Дерматологичен проблем

  • 1 152
  • 3
  •   1
Отговори
От известно време по лактите на детето се появи нещо което не зная как да характеризирам. Прилича на протъркано или по -скоро на ударено и след това заздравяло(нали знаете как се появава първо коричка, а после на мястото остават едни релефни точици. Не обрънах особено внимание, понеже реших, че е нещо временно, получено евентуално от игра. Вчера с ужас установих, че такова нещо се е появило и на едното коляно. Притеснена съм, защото в момента нямам възможност да я заведа на лекар, а в същото време за пръв път виждам такова нещо. Обрива, ако мога така да го нарека не е зачервен и не предизвиква сърбеж, не се люспи. Споделете, моля ви, ако сте чували за нещо такова.

# 1
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Някъде из форума имаше теми за дерматита и много майки бяха описали същите петна по колената и сгъвките на лактите. Ако ти се занимава потърси. Има още по въпроса и в клуб Алергии в Дира.
Аз се страхувам да ти дам съвет, тъй като не съм много компетентна, но си мисля, че трябва да посетите дерматолиг.
Моят син има атопичен дерматит, кпйто се изразяваша е червени петка, като ексземи по коремчето и гърдичките.
Бях много притеснена, да не е алергия към храна, но уж не е - било контактна алергия към нещо. Изписаха ми разни лекарства и мазила и сега е добре.
Надявам се и вие да се оправите бързо.

# 2
# 3
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: Maria
Благодаря много.

Моля

Общи условия

Активация на акаунт