Не иска да яде!Моля ви помагайте!

  • 431
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 440
Захраних дъщеря ми на 6 месеца.Всичко вървеше добре,до момента в който стигнахме до зеленчуците.Преминах през какво ли не,бърках плодове и зеленчукови пюрета,постепенно някак си свикна с вкуса на всичко що не е сладко.Почти бях решила,че мъките ни свършиха,но не.
В началото на този месец минахме на детска кухня.Първите два дни ядеше всичко.На третия обаче повърна манджата и след това два дни беше само на кърма,защото отказа всичко.
Постепенно я захраних с каши,плодови пюрета и попари.Само това приемаше.
Започнах отново да готвя,но без никакъв ефект.Категорично отказва манджите.Е,само на попара и каши живее ли се?
Кърмя я около 5-6 пъти на ден,понякога и нощно време,ако се събуди.Вода почти не пие.Сокове пък съвсем не.
Водих я при педито.Всичко и е наред!Тя ми каза,че трябва да намаля кърменията.То логично звучи,ама как?Страх ме е да не се обезводни.И така вече съм пред побъркване.
Моля ви,помогнете ми! Cry

# 1
  • Мнения: 683
Повърнала е манджата, защото вероятно е имало по-едри частици. Аз съм против детската кухня преди 1 година, също не разбирам и майки, които до 6-я месец само кърмят и после искат за 1-2 месеца да натъпчат децата си с всичко... Нормално е да ти откаже манджата, научена основно да суче, но от друга страна кърмата вече едва ли я засища, зависи и колко килограма е...
Пробвай да и направиш домашно приготвено зеленчуково пюре и пасирай по 2 сухарчета в него, така поне ще се засища поне за 3-4 часа и бавно увеличавай частиците. Аз например пасирам картофа, моркова и чушката със сухарите, а тиквичката я намачквам, тя е мека и детето без проблемно гълта малките парченца.

# 2
  • София
  • Мнения: 830
Опитай с купените, може тях да ги хареса повече. Или да и отделиш от вашата храна, която е по подходяща.

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Детето като свикне с гладката кашичка, само отваря уста и гълта.
Учи я да дъвче, дори да няма много зъбки.
Погрешно е в кашеста храна да има по-едри частици, защото бебето очаква да е гладко пасирано и направо гълта, а частиците го давят или го ката да повръща. ( а в детската кухня много често готвят едни такива манджи, нещо средно между намачкано и пасирано)
Когато почнеш да я учиш на манджи, започни с нещо лесно- варен картоф на кубченца като за мусака, или банан, пак на парченца с големина като на бобено зърно. Парченцето не го слагай в центъра на езика, за да не го глътне да се задави, а отстрани в бузката, чак извън венеца. Детето прави опит да премести храната, при което налучква как става дъвкането.
Редувай лява и дясна бузка. Така много бързо се научават да дъвчат.
Даваш ли примерно кора от хляб да държи сама и да гризе?

# 4
  • Мнения: 485
След като си захранила на 6 месеца, предполагам, знаеш, че до 1 годинка кърмата си остава основната храна за бебето. Всичко друго е за запознаване с различните вкусове и консистенции.
Може би все още е рано за детска кухня? При положение, че детето е здраво и жизнено, защо да пришпорваш нещата? Тя сама ще ти покаже от какво има нужда, само не спирай да й предлагаш качествена и разнообразна храна. Ако й откажеш кърмене, едва ли ще помогне.
Моя син също яде много малко, но е факт, че когато иска да яде, си го дъвче и гълта без проблем. Когато не иска, ще го изплюе независимо дали е гладко пюре или манджа.

# 5
  • Мнения: 1 737
Много лесно е да се каже научи я да дъвче. Аз моето дете го уча да дъвче от 6-тия му месец, като давах ситно настъргано, вместо пасирано. Ами значи вече 8 месеца нямам успех! Всеки месец опитвам по няколко дни да го храня с маааалко по - едро от пасирано и няма случай да не го е повърнал. Даже веднъж след мъмрене от педиатърката, тъпо и упорито го хранех така цяла седмица и си повръщаше точно на всяко ядене.
Солети, хляб и бисквити давам всеки ден на разходка от 8-мия му месец (6 месеца до сега!) и само ги ближе и ако случайно се отчупи някое парченце го плюе моментално. Така натрошава един куп парченца в количката си и извън нея. Даже масленки съм му взимала, че да му се стопи бързо в устата и да се излъже да я глътне, но нямаше ефект.

Моя съвет е да пасираш всичко от кухнята, което е на парчета, докато разбереш дали харесва вкуса на храната и в парченцата ли е проблема, или другаде, а след това постепенно да учиш на непасирано. И давай бебешки бисквитки, солети и парченца хляб навън на разходка, така, че няма да ти изцапа в къщи, може би ще помогне, аз не съм виждала друго, освен моето дете така да плюе всичко на парченца...

# 6
  • Мнения: 1 440
Благодаря ви!
Мисля,че наистина основният проблем е в парченцата,въпреки че общо взето всичко пасирам,но понякога по едро.Давам и солети,хляб,бисквити,които само ближе.Ако отчупи парченце,в най-добрия случай само се дави,но понякога и повръща.Вчера и пасирах много финно домашно направеното пюре и изяде повече от половин купичка.Май ще се примиря с факта,че е твърде рано да дъвче.И разбира се,няма да преставам да опитвам с всички храни,хващащи се с пръсти.Е,понякога настава едно ронене и мазане,но все пак отглеждам бебе.
Вече съм по-спокойна.Малко ме притеснява това,че е слабичка-8500 гр на 11 месеца,но вярвам,че ще се оправи.

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 193
Има такива деца,които неискат да ядат нищо друго ,освен гладко пассирана храна,но както е казала и по напред една мама -постепенно  вкарвай нещо ,което е малко по-едро.А за кг.хич не е слабичка ,а и неизглежда такава WinkДъщеричката ми на последната консултация,за годинката беше 7700кг. Heart Eyes Просто са финни мадами.Успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт