Бременност и болки в гърлото

  • 7 442
  • 7
  •   1
Отговори
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Здравейте. Днес се събудих със страшни болки в гърлото, които до сега не отшумяват. Пия чай, ям мед с лимон, купих си хапчета за смучене от аптеката на билкова основа, но нищо. Притеснявам се за бебето.Дали този мой гърлобол няма да му навреди. И според вас кога да се обадя на доктора-сега или ако се влоша. Температура нямам, не се чувствам отпаднала. Моля помогнете.

# 1
  • София
  • Мнения: 177
моя съвет е веднага да се чуеш с лекаря си,по-голяма предпазливост няма да ти невреди.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Присъединявам се към съвета на StelaP. Със сигурност няма да си останеш само с болките в гърлото. По-добре да те види лекар и да вземете бързи мерки за оздравяване. Peace

# 3
  • Мнения: 118
Не бих искала да те плаша, но в момента съм на антибиотици от такъв гърлобол. Отиди на лекар!!! Защото това са симптомите на грипа, който върви в момента. Има си специални лекарства за бременни /антибиотици от групата на пеницилина/, които не вредят. А болките в гърлото преминават в хрема и кашлица и това е по лошия вариант. Аз взех мерки в момента, в който усетих болките, защото колежката ми започна така и ме зарази разбира се. Но не се притеснявай, просто не чакай да се влошиш   bouquet

# 4
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
и аз мисля, че най-добре е да отидеш веднага на лекар, каквото и да ти предпишат на този етап със сигурност ще е по-безобидно от това което ще ти предпишат ако нещата се влошат. Аз докато бях бременна направих тази грешка. След като опитвах какво ли не само и само да не пия антибиотик накрая се влоших толкова, че не можех да стана от леглото и не само, че пих антибиотик, ами  и то доста силен. Самата болка в гърлото не вреди на бебчо не се притеснявай, но ти трябва да се лекуваш. Има и хомеопатични лекарства за болки в гърлото. Върви на лекар, че после по-страшно става.

# 5
  • Мнения: 6
и аз имах такъв проблем и докторът ми каза да използвам само хомеопатични лекарства - хомеожен от които съм много доволна. те невлияят зле нито на теб нито на бебчето

# 6
  • Мнения: 1 986
 Вземи си хомеопатични лекарства-Осцилококцинум и Хомеожен-няма да ти навредят Peace И аз бях така преди 1 месец-така ме посъветва моя лекар;освен това,вечер си мажех сливиците със сода-гадничко е Sick,но аз съм свикнала-много бързо помага Peace

# 7
  • Мнения: 39
Аз съм в момента със същия проблем!!Вече 5 дни се боря с този грип!!Само,че имам и ужасна хрема и съм отпаднала!!
От 3 дни съм на хомеопатични лекарства,само че не ми помагат!!!Ама въобще!!
Ако и утре се чувствам така ще се наложи да ходя на лекар за нещо по ефикасно!!!
Така не съм боледувала никога!!Може да го карам така от бременността,но може и грипа да е такъв!!!Незнам,но се пазете!!

Общи условия

Активация на акаунт