Готова ли е за проходилка

  • 1 190
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Мили мами дъщеря ми  много скача и вече почва да прави крачки като я държа.Преди малко само за 1 мин. я сложих в паяка и веднага тръгна назад и после напред.По принцип май ни е рано за паяк,но след като веднага разбра за какво става дума дали мога да я слагам за малко или да изчакам?
Благодаря много   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 019
според мен на 7 трябва

# 2
  • Мнения: 5 103
Ти си майката, ти преценяваш Peace, ние нямаме поглед нд детето ти.
Според мен на 6 месец я сложи Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Раничко е Simple Smile! Синът ми беше много едро бебе/и сега дете/, и правеше доста неща/чисто физически/ по-рано, но не се изкуших преди края на шестия месец.

# 4
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не бързай, изчакай до 6ти месец, но и тогава само за по 5минутки на ден, след седмия месец-за по-дълго.

# 5
  • Мнения: 5 026
 Аз ще го слагам от другата седмица. Вече му е време.

# 6
  • Мнения: 8 505
И аз я сложих на 5.5 месеца.Държах я по 10-15мин максимум.

# 7
  • Мнения: 1 555
Ти си майката, ти преценяваш Peace, ние нямаме поглед нд детето ти.
Според мен на 6 месец я сложи Peace
Абсолютно точно казано, но наистина си е до дете, едно съседче до нас беше на 5м когато хвърчеше в проходилката, а на 9м проходи, НО пак казвам всичко е строго индивидуално ! Аз моят го сложих на 7 м макар че каквато е фурия можеше и доста по-рано, но аз определено изчаках !Само ти можеш да прецениш

# 8
  • Мнения: 231
а поне в бънджи?

# 9
  • Мнения: 1 259
В бънджи може,а с проходилката нека стане на 6 м. още малко ви остава Grinning

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Въобще не си купувай проходилка, проходилките са вредни, не сте ли ходили на ортопед да ви обясни?

Пусни детето на пода, като не стои мирно, нека се научи да лази, така ще му укрепнат мускулите. От проходилката се научват да си кривят глезените, да ходят наведени напред, свикват нещо да ги подпира и често падат. Да не говорим за рисковете,  да бутне нещо върху себе си или да обърне проходилката...

# 11
  • Пазарджик
  • Мнения: 76
Детето само си показва за какво е готово. Сина ми навърши 5 месеца и го пуснах в проходилката - той направо хвърчеше с нея. Дъщеря ми чак след като навърши 6,5 месеца прояви желание да "ходи", т.е. започна да се изправя като се хване за нещо.
Въобще не си купувай проходилка, проходилките са вредни, не сте ли ходили на ортопед да ви обясни?

Пусни детето на пода, като не стои мирно, нека се научи да лази, така ще му укрепнат мускулите. От проходилката се научват да си кривят глезените, да ходят наведени напред, свикват нещо да ги подпира и често падат. Да не говорим за рисковете,  да бутне нещо върху себе си или да обърне проходилката...
                                                                                       
Не мисля че е точно така. Дъщеря ми лази много и въпреки това много обича да ходи и с проходилката. А относно рисковете-то дори и да лази детето, като стигне някъде и се изправи пак може да бутне нещо върху себе си, ако може да го стигне.

# 12
  • Мнения: 2 211
Мен ако питаш, изобщо не я слагай. Разчисти дома от опасни предмети и я пусни на пода. Костната система на тази възраст не е готова да поеме тежестта на тялото. Не я форсирай! Нека да се мъчи сама да се изправя по стените, а после и да ходи.

# 13
  • Мнения: 251
Въобще не си купувай проходилка, проходилките са вредни, не сте ли ходили на ортопед да ви обясни?

Пусни детето на пода, като не стои мирно, нека се научи да лази, така ще му укрепнат мускулите. От проходилката се научват да си кривят глезените, да ходят наведени напред, свикват нещо да ги подпира и често падат. Да не говорим за рисковете,  да бутне нещо върху себе си или да обърне проходилката...
newsm10 Напълно ЗА .smile3501 Аз моето дете в такова нещо няма да сложа.

# 14
  • Мнения: 7 106
Според мен е рано за проходилка, още повече, че не може да седи самостоятелно, което значи че костите не за заякнали достатъчно, че да издържат тежестта на тялото.
Защо толкова бързате за изпреварите събитията ? Какъв е зора едно 5 месечно бебе да си стои на краката?

Общи условия

Активация на акаунт