Разводът!

  • 1 571
  • 10
  •   1
Отговори
До какво може да доведе разводът?На кого влияе повече на мама,тати или дети Laughing
офф топик:
Форумът е супер.

Последна редакция: нд, 24 сеп 2006, 02:56 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 581
Разводът е стрес за двамата хора, които са предприели такава крачка, независимо от причините които са довели до него. Така че, и двете страни са засегнати. Когато има и деца от брака, развода също се отразява и върху тях, но доколко това зависи от възрастта на детето или децата. Колкото са по - малки децата толкова е по безболезнено за тях, все пак децата свикват най - бързо с промените, докато един родител доста по - трудно. Не разбирам авторката на темата, защо се усмихва на зададения от нея въпрос. Това е една деликатна тема и не мисля, че е причина човек да се усмихва. Разводът, смъртта в семейството, и куп още възможни събития са все стресове за хората, които са засегнати от него.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
dinka, едва ли авторката се смее, по-скоро е станала грешка и аз по навик слагам усмивки къде ли не...

На въпроса:

Според едно изследване като сила на преживения стрес в живота на човек, събитията се подреждат така: 1.Смърт на партньора; 2. Раздяла с партньора; 3. Смяна на работата; 4. Смяна на дома.

Може това да е отговор на въпроса ти. Само за справка последната една година смених работата си, партньора и дома си ... че даже и колата си  Laughing Жива и здрава съм, че даже и щастлива през повечето време.

На децата им се отразява разбира се. Понякога обаче им се отразява позитивно, а не негативно. Стават по-самостоятелни, по-дипломатични, по-уверени. Все пак зависи много от характера на децата и от родителите.

# 3
  • Popovo
  • Мнения: 571
На въпроса:

Според едно изследване като сила на преживения стрес в живота на човек, събитията се подреждат така: 1.Смърт на партньора; 2. Раздяла с партньора; 3. Смяна на работата; 4. Смяна на дома.

Може това да е отговор на въпроса ти. Само за справка последната една година смених работата си, партньора и дома си ... че даже и колата си  Laughing Жива и здрава съм, че даже и щастлива през повечето време.


Все едно аз съм го писала. Преди 3 г. смених партньора си, работа си, дома си и града в който живеех.

# 4
Prejivqh go predi dve godini stresa osven za men ostana v sqznanieto na moqta dq6terq koqto e na 8 godini.tq nikoga nqma dago zabravi tova 6te ostane v sqznanieto 6te go pomni mojebi cql jivot.

# 5
развода е стрес,но още по-голям стрес е да живееш в скандали,упреци и неразбирателство,нали? не знам какъв  ще е живота ми след известно време,но и аз съм тръгнала към развод,само,4е мъжа ми не приема фактите...вкопчил се е в мен,да в мен,не в децата ми-2 на брои...разделени сме от 6-7 месеца с идеята лека-полека да свикне....да,ама не!става все по-зле.а и мен ме е страх как ще се оправя сама с 2 деца...но поне не дишаме един и същ въздух...
преди 1-2 седмици чух по радиото: " решение ли е развода,когато брака е в агония?да,когато срещу малка сума можеш да се оттървеш от дразнителя си..." звучи забавно,но толкова лесно ли става? от това ме е страх...че когато мъжа ти е ПСИХО няма да е толкова лесно...

# 6
  • Мнения: 332
Здравейте моми4ета!Никак не ми е лесно.И мен ме е страх как ще се опарвм финансово и дали ще успея да дам нужното на детето си,но нямаме право да се предаваме.
Аз също за последните 10 месеца смених дома си,разделих се със съпруга си,продадах колата си и запо4нах работа.Ужасен е развода,мъжете стават като яростни животни,неосъзнават колко ни нараняват и не си дават сметка как 1 развод се отразява на 1 дете.Поне при мен е така.Бившият ми каза-ако е умна/за детето ни/ тя ще се оправи,ако не е,тежко и.
???Това нормална дума на родител ли е???
Кураж и пак кураж.Добре 4е го има има форума.така знам 4е не съм сама.

# 7
Аз фактически съм разделена от днес. Разводът ще бъде скоро. Даже детето (на 12 год.) още не знае истината до край. Тати ще бъде уж в командировки, ще идва през няколко дни, докато постепенно подготвим сина. Много ми е гадно и усещам как на вратата (след като мине шока и го осъзная), ще тропне депресията. Разделих се с мъж, с който винаги сме живяли добре и определено се разбирахме.

# 8
  • Мнения: 197
Beni_D, а защо ще се развеждате след като сте се разбирали?

# 9
  • Мнения: 473
Аз фактически съм разделена от днес. Разводът ще бъде скоро. Даже детето (на 12 год.) още не знае истината до край. Тати ще бъде уж в командировки, ще идва през няколко дни, докато постепенно подготвим сина. Много ми е гадно и усещам как на вратата (след като мине шока и го осъзная), ще тропне депресията. Разделих се с мъж, с който винаги сме живяли добре и определено се разбирахме.

Beni_D съжалявам за това 4е се разделихте Tired.Нали тои нямаше идеи за раздяла.Поне с такова впе4етление останах последния път newsm78.Наистина съжалявам искам да ти кажа 4е незнаеш от какво 4удо си се отървала.И съм сигурна след време 4е сам ще доиде при теб но надявам се да запазиш достпойнството си и да му покажеш вратата.
Той си позволи да постъпи така с теб какъв е проблема и с нея да го направи.Вси4ко се връща на този свят и всеки ще си го изтърпи #2gunfire
Прегръщам те и ти пожелавам успех и да срещнеш наистина един достоен 4овек който да застане до теб  bouquet
А за развода какво да кажа няма нищо по хубаво детенце да живее с родителите си ако има хармония и разбирателство.Ако няма е пълен ужас за едно дете да живее с някакви се каращи родители и т.н.Раздялата е тежка за вси4ки  Tired

# 10
sisi nova, при мен е дълга история, голямо предателство от негова страна, изневяра, дете на друго място...но фактът си е факт, към мен винаги се е държал добре, грижеше се за нас...просто - скрита лимонка 

Общи условия

Активация на акаунт