настойник.

# 2
  • Мнения: 4 414
За това иде реч...Аз не съм съгласна с поставянето на снимка на личната карта и бележника на детето ми, при условие,че вътре е вписан адреса ни/на детето и на настойника му-в случая единият от родителите/. Вчера са му върнали бележника неподпечатан,точно поради това изискване-липсва снимката му. В градината в която работя предоставихме на родителите декларации, които да попълнят /съгласни или не/ за предоставяне и защита на личните данни и закона свързан с тях. А тук при условие, че никой не може да ми гарантира, че тези, един вид документи на детето ми, няма да попаднат в чужди ръце/загубен, забравен бележник или раница/ и никой няма да се възползва от това, не говоря за учител или директор...
Вие как мислите?
мисля, че те гони параноя.
а за твоята лична карта какво мислиш? и нея можеш да я загубиш. или ти си по-незастрашена?!
по принцип може да се притесняваме за много неща - за личните данни, за катастрофите, за срутващите се сгради, за травмите/физически и психически/, които децата ни получават в училище или в квартала...но това е цената, която плащаме за "развитото" ни общество. не трябва да прекаляваме с притесненията, иначе рискуваме да влвзем в едни по-други заведения. аз напоследък искам да отида в Тибет /примерно/ и да ям, да спя и да дишам...ама няма

# 3
  • Мнения: 3 251
Това са личните документи на детето. Нормално е в тях да има данни за него. Ако, пази боже, стане нещастен случай или детето се забърка в неприятности, по тази информация могат да се свържат с родител или настойник.
Добре, но не мисля ,че трябва да приложа и снимка в случая. Кой гарантира запазването на личните му данни , при условие, че е непълнолетен?!?

# 4
  • Мнения: 4 414
Добре, но не мисля ,че трябва да приложа и снимка в случая. Кой гарантира запазването на личните му данни , при условие, че е непълнолетен?!?
добре, де...ако няма снимка как ще се разбере, че това е същото лице? аз мога да нося на когото си искам документите...

# 5
  • Мнения: 3 251
agneshka , едва ли ме гони параноя, но както и да е..
Преди година гледах "Искрено и лично", където бизнесмен беше изнудван, точно след кражба на бележник и лична карта на детето му-връщане срещу парично възнаграждение и тормоз на семейството му, като обаждане по телефона и заплахи. Мислиш ли, че е параноя това?
П.П. Аз не съм бизнесдама, но винаги има едно"но"...

Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 10:52 от Нина

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нина - има резон в думите ти...
Но и другите момичета са прави (най-вече агнешка). Ми те децата с тоз документ се представят..., това им е тяхната Лична карта. Добре би било да е в тях и те да се научат да си пазят документите.

Има ли го някъде в Нет-а Закона за защита на личните данни публикуван?

# 7
  • Мнения: 3 251
добре, де...ако няма снимка как ще се разбере, че това е същото лице? аз мога да нося на когото си искам документите...
Мисля,че с предимство е оказването на спешна помощ,/Пази Боже!/ ,а после е установяване на личността...

# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
Преди година гледах "Искрено и лично", където бизнесмен беше изнудван, точно след кражба на бележник и лична карта на детето му-връщане срещу парично възнаграждение и тормоз на семейството му, като обаждане по телефона и заплахи. Мислиш ли, че е параноя това?
П.П. Аз не съм бизнесдама, но винаги има едно"но"...

добре де, ама пък на мой познат сина му (тогава второкласник) два пъти го отвличаха и изнудваха таткото за много пари, без дори да са виждали личните документи на детето...

на нас пълнолетните кой ни гарантира запазването на личните данни при изгубване на шофьорската книжка например? ами като те спре полицай за проверка и прекара половин час в колата с твоите лични документи?

мен ме притеснява друго: никъде в личните ни документи не пише кръвна група, а ми се струва важно тази информация да е на разположение в случай на инцидент.

# 9
  • Мнения: 3 251
ами като те спре полицай за проверка и прекара половин час в колата с твоите лични документи?
Запознай се със съдържанието на закона за защита личните данни, и тогава мисли какво прави полицая с документите ...
Шани, ето го:http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/73105.html

# 10
  • Мнения: 3 740
мен ме притеснява друго: никъде в личните ни документи не пише кръвна група, а ми се струва важно тази информация да е на разположение в случай на инцидент.

Точно в личните карти на учениците се пише кръвна група.

# 11
  • Мнения: 920
Не мисля, че отвличането има връзка с бележника. Там не пише дохода на бизнесмена. Повече ме притеснява  Професия на родителя. Честно казано винаги съм послъгвала, за да избегна рекет от страна на учителите.

# 12
  • Мнения: 1 114
Съгласна съм с цвета и агнешка.
И си представи ако си на мястото на учител в горния курс, който предава на няколко класа и трябва да запомни имената на 200-250 ученика.... Дали няма да се стигне до недоразумения или пък учениците няма да се възползват от липсата на снимка в бележника?
По твоята логика в бележника сигурно трябва да пише само малкото  име на детето, че да сме спокойни.
Не мисля, че отвличането има връзка с бележника. Там не пише дохода на бизнесмена. Повече ме притеснява  Професия на родителя. Честно казано винаги съм послъгвала, за да избегна рекет от страна на учителите.
В бележника не пише професията на родителя. Ако си поглеждала внимателно...

# 13
  • София
  • Мнения: 4 865
цвета, сигурно си права. тия дни попълвах разни формуляри, които ми искаха в детската градина на габриела и ми направи впечатление, че искат кръвна група на детето. та снощи си помислих, че е редно и на учениците някой да им знае кръвната група. не съм обърнала внимание, че се пише на личната карта.

аз дори в портмонето си нося картонче с моята кръвна група...

# 14
  • Мнения: 4 414
agneshka , едва ли ме гони параноя, но както и да е..
извинявай, ако съм те обидила...не ми е било това целта...аз имам своите паранои, всички ни тормози по нещо, което за другите може да изглежда незначително или необосновано...просто живеем с компромиси...в границите на разумното, разбира се!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт