Отказва да пие мляко

  • 356
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 408
Моля за съвет!
От няколко дни Тони отказва да пие мляко (АМ) пищи, врещи и не иска. Оставям го за малко и пак опитвам, но в момента в който усети, че е мляко плюе. Иначе си пие сок, вода и чай. С лъжичка яде всичко, но млякото не го иска. И преди е имало периоди, в които не искал да си пие млякото (и всичките са били около навършването на 3, 4 или 5 месеца???), но съм успявала да го излъжа с биберона или с водичка, но от три дена е направо невъзможно. А днес сутринта беше върхът - снощи не иска да пия мляко и заспа, към 10.30 се събуди и му дадохме, изпи 100мл (а яде 160мл) и не искаше повече. В 6 сутринта се събуди с рев, и аз си помислих, че е гладен, но в момента, в който усети млякото не поиска да го пие и накрая след половин час мъка му сложих малко плодово пюре и го изяде с лъжичка. Моля ви за съвет и предварително благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 7 803
остави го 2/3 дни беz мляко и пак опитвай. не го карай насила, да не стане по zле.

# 2
  • Мнения: 4 564
абсолютно същото преживях преди няколко месеца , как ли не съм се опитвала да му го дам едвам успявах в сънено състояние
и накрая отидохме при гастроентеролог  и  тя каза ,че вече му е омразнало и не му е вкусно, а го пиеше 5 -6месеца и смени млякото . първите няколко пъти пак се чудеше, но за 1 ден прояде отново
даже ме успокои че имало деца които изобщо не обичали мляко  и минавали на друго хранене което не е желателно разбира се
на децата трябва да им се дава каквото обичат и 3 дни да ядат едно и също няма проблем те имат способността да извличат най- полезното от храната

Общи условия

Активация на акаунт