Ако може съвет!

  • 1 440
  • 17
  •   1
Отговори
Пиша анонимно, не за друго а защото случая е по-заплетен и четат познати.

Дори си мислех дали изобщо да ви занимавам, но може някой да даде съвет.
Та ситуацията е следната- семейна с едно дете. Нещата не вървят много добре със съпруга.Ситуацията е изнервена отвсякъде.той вика, някой път и аз, всеки е с претенции. Мойте към него са че не успява да се справя с издръжката на семейството.Аз съм тази която работи като за двама, и съм с ръководна роля в семейството.Вече почва да ми писва.Не е лош човек, но немотивиран, неамбициозен, иначе е добър баща.Секс почти липсва.Рядко и на бързо.
Преди мъжа ми имах връзка с един мой колега.Много интелигентно момче, но нещо не се получи, като че ли се уплаши че става сериозно и си замина за родния град.ПОскарахме се и не се бяхме чували доста време след това.Той никога не каза защо се отдръпна така.Веднага след него започнах да се срещам със съпруга ми, както се казва беше на правилното място в правилното време...Та с това момче поддържаме официални отношения, говорим си ,и всеки път разговора се завърта към старата история.ПОследния път като заговорихме и аз ревнах по телефона.Той е интелигентен човек, разбра че нещо ме хваща в емоция, а и мъжа ми се прибра и не можахме да довършиме. След това се видяхме 2 пъти на по кафе, по темата не се  е говорило. но мене ме гложди и му написах на скайпа разни неща и после пуснах 5 смс-а, които не бяха много любезни.Тъй като пътувах , обади се само да ми каже лек път и да заключи многозначително че съм му сърдита. След това аз седнах и му написах един дълъг е-майл, на който отговор явно няма да получа. Там всичко казах, даже и в повече. Ще имаме възможност да се видим след 4 седмици.Та въпроса ми е , да се занимавам ли с него или да не си тровя живота. Не ме разбирайте погрешно, не искам това да се приема като тема за изневяра, явно и аз съм доста объркана, за да си търся такива емоции, но пък и начина по който я караме в семейството не ми е по вкуса. Може би ще дадете някой ценен съвет.Мерси предварително.

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Започна с това, че не върви със съпруга (с което се опитваш да успокоиш съвестта си ли?), а завърши с някаква стара любов newsm78 Ако имаш проблем в семейството се опитай да го решиш, а не намесвай трети лица- те само биха усложнили ситуацията.

# 2
Започна с това, че не върви със съпруга (с което се опитваш да успокоиш съвестта си ли?), а завърши с някаква стара любов newsm78 Ако имаш проблем в семейството се опитай да го решиш, а не намесвай трети лица- те само биха усложнили ситуацията.


не знаех как по точно да се формулирам, не става въпрос за съвестта.Мерси за съвета.  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 3 972
... newsm78 според мен трябва да послушаш сърцето си....

# 4
  • Мнения: 193
 Ако го обичаш, онзи стария, виж какво ще излезе! Но не бързай да отписваш мъжа си. Ти си знаеш какви са ви проблемите, но ако аз имах стара тръпка, която не ми дава мира, бих се впуснала напред! Както пише mira- слушай сърцето! Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 171
...

Последна редакция: вт, 26 сеп 2006, 22:59 от Катюша

# 6
Ако го обичаш, онзи стария, виж какво ще излезе! Но не бързай да отписваш мъжа си. Ти си знаеш какви са ви проблемите, но ако аз имах стара тръпка, която не ми дава мира, бих се впуснала напред! Както пише mira- слушай сърцето! Peace

Не няма да го отписвам.Просто онзи ми действа на емоциите, пък в същото време май го е страх да предприеме каквото и да било.
Мерси за отговора.

# 7
  • Мнения: 1 416
Не няма да го отписвам.Просто онзи ми действа на емоциите, пък в същото време май го е страх да предприеме каквото и да било.
Мерси за отговора.
Естествено, че ще "го е страх да предприеме каквото и да е било" - ти си обързана жена...  Rolling Eyes
Рени ти отговорила много точно - проблемите в брака си трябва да решиш сама. Няма нищо лошо да го прекратиш, но това решение не бива да вземаш, заради надеждата, че може да се получи нещо между теб и старата ти любов... Премисли!  Hug

# 8
  • Мнения: 2 013
Срещай се с предишния, но тайно. Установи дали факта, че го нямаш не те кара да се чувстваш така. Нали винаги се стремим към това, което не може да имаме....
Пък после, след достатъчно време, каквото сърцето ти казва...

# 9
  • Мнения: 295
Реши за себе си какво искаш - да си оправиш отношенията със съпруга си или да се върнеш към старата тръпка? Двете не вървят ръка за ръка.

# 10
  • в къщи
  • Мнения: 467
и аз мисля така:първо си оправи брака и тогава нови/стари връзки.Е,това е само мое мнение. newsm12

# 11
  • Popovo
  • Мнения: 571
Започна с това, че не върви със съпруга (с което се опитваш да успокоиш съвестта си ли?), а завърши с някаква стара любов newsm78 Ако имаш проблем в семейството се опитай да го решиш, а не намесвай трети лица- те само биха усложнили ситуацията.


 Peace

# 12
  • Мнения: 8 917
След като "едно време" е "избягал", не очаквай в момента чудеса от него - когато си омъжене вече и с дете.... Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 383
В моменти на емоционален проблем, сърцето не е най-добрия съветник! Аз мисля, че е по-добре да се обърнеш към съпруга си и двамата да се постараете да решите Вашия Общ Проблем - семеен. Никой външен няма да ти помогне при проблем със семейството ти - какъвто и да ти е на сърцето!
Разбира се това при определени вече критерии, лично за теб кое стои на първо място.

# 14
В моменти на емоционален проблем, сърцето не е най-добрия съветник! Аз мисля, че е по-добре да се обърнеш към съпруга си и двамата да се постараете да решите Вашия Общ Проблем - семеен. Никой външен няма да ти помогне при проблем със семейството ти - какъвто и да ти е на сърцето!
Разбира се това при определени вече критерии, лично за теб кое стои на първо място.

Говорили сме.Според него проблем няма.Всичко ни е наред.Аз съм била много взискателна.
Да, емоциите не са добър съветник. Благодаря ви за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт