Кенгуру за новородено - Варна?

  • 1 270
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 290
това ми е въпроса - от къде мога да си купя кенгуру за новородено във Варна?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Гвен, аз си купих от м-н Бебчо кенгурото GO-GO на Maxi-cozi/или както там се пише/. Струваше около 40 лв. и става за новородено, защото е с твърдо гръбче. Много съм доволна, досега две бебета го ползваха, сестра ми също ще го ползва Simple Smile.

Ето такова е:

# 2
  • Мнения: 2 784
Гвен, на мен ми подариха на Хаук, колежките като идваха на бебе. После гледах същото абсолютно с ТСМ марка в Биг Шоп, около 25 лева струваше.

# 3
  • Мнения: 2 039
Горещо препоръчвам кенгурото на Hauck,струва само 24лв.,много е красиво(има цикламено с Мики Маус и синьо с Мечо Пух) и има твърд гръб за новородено.Има го в магазин Бебчо(срещу Окръжна болница),ние го ползваме от втората седмица на бебко  Peace

# 4
  • Мнения: 1 290
момичета страшни сте!
Благодаря за бързия отговор Simple Smile

още утре съм в Бебчо Wink

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Като една мърморана да се намеся.
Ъммм, не е препоръчително преди 4ти месец не заради твърдия или мекия гръб, а защото цялата тежест на бебето пада върху таза, който не е готов. Тъй съм чувала. Има кенгура, които са с легнало положение, а не с изправено на бебето

# 6
  • София
  • Мнения: 6 360
Като една мърморана да се намеся.
Ъммм, не е препоръчително преди 4ти месец не заради твърдия или мекия гръб, а защото цялата тежест на бебето пада върху таза, който не е готов. Тъй съм чувала. Има кенгура, които са с легнало положение, а не с изправено на бебето

в тази връзка, да попитам - докога изобщо се практикува носене на бебето в кенгуру? днес гледах кенгурото на Хаук в един магазин, пишеше - до 7.5 кг. ако е вярно, че не се препоръчва да се носи бебе в кенгуру до 4-тия месец, а от друга страна, кенгуруто е само до 7-8 кг тегло, то кога остава да се носи бебето в него? или има различни видове?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 758
Като една мърморана да се намеся.
Ъммм, не е препоръчително преди 4ти месец не заради твърдия или мекия гръб, а защото цялата тежест на бебето пада върху таза, който не е готов. Тъй съм чувала. Има кенгура, които са с легнало положение, а не с изправено на бебето

в тази връзка, да попитам - докога изобщо се практикува носене на бебето в кенгуру? днес гледах кенгурото на Хаук в един магазин, пишеше - до 7.5 кг. ако е вярно, че не се препоръчва да се носи бебе в кенгуру до 4-тия месец, а от друга страна, кенгуруто е само до 7-8 кг тегло, то кога остава да се носи бебето в него? или има различни видове?

Аз всичките тези питаници ги избегнах като си уших дидимос - има си начини на връзване и за новородено и за проходило диване. Дъщеря ми вече е 9 кг. и когато я нося в него ми тежи много по-малко отколкото на ръце.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Моето кенгуру е "за новородени", с легнало пожение, Chicco Go Plus, беше ми неудобно, а легналото положение се израства доста бързо. Ортопед ми препоръча бебето да не се носи в кенгуру до 3 месеца (изправено, макар и с твърд гръб и да гледа към теб първите месеци).
Ако сега трябваше да избирам, бих си купила кенгуру без твърди подложки, за малко по-голямо бебе (да гледа само напред) и само след като го пробвам в магазина с бебето. Ако се изключи варианта слинг, разбира се.

# 9
  • Мнения: 2 784
Между другото, наистина, слинга е за предпочитане. Лошото е, че май рядко се срещат, а собственоръчните не ги харесват особено малдите майки. В слинг бебето се носи доста по-дълго време, гърба и раменете не се натоварват толкова, подходящ е за кърмене навън, няма нужда да се придържа, бебето може да спи в него. Преди време се говореше, че пуснали в Штъркел някаква българска марка слингове, но не съм ги виждала и не знам, доколко са качествени.Лично аз научих за слинга, когато за Калина беше вече късно да свикне с такъв. Единствения фабрично ушит, който съм виждала беше от чужбина- останаха ми очите в него... Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 290
За слинг съм навита отдавна, но понеже съм с две леви ръце когато иде реч за шиене варианта аз да си го сделам - отпада.
Една приятелка форумка ми би казала, че ще ме запознае с нейния слинг... дано все още има такъв мерак Wink   bouquet

Слинг или кенгуру - искам нещо с което да връзвам Човека за мен сега...
Тъй като още не се заиграва сам, а будува все повече през деня мрънкайки за мама ми трябва нещо такова. Варианта да лежа и да не правя нищо друго не ме устройва, както не ме устройва и това да свиквам Ив да си плаче сам в кошарката...

# 11
  • Варна
  • Мнения: 758
Дидимосът е подходящ точно за хора с 2 леви ръце  Mr. Green
То си е просто парче плат. Моят е 70 см на 4 м., а явно и по-малко би стигнало, защото с него успяхме да омотаем малката за майка ми, а тя над 100 кг. на метър и шейсе и малко. Ако искаш можеш да дойдеш на някоя кърмаческа среща и да пробваш дали ще ти е удобно.

# 12
  • София
  • Мнения: 8 275
За възрастта на бебето в кенгуру:
ако не е 3 в 1 (има и легнало положение) след 2рия месец може, т.е на моето пишеше от 2 м. до 9 кг, аз протокола 2 в 1 (може да го носиш в двете посоки) с твърд гръб марка ПреМама около 60 лв е цената.
Ортопедът, каза че може и преди да е навършило 2 м, но при условие че си държи главата изправена.
Относно таза даже е полезно т.к. държи крачетата разтворени, т.е. все едно е в т.нар. ортопедични гащи, които се изписват при луксации.

Общи условия

Активация на акаунт