Как да процедирам?!

  • 547
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Здравейте МАМИ! Искам съвет. Моят Дани след седмица ще направи 4м. (Как лети времето). Кърмя го когато си поиска и стои по колкото си иска на гърдата. Но от няколко нощи не се събужда за гърдичка. Като суче в 20ч, после чак в 5.30ч - 6ч. Но и така млякото ми намаля. Изцоква и двете гърдички до капка и пак иска още (бунтува се, опъва се назад и мънка). Какво ще ме посъветвате? Да дохранвам ли с АМ? Да го събуждам ли нощем за гърдичка? Как да процедирам?  newsm78

# 1
  • Мнения: 922
Ето моя опит. Давам винаги и само, когато детето иска. Ако не иска през нощта - не давам... Ако иска по-често да суче - давам... Ако кърмата ми е намаляла, ДЕничка започва да си иска по-често и така тя (кърмата) се увеличава и нещата си идват пак на място...
Моят съвет е да даваш, когато иска бебчо и да не се тревожиш. На тоя принцип съм вече 10м и при мен се оказа успешен.
(много често в началото ми се е искало да дам АМ, но всеки път си казвах "Щом другите успяват, ще успея и аз" и се отказвах да посегна към шишето. Не съжалявам Wink То детето си знае най-добре)
Успех Grinning

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Давам винаги и само, когато детето иска. Ако не иска през нощта - не давам... Ако иска по-често да суче - давам... Ако кърмата ми е намаляла, ДЕничка започва да си иска по-често и така тя (кърмата) се увеличава и нещата си идват пак на място...
Моят съвет е да даваш, когато иска бебчо и да не се тревожиш....
 ...То детето си знае най-добре)


Аз също бях на този принцип- не се притеснявах излишно и имах кърма, докато дъщеря ми не се отби по свое желание  Grinning

# 3
  • Мнения: 3 521
Никога не съм я будела преz нощта...предлагай му по_често гърдата преz деня и млякото ще си се увеличи, колкото му е необходимо, а вечер ако се събуди добре, ако не още по_добре_тъкмо и ти ще си починеш Laughing.

# 4
  • Мнения: 4 242
На поискване не означава само когато детето поиска, понякога се налага и майката да предложи. Случвало се е понякога да ми се препълнят гърдите или пък Ива да е направила по-голяма пауза, в такива случаи сама и предлагам гърда.
През третия си месец дъщеря ми качи смао 200гр, правеше нощни паузи от по 8-10 часа, тогава аз сама поисках да я храня нощем.
Прецени сама според теб и детето е моят съвет! Grinning

# 5
  • Мнения: 942
На поискване не означава само когато детето поиска, понякога се налага и майката да предложи. Случвало се е понякога да ми се препълнят гърдите или пък Ива да е направила по-голяма пауза, в такива случаи сама и предлагам гърда.
През третия си месец дъщеря ми качи смао 200гр, правеше нощни паузи от по 8-10 часа, тогава аз сама поисках да я храня нощем.
Прецени сама според теб и детето е моят съвет! Grinning

И аз така правя,почнах да я храня нощем че ми се препълват гърдите,а тя си прави големи паузи Peace

# 6
  • Мнения: 1 503
Здрасти,
Да ти е жив и здрав синът  bouquet
Според мен 10 часа си е доста голяма пауза.Моят Хрис е на почти 6 месеца и до сега не сме правили по-голяма пауза от 6 часа newsm78
Според мен му предлагай да хапва и към 12 часа
А доколкото съм чувала от мамите из форума,можеш  да му предложиш наново първата гърда, след като приключи и с втората(ама ,че обяснение)

# 7
  • Мнения: 2 211
Здрасти,
Да ти е жив и здрав синът  bouquet
Според мен 10 часа си е доста голяма пауза.Моят Хрис е на почти 6 месеца и до сега не сме правили по-голяма пауза от 6 часа newsm78
Според мен му предлагай да хапва и към 12 часа
А доколкото съм чувала от мамите из форума,можеш  да му предложиш наново първата гърда, след като приключи и с втората(ама ,че обяснение)

Напълно подкрепям това мнение.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 252
Не дохранвай с АМ, ако не искаш да го отбиваш. Ако кърмата е недостатъчна, то до няколко дни сама ще се регулира. Ако усещаш гърдите си препълнени просто предложи на бебчето.



# 9
  • Мнения: 2 614
Ако прецениш можеш да предложиш гърдата и без да го будиш, докато спи към 12 лягаш до него и му подаваш да суче. Така няма да рискуваш да го събудиш и после дълго време да не иска да заспи, и да му разбиеш съня -например.

Общи условия

Активация на акаунт