Нормални ли са тези контракции?

  • 2 634
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Здравейте  Hug

В средата на 8-ми месец съм и от около седмица усещам чести втвърдявания на корема и тежест ниско долу, особено в случаите, когато съм седнала и ставам права. Не ги броя, но са доста чести. Лекарката ми каза да пия Магнерот- 3 х 1 и Папаверин - 2х1 за 3 дни, както и да си почивам и да не се разхождам навън. Трите дни минаха, но пак имам контракции. Това дали е нормално за тази фаза на бременността?
Много съм притеснена. Утре съм на преглед пак, но сега не спирам да се тревожа.

# 1
  • Мнения: 992
успокой се, утре като идеш на преглед ще ти кажат какво е със сигурност, не си предписвай така контракции , не че е изключено да са , но след като ти потвърди доки тогава го мисли
успех ти желая леко добременяване и всичко да мине гладко  Hug

# 2
  • Мнения: 7 803
ами не всяко втвърдяване е контракция, дано и твоите не са  Praynig

# 3
  • Мнения: 111
Може да са подготвителни контракции, освен това бебчо вече е тежък и е нормално да те дърпа надолу, поне при мен беше така.Най-важното е да си спокойна Hug

# 4
  • на село
  • Мнения: 1 028
 Rolling Eyes Като се замисля и аз през осмия месец започнах да получавам подобни контракции - ниско долу в таза. На първо място се постарай да се успокоиш - може да са нормални подготвителни контракции, но за всеки случай се консултирай пак с лекаря си.

# 5
  • Мнения: 942
Може да са подготвителни контракции, освен това бебчо вече е тежък и е нормално да те дърпа надолу, поне при мен беше така.Най-важното е да си спокойна Hug
Peace

# 6
  • Мнения: 218
Аз имах много подготвителни (Бракстън-Хикс) контракции, като истинските са но не толкова болезнени (въпреки че си бяха доста неприятни), още от 7-мия месец. Не съм пила нищо, и съм си ходила навсякъде, но като цяло имах безпроблемна бременност.

По принцип е съвсем нормално и не трябва нищо да правиш, тялото ти се подготвя за раждането (стига да не са начесто и да не намаляват като си почиваш, тогава може и да са си истински контракции). Ако обаче си имала проблеми и докторката ти казва да си почиваш - слушай я  Grinning

# 7
  • Мнения: 2 237
Спокойно,аз имах непрекъснати контракции още от трети месец,пък я ми виж лентичката !
Мисля че това са подготвителни контракции.Но все пак за твое успокоение виж какво ще каже лекарят ти .До тогава само бъди спокойна  Peace

# 8
  • Мнения: 3 161
Моята докторка също ми предписа Магнерот за подобни втърдявания ниско в корема - каза, че е възможно да имам недостиг на магнезий и затова. Откакто го пия, намаляха. Пази се, не вдигай тежко, не се напрягай - може да се предизвика преждевременно раждане, ако не се обърне внимание.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз изкарах цялата си бременност с такива контракции.Дори и болезнени получавах от време на време.Спокойно,почивай си повече и пийй някакъв магнезий-Магнерич,Магнерот или Магне Peace

# 10
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Успокой се мила. Вече си почти на финала. Но никакви контракции не са за подценяване дори и в този късен период на бременноста, затова се консултирай с лекаря си. Аз от 5 месец бях така, пиех и магнезий и папаверин и така откарах до края. Контракциите си понамаляха малко, но си останаха доста чести. Повече почивка върши чудеса. Устискай още малко и не се преуморявай по никакъв повод и предлог. Нищо не си заслужава повече от бебчо в този момент. Успех!

# 11
  • Мнения: 201
Аз имах много подготвителни (Бракстън-Хикс) контракции, като истинските са но не толкова болезнени (въпреки че си бяха доста неприятни), още от 7-мия месец. Не съм пила нищо, и съм си ходила навсякъде, но като цяло имах безпроблемна бременност.
thumbsup И аз така. Някъде четох, че до 10-15 контракции на ден си е съвсем нормално. Няма нищо страшно... Даже мисля, че е излишно да се тъпчеш с лекарства... освен ако не е нещо, което го налага.

# 12
  • Мнения: 1 243
и аз имам втвърдяване на корема даже го усещам как се втвърдява и една лека тъпа болка става като камак и след няколко секунди най много минутка се отпуска Heart Eyes Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 274
Аз имах много подготвителни (Бракстън-Хикс) контракции, като истинските са но не толкова болезнени (въпреки че си бяха доста неприятни), още от 7-мия месец. Не съм пила нищо, и съм си ходила навсякъде, но като цяло имах безпроблемна бременност.
thumbsup И аз така. Някъде четох, че до 10-15 контракции на ден си е съвсем нормално. Няма нищо страшно... Даже мисля, че е излишно да се тъпчеш с лекарства... освен ако не е нещо, което го налага.
  Ели, извинявай, че и тука ти пиша, но малко се подразних от някои мнения! Сигурно и аз щях да пиша така ако ме бяха питали предната бременност!
  Явно малко момичета са наясно, че болезнените контракции водят до скъсяване на шийката на матката и до разкритие!
  Въпросните подготвителни контракции са НЕболезнени и нормално са до 10 за ден!!!
  Преди 2 месеца подведена от подобни съвети и надежди, че като си пия Магнерота и Но Шпа и като лежа постоянно болезнените контракции ще утихнат, аз не се обадих на лекаря си! Така търпях 2 седмици и накрая влязох в болницата със скъсена шийка и 1см. разкритие!!!
  Моля като не сте сигурни в нещо да не го пишете! Не може да се каже за болезнена контракция, че е нещо безобидно и да не се пият лекарства или да си пиеш нещо си и да почиваш! Точно сега когато сме в 8 месец всичко може да стане! Като бях в МД едва задържаха бебето на едно момиче в 35г.с.,а тя беше с разкритие, без да е имала болезнени контракции!!!
   Извинявам се ако съм обидила някой, но наистина, когато човек не го е препатил по-добре да не дава мнение!  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 5 079
И аз бях така от нач. на 7 -ия месец.  ooooh! Докрая почти изцяло лежах, пих магнерот и си мислех само за хубави неща! Горещо ти препоръчвам да ме последваш!  Wink Дано не е нещо сериозно, но това само лекарят ти може да прецени. Леко и успешно добременяване ти желая!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт