трудна адаптация в яслата

  • 1 555
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте майчета. Прочетох всички теми относно яслата, но съм много притеснена т.к. ние не плачеме само сутрин, а чак до обяд когато го взимам. Ходихме само два дни, защото ни потекоха сополите, но учителките ми казаха, че плаче постоянно - не иска да се храни, да седи на гърнето и не само реве, а се дере, тръшка се, тропа им с крак. В къщи ми е много спокоен, не е злояд, даже си хапва много добре, но чака повече аз да го храня, седи на гърне. Госпожите ми се накараха, че не съм го научила на нищо - не можел да се храни, ставал от гърнето, ''бил много лош'' и в момента се чувствам супер зле. Големият ми син също е ходил в тази ясла, при тези учителки, но никога не е плакал - тръгна на 1,5 м., а това го чувам още от входа и ми идва и аз да заплача. Сега обмисляме тактиката да го води баба му, т.к. към мен е много привързан.  Как се справихте вие в тази ситуация? Съжалявам, ако съм досадила, знам че не само моето дете плаче, но се чувствам много зле и трябваше да го споделя. Дори си миля да го спра от яслата, ако така продължава, защото след тези два дена се е залепил още повече за мене и реве при всяко мое излизане. Дайте съвет  newsm78 Hug

# 1
  • Мнения: 5 577
 Rolling Eyes Звучи притеснително.
Моя син тръгна на 18.09, и свикна много бързо, но той е на 2, явно и това има значение.

Всяка сутрин докато стигнем до яслата му говоря, плямпам глупости, да не се усети какво става. Видяхме днес напр. котка и аз казах, че отиваме да разкаже на децата за котката, понеже те са  малки и не са я видели.  Crazy

Говори му за децата, не за яслата  и за лелите. Дано да имате успех.

# 2
  • Мнения: 3 663
давай му да си носи някоя любима играчка.. носи му нещо, което обича като го вземаш...
като не иска да седи на гърне, да не седи
голяма работа
а тези лели вместо да разправят колко е лош да хванат да му намерят забавление
кажи им какво обича да прави вкъщи и нека да го прави и там
таня например много обича да "рисува"
още първите дни казах на лелите и втората седмица директно я посрещаха с - таня, хайде сега ще ти дадем да пишеш - и тя доста бързо се успокояваше
също така и аз съм чувала, че ако татко/баба води детето е по-лесно, но още не съм го пробвала...
при всички положения не се отказвай след само два дни, малко са

# 3
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Още е рано да се притесняваш, изчакай още няколко дни дни. И при нас беше подобно положението. Първия ден като отидох да го взема лелките дружно се надпреварваха да ми се карат какво дете съм им завела - не искал да се храни, не играел с другите деца, не давал да му сменят памперса, тръшкал се на пода, искал да отваря врата и да излиза и т.н./за мен напълно нормална реакция за дете, което не се е отделяло от майка си до този момент/.Сутрин естествено като го заведа плаче. на третия ден обаче, започна да се заиграва и на обяд си изяжда хляба Mr. Green, което си е напредък и госпожите вече бяха доволни. Не ги слушай много колко е непослушен, а следи за реакциите на детето. Ако вкъщи се успокоява, спи и се храни нормално не го спирай от ясла! Бързо адаптиране ви желая!

# 4
  • Мнения: 1 722
Здравей, Поликса!
Все едно твоят постинг е написан от мен  Sad. Тръгнахме на 18.09. и ходи само 4 дни, като на 3-я вече беше със сополи. И през 4-те дни ревеше през цялото време, аз го взимах на обяд. При нас проблемът като че ли е по-голям, защото детето започна да не може да спи и у дома, да плаче, да се стряска нощем и да проплаква ... изобщо е голям кошмар. Тази седмица няма да го пускам, защото сополите доведоха до кашлица, но за следващата ме е голямо шубе. Ще следя темата ти с интерес - дано да има изход.

# 5
  • Мнения: 83
Моят син също не спеше добре нощем, плачеше много но аз го отдадох на сополите - че може би му е трудно да диша, но може и от стреса в яслата да е. Доста ми е трудно с думи да го убедя, защотот той още не говори и не разбира всичко, а пък за играчките - първия ден си занесе една кола и на обяд я нямаше - аз си мисля че е по-добре да не носи играчки, защото той е с тях дори и когато се храни - а те сигурно им ги взимат и той ще плаче повече.

# 6
  • Мнения: 3 356
Ние сме на същото дередже.Ходим от 18.09.Реееев.Но за разлика от вашите госпожи,мен ме успокояват,въпреки  постоянния рев и тръшкане,отказ да яде и да си играе.Напротив.В четвъртък целия наличен състав се е изредил да го гуши.За гърнето не коментирам-ние не го ползваме.Тъй като се е светнал къде е вратата,прави опити за бягство,та вече се и заключват.И въпреки всичко никой не си е позволил да ми каже,че детето е "лошо",или че не е научено на нищо.И аз няма да го позволя де.Всеки ден си говоря с персонала надълго и нашироко,та те да знаят всичко за детето,за да им е по-лесно ,а аз да се поуча от опита им.Просто някои деца трудно се адаптират.
Аз съм го приела и това е.

Общи условия

Активация на акаунт