Идеи за следобедно хранене

  • 1 219
  • 5
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 277
Мили мами, искам да давам на малкия нещо по-различно за следобедна закуска.Моля ви за идеи(сигурна съм че ще дадете Grinning )
Да не е каша, защото сме доста едрички, и да не е кисел, защото докато свикна с него, вече му се муси, яде го само ако има пасиран банан вътре, а мисля че не е добре всеки ден да яде банан.Но да е нещо засищащо, че каквито сме лакомници.....
Тук май съм чела за овесени ядки+пасирани плодове, как точно ги приготвяте и подходяща храна ли е за 7 месечно бебе???
Много ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 6 243
Ако вече си давала храни, съдържащи глутен, и не е имало проблем, овесените ядки са ОК. Освен тях, може да даваш всякакви варива, пасирани с плод - елда, жито, ориз, просо. За да се сваряват по-лесно, можеш да ги използваш във варианта "ядки ..." или "брашно от ..." . От гореизброените не съм давала просото, че ми звучи като храна за папагали, друго го ядем с удоволствие, със или без плода.

Други варианти за следобедна закуска са готовите каши отвреме на  време, попара, бебешки бишкоти с мляко, качамак (със или без сиренце, подправки като магданод, копър или джоджен)...

# 2
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Katrin_77
как точно ги приготвяте


Пускам 1 с. л. овесени ядки в около 100 мл. кипяща вода, варя 3 - 4 мин. и оставям покрито за изстине. Ако е поело всичката вода, разреждам до получаване на желаната консистенция с вода или с кърма, ако имам изцедена. Добавям нарязан на парчета плод (в нашия случай е банан) и пасирам заедно двете. Това е. Използвам фини овесени ядки на "Фамилия Никола", защото увират най-бързо.

# 3
  • Мнения: 2 000
Аз давам за следобедна закуска кисело мляко с бисквита, бисквитена торта, крем или някакъв плод(обикновено банан).

# 4
  • Мнения: 46
Цитат на: Катя (Сливен)
Аз давам за следобедна закуска кисело мляко с бисквита, бисквитена торта, крем или някакъв плод(обикновено банан).


А какви бисквити използвате? Аз досега съм давала само обикновени бисквити и то от най-стария модел (белички-дебелички), производство на "Кристал" - Пловдив. Другите ми се струват с доста подобрители, набухватели и други смески. Възможно е, че греша.

# 5
  • Мнения: 2 000
Цитат на: ElenaG

А какви бисквити използвате? Аз досега съм давала само обикновени бисквити и то от най-стария модел (белички-дебелички), производство на "Кристал" - Пловдив. Другите ми се струват с доста подобрители, набухватели и други смески. Възможно е, че греша.


Давам "Закуска". Питах педито и тя каза, че може.

Общи условия

Активация на акаунт